سیا از روس‌ها می‌خواهد تا از کشور خود جاسوسی کنند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سرویس مخفی آمریکا با انتشار ویدئویی در تلگرام از غیرنظامیان روسیه خواست تا اطلاعات خود را ارائه دهند.

سیا روز دوشنبه در یک ویدئوی تلگرامی با هدف قرار دادن افراد ناراضی از سیاست‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، از غیرنظامیان روسیه خواست تا اطلاعاتی درباره کشورشان ارائه کنند.

در ویدئوی کوتاه آژانس اطلاعاتی آمریکا، یک مقام روسی و همسرش در خانه خود به همراه یک فرزند دیده می‌شود که ظاهراً زندگی سختی دارند.

این نشان می‌دهد که روس‌های معمولی می‌توانند با ارائه اطلاعات به سیا کاری برای بهبود اوضاع انجام دهند – در حالی که میهن پرست هستند.

این آژانس در این ویدئو گفت: “سیا می خواهد حقیقت را در مورد روسیه بداند و ما به دنبال افراد قابل اعتمادی هستیم که بتوانند این حقیقت را به ما بگویند.” “اطلاعات شما ممکن است ارزشمندتر از آنچه می دانید باشد.”

یکی از مقامات سیا به خبرگزاری فرانسه گفت که آنها در گذشته از شبکه های اجتماعی دیگری استفاده کرده اند اما اکنون روی شبکه رمزگذاری شده تلگرام تمرکز کرده اند زیرا این یک راه محبوب برای روس ها برای اطلاع از سیاست و جنگ در اوکراین است.

بسیاری از مقامات ارشد روسیه – و اوکراین – دارای حساب های تلگرامی هستند که میلیون ها مشترک دارد.

این ویدئو همچنین نحوه ارسال اطلاعات با استفاده از مرورگر Tor برای دسترسی به وب تاریک و ابزارهای رمزگذاری ارتباطات را توضیح می دهد.

این مقام که خواست نامش فاش نشود گفت: «هدف ما این است که تا حد امکان راهی امن برای تماس با ما در اختیار آنها قرار دهیم.

این آژانس امیدوار است که با نشان دادن راه‌های ساده برای افشای اطلاعات در «وب تاریک»، سیا افراد مردد را متقاعد کند که دست به کار شوند.

سیا اعلام کرد که به انواع اطلاعات از جمله سیاسی و اقتصادی علاقه مند است و امیدوار است با افرادی که در اطلاعات، دیپلماسی، علم و فناوری و سایر زمینه ها کار می کنند، تماس برقرار کند.

این منبع گفت که ایالات متحده در تلاش برای تحریک شورش یا تغییر رژیم در مسکو نیست، اما امیدوار است که برخی از روس‌ها راهی برای کمک به کشورشان در جهت پیشرفت با تذکر دادن به سیا ببینند.

اطلاعات آمریکا تعداد زیادی روس را به اتهام دست داشتن در انواع جنایات تحت تعقیب قرار داده است و اطلاعاتی که از غیرنظامیان به دست آمده می تواند در دستگیری آنها حیاتی باشد.

او گفت که کمپین های مشابه در سایر شبکه های اجتماعی که اکثر آنها اکنون در روسیه مسدود شده اند، کارساز بوده است.

سیا اصرار داشت: با ما تماس بگیرید. “شاید اطرافیان شما حقیقت را نمی خواهند. ما آن را می خواهیم.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …