توانایی خواندن کودکان در انگلستان در نظرسنجی جهانی نمرات خوبی کسب می کند | سواد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کودکان 9 و 10 ساله انگلیس در یک مطالعه بزرگ بین المللی سوادآموزی که توانایی خواندن کودکان هم سن را در 43 کشور مختلف مقایسه می کند، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده اند، در حالی که آخرین بار ارزیابی ها در رتبه هشتم مشترک قرار داشتند.

نتایج نشان داد که دانش‌آموزان انگلیسی در رده‌بندی از دانش‌آموزان کشورهای با عملکرد بالا مانند فنلاند و لهستان پیشی گرفتند، در حالی که دانش‌آموزان سنگاپور در صدر جدول لیگ قرار گرفتند و پس از آن هنگ کنگ در رده دوم و روسیه در رتبه سوم قرار گرفتند.

علی‌رغم بهبود رتبه‌بندی، امتیاز انگلیس از آخرین دور ارزیابی در مطالعه بین‌المللی سواد خواندن (Pirls) که در سال 2016 انجام شد، تقریباً بدون تغییر باقی ماند و میانگین آن در واقع از 559 به 558 کاهش یافت.

با این حال، سایر کشورها طی دوره‌ای که در آن اختلال گسترده در آموزش به دلیل همه‌گیری کووید وجود داشت، نمرات آنها به میزان قابل توجهی کاهش یافت. تنها 11 کشور از 43 کشوری که دانش‌آموزان هم سن را در پیرلز 2021 آزمایش کردند، از جمله انگلستان، موفق به جلوگیری از کاهش چشمگیر شدند.

امتیاز فنلاند از 566 در سال 2016 به 549 کاهش یافت، در حالی که امتیاز لهستان از 565 به 549 کاهش یافت که هنوز بسیار بالاتر از میانگین بین المللی 520 و میانگین اروپایی 524 است. در بالای جدول، سنگاپور با میانگین امتیاز 587، هنگ کنگ به دست آورد. 573 و روسیه 567.

نتایج روز سه‌شنبه مورد استقبال ریشی سوناک قرار گرفت و گفت: «افزایش نرخ سواد در برنامه ما برای رشد اقتصاد، یکی از پنج اولویت کلیدی من، محوری است، بنابراین بسیار خوب است که ببینیم انگلیس در رتبه‌بندی بین‌المللی مطالعه به رتبه چهارم صعود می‌کند. ”

دولت همچنین بر کاهش شکاف دستیابی بین دانش‌آموزان با بالاترین و پایین‌ترین عملکرد، و بین پسران و دختران تاکید کرد، اگرچه به نظر می‌رسد که این کاهش جزئی در میانگین نمرات دختران باشد. نخست وزیر گفت: “در حالی که همیشه پیشرفت های بیشتری وجود دارد، دانش آموزان و معلمان در سراسر کشور باید امروز به طور باورنکردنی به این دستاورد افتخار کنند.”

نیک گیب، وزیر مدارس، گفت که موفقیت انگلستان به دنبال معرفی چک غربالگری آوازی در سال 2012 و در سال 2018 برنامه هاب انگلیسی است، طرحی که برای توسعه تخصص در آموزش خواندن در مدارس طراحی شده است.

گیب در پاسخ به سوالی درباره کاهش نمرات خواندن دختران، گفت که این کاهش بسیار کم است. در انگلستان، دختران میانگین نمره 562 داشتند، در مقایسه با میانگین پسران 553، در مقایسه با 566 برای دختران و 551 برای پسران در سال 2016.

دکتر دیرک هاستت، مدیر اجرایی انجمن بین المللی ارزیابی پیشرفت تحصیلی (IEA) که مدیریت پیرلز را بر عهده دارد، گفت که آخرین نتایج نشان دهنده بهبود عملکرد انگلستان در مطالعه از سال 2006 است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

هاستت گفت: «به طور کلی، ما باید بپذیریم که معلمان در انگلیس آشکارا با وجود کووید کار خوبی انجام دادند. «آنها توانستند به دانش آموزان آموزش دهند تا در بین کشورهای بدون ضرر قرار بگیرند. این یک دستاورد قابل توجه است، بنابراین ما قطعا می توانیم به معلمان و مدارس به خاطر کار شگفت انگیزی که در طول کووید-19 انجام دادند تبریک بگوییم.

جان اندروز، رئیس تجزیه و تحلیل مؤسسه سیاست آموزشی، گفت: «نتایج امروز پیرلز با یافته‌های خود ما همخوانی دارد که نتایج مطالعه به سطح قبل از همه‌گیری بازیابی شده است. با این حال، تجزیه و تحلیل ما همچنین نشان می‌دهد که در ریاضیات، دانش‌آموزان دبستانی حدود یک ماه و نیم از هنجارهای قبل از همه‌گیری در یادگیری خود عقب می‌مانند.»

جف بارتون، دبیر کل انجمن رهبران مدارس و کالج ها (ASCL)، گفت: «این یک خبر خوب بسیار مورد نیاز برای سیستم آموزشی است که احساس محاصره می کند. این نتایج عالی در استانداردهای خواندن کودکان 9 تا 10 ساله گواهی بر سخت کوشی، مهارت و فداکاری معلمان و رهبران مدارس ابتدایی است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …