چگونه چند داستان پشیمانی باعث فشار برای محدود کردن مراقبت از انتقال جنسیت می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که قانونگذاران میسوری لایحه هایی را برای ممنوعیت مراقبت از دوران انتقالی برای کودکان زیر سن قانونی تصویب کردند، کلویی کول، یک فعال از کالیفرنیا، به شهر جفرسون سفر کرد تا داستان خود را به عنوان نمایشگاه A ارائه دهد.

خانم کول پس از سال‌ها زندگی به عنوان یک پسر تراجنسیتی و ماستکتومی در ۱۵ سالگی، می‌گوید که احساس می‌کرد به دلیل هویت مردانه خفه شده و از تغییرات بدنش پریشان شده است. او تصمیم به تغییر وضعیت گرفت و به هویت زنانه خود بازگشت.

او همچنین تصمیم گرفت که صحبت کند. او داستان خود را در فلوریدا و در آیداهو، کانزاس گفته است. نیوهمپشایراوهایو، داکوتای جنوبی، تنسی و یوتا. قانونگذاران جمهوری خواه معمولاً با دقت گوش می دهند، گاهی اوقات با گریه. در ماه مارس، فرماندار فلوریدا، ران دیسانتیس، داستان خانم کول را در سخنرانی خود در ایالت ایالتی بازگو کرد، در حالی که او مورد تشویق ایستاده قرار گرفت.

از آنجایی که قانونگذاران ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان بیش از دوازده لایحه را تصویب کرده اند که مراقبت از دوران گذار برای کودکان زیر سن قانونی را ممنوع می کند و مراقبت از بزرگسالان را محدود می کند، خانم کول و کمتر از 10 فعال مانند او – افرادی که تغییر مسیر داده اند و سپس مسیرشان را تغییر داده اند – تبدیل شده اند. بر اساس بررسی نیویورک تایمز در مورد پوشش خبری و شهادت قانونی، چهره های عامل این امر نشان داده شده است.

این فعالان در جلسات استماع و تجمعات قانونگذاری حضور دارند. تجارب آنها در رسانه های محافظه کار به عنوان داستان های احتیاطی پخش شده است. در وایومینگ، یک قانونگذار نام لایحه خود را برای ممنوعیت مراقبت های انتقالی برای کودکان زیر سن قانونی «قانون کلوئی» نامید.

اکثر افرادی که در حال گذار هستند مسیر خود را تغییر نمی دهند. و با این حال، نفوذ این فعالان چشمگیر بوده است.

داستان‌های پشیمانی و دگرگونی‌های فیزیکی غیرقابل برگشت آن‌ها به احساسات قوی در مورد تغییر سریع هنجارهای جنسیتی – از تعصب سخت گرفته تا نگرانی والدین- تبدیل شده است. قانونگذاران از این حساب‌ها برای نادیده گرفتن اعتراض‌های همه انجمن‌های بزرگ پزشکی استفاده کرده‌اند، که با ممنوعیت مراقبت‌های انتقالی مخالف هستند، و همچنین با شهادت تعداد بسیار بیشتری از افراد تراجنسیتی که می‌گویند انتقال سلامت روانی آنها را بهبود می‌بخشد.

چلسی فریلز، 17 ساله، دانش آموز دبیرستانی تراجنسیتی در میسوری که در جلسات استماع قانونگذاری در آنجا برای مخالفت با لوایحی که خانم کول از آنها حمایت می کرد، گفت: «آنها واقعاً اهمیتی نمی دهند. خانم فریلز می گوید هورمون درمانی به رشد او کمک کرده است. او از نظر اجتماعی راحت تر است و عمیقاً در تیم روباتیک درگیر است. اما او می‌گوید که قانون‌گذاران جمهوری‌خواه وقتی این داستان را برایشان تعریف می‌کند، نگاهشان را برمی‌گردانند.

او در مصاحبه ای گفت: «آنها با تلفن هایشان تماس دارند. قانونگذار میسوری هفته گذشته ممنوعیت مراقبت های انتقالی برای جوانان ترنس را تصویب کرد.

از آنجایی که تعداد بیشتری از نوجوانان آمریکایی به عنوان تراجنسیتی شناخته شده اند، دشوار است که بگوییم چند نفر از نظر پزشکی تغییر خواهند کرد – بسیاری از تراجنسیتی ها این کار را نمی کنند – و دقیقاً چند نفر بعداً تغییر مسیر خواهند داد. روش‌شناسی، جمعیت‌شناسی و حتی تعریف انتقال از مطالعه‌ای به مطالعه دیگر بسیار متفاوت است، که معمولاً نشان می‌دهد که بین 2 تا 13 درصد از افراد تغییر وضعیت می‌دهند و نه همیشه به دلیل پشیمانی.

گروه‌های پزشکی پیشرو در ایالات متحده، از جمله آکادمی پزشکی اطفال آمریکا و انجمن پزشکی آمریکا، می‌گویند مراقبت‌های انتقالی باید برای افراد زیر سن قانونی در دسترس باشد و با ممنوعیت‌های قانونی مخالفت می‌کنند. بسیاری از کارشناسان می گویند که سیاست گذاران باید از دسترسی به مراقبت های با کیفیت بالا، از جمله ارزیابی های فردی کامل برای تعیین اینکه کدام درمان ها و در چه سنی مناسب هستند، اطمینان حاصل کنند.

رهبران جنبش محافظه کار می گویند که تقویت صدای افرادی که احساس می کنند توسط پزشکان گمراه شده اند و می خواهند به دیگران هشدار دهند، مهم است.

جی دبلیو ریچاردز، مدیر مرکز DeVos برای زندگی، دین و خانواده گفت: «ما خوشحالیم که با افرادی کار می کنیم که مایلند در برابر تأثیرات مخرب ایدئولوژی جنسیتی، به ویژه زمانی که بر کودکان تحمیل می شود، بایستند. در بنیاد هریتیج

اما بسیاری از فعالان حقوق تراجنسیتی و دیگران هشدار می دهند که تاکید زیاد بر یک اقلیت بحث سیاست را منحرف می کند.

چرا ما به جای اینکه بگوییم: چه زیرساخت هایی باید وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که کودکان ترنس به درستی ارزیابی می شوند، نسبت به رفتار با جوانان ترنس متهم می کنیم؟ دکتر مادلین دویچ، رئیس انجمن حرفه ای ایالات متحده برای سلامت ترنس ها گفت. “این مانند این است که بگوییم: “ما رانندگان بدون گواهینامه در جاده داریم، بنابراین باید اساساً از شر خودروها خلاص شویم.”

الیسا رائه شوپ در جنبش حقوق تراجنسیتی ها به خوبی شناخته شده بود: ابتدا به عنوان یک زن تراجنسیتی صریح و سپس به عنوان اولین آمریکایی که جنسیت قانونی خود را به غیر دودویی تغییر داد.

بنابراین وقتی در سال 2019 مقاله‌ای منتشر کرد و گفت که انتقال او «ساختگی بود» و می‌خواهد «دوباره به‌عنوان مردی که من هستم زندگی کند»، محافظه‌کاران فوراً توجه کردند.

لورا اینگراهام خانم شوپ را در برنامه فاکس نیوز دعوت کرد. بنیاد هریتیج که سایت خبری دیلی سیگنال مقاله او را منتشر کرده بود، پیشنهاد داد که او را به واشنگتن بفرستد تا با لایحه ضد تبعیض مخالفت کند. یک تهیه‌کننده رادیویی برای شورای تحقیقات خانواده کتاب مقدسی را برای او فرستاد که نام تولد او روی آن نوشته شده بود و او را «قهرمان جدید آمریکا» نامید.

دیری نگذشت که خانم شوپ، کهنه سرباز 59 ساله ارتش، درگیر چیزی شد که او آن را «تار عنکبوت» از فعالان مخالف حقوق ترنسجندرها می نامد.

او گفت: “من هیچ محدودیتی در مورد اینکه تا چه حد می توانم مردم را راضی کنم و به آنها کمک کنم برنده شوند، نداشتم.” “در هر مرحله، من افرادی را داشتم که از من تمجید می کردند، که انگیزه من برای انجام کارهای بیشتر و بیشتر بود.”

اما سال گذشته دوباره هویت زنانه خود را تایید کرد و به زندگی زن بازگشت. او کار خود را با گروه های محافظه کار کنار گذاشت و امسال صدها ایمیل خود را با متحدان سابقش به تایمز و سایر رسانه های خبری داد.

ایمیل های خانم شوپ روابط نزدیک او را با اتحاد دفاع از آزادی، یک نیروی پیشرو در پشت موج قانونگذاری ایالتی نشان می دهد. این گروه او و دیگرانی را که از انتقال خارج شده بودند استخدام کرد تا با این استدلال که قانون فدرال تبعیض ضد تراجنسیتی را ممنوع نمی کند، به دادگاه عالی ارسال کنند. (دادگاه مخالفت کرد.)

بعداً به او کمک کرد تا از دادگاه اورگان درخواست کند تا جنسیت و نام تولد او را در اسناد قانونی بازگرداند. در این دادخواست استدلال شده بود که او تراجنسیتی نیست، اما از انحراف جنسی رنج می برد که باعث “گیج” در مورد جنسیت او شد.

خانم شوپ در یک تبادل نظر با وکیل اتحادیه، گری مک‌کالب، از او خواست که نظریه‌ای حاشیه‌ای را بپذیرد که ادعا می‌کند زنان تراجنسیتی در واقع مردانی هستند که با تصور کردن خود به عنوان زن از نظر جنسی تحریک می‌شوند.

آقای مک‌کالب در مورد متعصب به نظر رسیدن ابراز نگرانی کرد، اما سپس از خانم شوپ خواست که به ارائه این ایده به شیوه‌ای دلپذیر کمک کند، “زیرا من گمان می‌کنم که در واقع یک عامل اساسی در این آسیب بر روح‌های انسانی ما باشد.”

آقای مک‌کالب نظر خود را به سخنگوی اتحاد ارجاع داد، او به سؤالات مربوط به ایمیل یا کار گروه با خانم شوپ پاسخ نداد.

خانم شوپ همچنین با والت هیر، 82 ساله، فعالی که وب‌سایتی را برای افرادی که از انتقال پشیمان هستند راه‌اندازی می‌کند و برخی را با فعالان محافظه‌کار مرتبط کرده است، همکاری نزدیکی داشت.

آقای هیر در ایمیل‌هایی به خانم شوپ، جستجو در رسانه‌های اجتماعی را برای یافتن افراد دیگری که تغییر وضعیت داده بودند، توصیف کرد، به این امید که داستان‌هایشان را در رسانه‌های راست‌گرا منتشر کنند.

وقتی خانم شوپ مقاله خود را نوشت، آقای هییر – که به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد – ستایش او را ایمیل کرد.

او با شوخی از اینکه اکنون می تواند بازنشسته شود، نوشت: «شما جنون ترنس را در هر لحظه از بین بردید. غذا خوردن از سطل های زباله محله همچنین باید کتاب بفروشد.»

در ماه مارس، کلویی کول به سازماندهی یک راهپیمایی “روز آگاهی از انتقال” در ساکرامنتو کمک کرد. او ابراز امیدواری کرد که این “بزرگترین رالی دترانس تا کنون” خواهد بود. حدود 40 نفر شرکت کردند.

خانم کول، که به درخواست‌های مصاحبه پاسخ نداد، شاید شناخته شده‌ترین گروه کوچکی از فعالانی باشد که تغییر وضعیت داده‌اند. این فهرست شامل بیلی بورلی است که حداقل در شش ایالت شهادت داده است. لوکا هاین و پریشا موزلی که هر کدام حداقل در پنج مورد شهادت داده اند. و گربه کتینسون که حداقل در سه مورد شهادت داده است.

خانم کول و خانم هاین از معدود فعالانی هستند که در سنین خردسالی تغییر وضعیت دادند و شهادتشان را بسیار قوی کردند. آنها اغلب با جزئیات گرافیکی در مورد تغییرات بدن خود و درک این موضوع که ممکن است هرگز بچه دار نشوند صحبت می کنند.

خانم کول در ماه فوریه به کمیته ای در مجلس فلوریدا گفت: «من خیلی جوان هستم که احساس کنم زن شکسته ای هستم، اما نگاه کردن در آینه سخت است.

خانم هاین به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

دو فعال دیگر، آقای بورلی و خانم کتینسون، در پاسخ به سوالی در مورد شماره های این گروه، گفتند که معتقدند آنها نماینده بسیاری از افرادی هستند که علنی نشده اند. خانم کتینسون گفت: “کسی که از انتقال خود پشیمان است، یا به دلیل آن آسیب شدیدی به سلامتی خود وارد شده است، فردی بیش از حد است.”

اما مصاحبه با دیگرانی که از انتقال خارج شده‌اند نشان می‌دهد که دیدگاه‌های این فعالان طیف کاملی از شرایطی را که مردم را به سمت انتقال سوق می‌دهد، نشان نمی‌دهد.

یکی از آنها، داریوس چیریلا، 26 ساله، گفت که تغییر وضعیت داده است نه به این دلیل که هویتش تغییر کرده است، بلکه به دلیل عوارض جانبی ناشی از هورمون ها، عدم اطمینان در مورد مصرف نامحدود آنها و ناراحتی از ترنس بودن آشکار در جنوب است. او دوباره به فکر انتقال است.

متیو دونوان، 36 ساله، دانشجوی جامعه شناسی در دانشگاه کلمبیا، گفت که آنها تا حدودی به دلیل طرد جامعه و ناامنی اقتصادی و تا حدودی به این دلیل که متوجه شدند غیردودویی بودن امکان پذیر است که مناسب تر است، تغییر وضعیت داده اند.

و کری کالاهان، 41 ساله، که حدود 9 سال پیش تغییر وضعیت داد و با سیاست های ضد حقوق تراجنسیتی مخالف است، گفت که سیاسی شدن انتقال مجدد، بهبود مراقبت را دشوارتر کرده است. او از گروه‌های محافظه‌کاری انتقاد کرد که زندگی او را برای اهداف سیاسی‌شان «مختل» می‌دانند.

او گفت: «احساس بسیار بدی دارم که این به دور کردن مراقبت های بهداشتی بیشتر از مردم تبدیل شده است. “این همیشه یک موضوع مراقبت های بهداشتی ناقص بوده است.”

کرستن نویز تحقیقات انجام داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …