شرکت های بیشتری به مراقبت از باروری کمک می کنند، اما هنوز برای بسیاری از آنها دور از دسترس است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جسیکا تینکوپا ممکن است کسب و کار عکاسی را که 14 سال صرف ساخت آن کرده است به یک دلیل ترک کند: پیدا کردن پوششی برای درمان باروری.

پس از شش سقط جنین، تینکوپا و همسرش شروع به پس انداز برای لقاح آزمایشگاهی کردند که می تواند بیش از 20000 دلار هزینه داشته باشد. اما همه گیری پس انداز آنها را از بین برد و آنها نمی توانند پوششی برای IVF در بازار بیمه سلامت ایالت خود پیدا کنند. بنابراین، این زوج کالیفرنیایی دوباره پس‌انداز می‌کنند و از سیاستمداران می‌خواهند که به گسترش دسترسی کمک کنند.

تینکوپا گفت: «هیچ کس نباید مجبور باشد این را طی کند.

ناباروری یا ناتوانی در باردار شدن پس از یک سال یا بیشتر تلاش، یک مشکل رایج است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های فدرال تخمین می زند که این بیماری تقریباً از هر پنج دختر یا زن متاهل بین 15 تا 49 سال یک نفر را مبتلا می کند.

با این وجود، یافتن پوشش درمان‌های باروری در بسیاری از بخش‌های بیمه سلامت دشوار است، حتی با وجود رشد سریع آن در میان کارفرمایان بزرگ که آن را یک مزیت ضروری برای حفظ کارگران می‌دانند.

این شکافی است که محققان می‌گویند منجر به داشتن و نداشتن درمان‌ها می‌شود، که می‌تواند شامل طیف وسیعی از داروها و روش‌های تجویزی مانند لقاح مصنوعی یا IVF باشد، جایی که جنین با مخلوط کردن تخمک و اسپرم در ظرف آزمایشگاهی ایجاد می‌شود.

اوشا رانجی، دستیار مدیر سیاست سلامت زنان در KFF، یک سازمان غیرانتفاعی که مسائل مربوط به مراقبت های بهداشتی را مطالعه می کند، گفت: “هنوز در درجه اول برای افرادی است که می توانند هزینه های زیادی را از جیب خود بپردازند.”

پوشاندن این تصویر نگرانی های بیمه گر در مورد هزینه و همچنین سوالاتی در مورد اینکه چقدر باید بر پوشش باروری تاکید یا اجباری شود در مقابل کمک به مردم برای یافتن راه های دیگر برای ایجاد خانواده، مانند فرزندخواندگی است.

دکتر فیلیپ روزوف، متخصص اخلاق پزشکی، گفت: «اگر می‌خواهید یکی را ارائه دهید، باید نتیجه و شاید مزایای مهم‌تری برای فرزندخواندگی وجود داشته باشد.

به گفته مشاور مزایا مرسر، در مجموع 54 درصد از بزرگترین کارفرمایان ایالات متحده – آنهایی که 20000 کارگر یا بیشتر دارند – در سال 2022 IVF را پوشش دادند. این رقم از 36 درصد در سال 2015 افزایش یافته است. والمارت ارائه پوشش را در پاییز گذشته آغاز کرد و غول بانکی JPMorgan امسال شروع به کار کرد.

به گفته مرسر، بسیاری از کسب‌وکارهایی که این پوشش را ارائه می‌دهند، آن را فراتر از کسانی که دارای تشخیص ناباروری هستند، گسترش می‌دهند، و آن را برای زوج‌های LGBTQ+ و زنان مجرد در دسترس قرار می‌دهند.

مشاور مزایا همچنین گفت که رشد زیادی در میان کارفرمایان با 500 کارگر یا بیشتر وجود دارد، زیرا 43 درصد در سال گذشته پوشش IVF را ارائه کردند. اما پوشش با کارفرمایان کوچکتر ضعیف می شود.

امه میسون، امداد آتش نشانی لادرهیل (فلوریدا) تخمین می زند که او و همسرش در چند سال گذشته نزدیک به 100000 دلار از پول خود را برای درمان های باروری خرج کرده اند، از جمله چندین تلاش ناموفق IVF. میسون و شوهرش هر دو برای یک بخش کار می کنند.

برادر شوهرش هم مشکل باروری دارد. او برای یک آتش نشانی بزرگتر در نزدیکی شهرستان پالم بیچ کار می کند و تحت پوشش قرار گرفت. میسون گفت آن زوج یک پسر دارند.

«خیلی وحشی است. میسون می‌گوید می‌توانید در یک شهرستان دورتر کار کنید و پوشش داشته باشید. “هیچ چیزی آن را تنظیم نمی کند … هر دو شغل دولتی.”

به گفته سازمان غیرانتفاعی حمایت از بیماران Resolve، بیست و یک ایالت قوانینی دارند که پوشش درمان های باروری یا حفظ باروری را اجباری می کند، که برخی از بیماران قبل از درمان سرطان به آن نیاز دارند. از این ایالت ها، 14 ایالت نیاز به پوشش IVF دارند.

اما بیشتر این الزامات برای طرح های بیمه فردی یا پوشش هایی که از طریق کارفرمایان کوچک فروخته می شود، اعمال نمی شود.

باربارا کولورا، مدیر عامل Resolve، گفت: “مردم به ما می گویند که بزرگترین مانع آنها برای تشکیل خانواده عدم پوشش بیمه است.” و افزود که برخی از بیمه گذاران این مراقبت را از نظر پزشکی ضروری نمی دانند.

با توجه به KFF، که می گوید زنان سیاه پوست و اسپانیایی تبار به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار می گیرند، برنامه Medicaid ایالتی و فدرال برای افراد با درآمد پایین پوشش مسائل باروری را تا حد زیادی به تشخیص در چندین ایالت محدود می کند. ایالت ها همچنین می توانند داروهای باروری را از پوشش نسخه ای مستثنی کنند.

لیزا کامپو انگلشتاین، متخصص اخلاق پزشکی از شعبه پزشکی دانشگاه تگزاس در گالوستون، تگزاس، گفت: «با پوشش ندادن این موضوع برای افراد فقیر، می‌گوییم که نمی‌خواهیم شما تولید مثل کنید. او خاطرنشان کرد که برنامه‌های Medicaid روش‌های کنترل بارداری و عقیم‌سازی مانند وازکتومی را پوشش می‌دهند.

در کالیفرنیا، تینکوپا می‌گوید که با قانونگذاران ایالتی و فدرال درباره ایجاد نوعی گزینه برای مردم برای خرید بیمه فردی با پوشش صحبت کرده است.

سنای ایالت در حال بررسی لایحه ای است که به پوشش درمان های باروری از جمله IVF برای کارفرمایان بزرگ نیاز دارد. اما انجمن برنامه های بهداشتی کالیفرنیا با آن مخالف است، همانطور که در سال های اخیر با لوایح مشابه مخالفت کرد، زیرا ممکن است هزینه آن چقدر باشد.

سخنگوی مری الن گرانت خاطرنشان کرد که تجزیه و تحلیل مستقل نشان داده است که صورت‌حساب‌هایی مانند این می‌تواند حق بیمه را تا 1 میلیارد دلار در ایالت افزایش دهد. او همچنین گفت که این یک شکاف پوشش ایجاد می کند زیرا برای ثبت نام کنندگان Medicaid ایالتی اعمال نمی شود.

او گفت: «این در مورد خود درمان نیست. “این به شدت بر اساس افزایش هزینه برای اعضای ما است. بدون در نظر گرفتن اینکه آیا این مزایا را دریافت کرده اند، همه را تحت تأثیر قرار می دهد.

شان تیپتون، از انجمن پزشکی باروری آمریکا، گفت: اما تخمین های بزرگ هزینه باروری اغلب بیش از حد نشان می دهد که چه تعداد از افراد از این مزایا استفاده خواهند کرد. او همچنین گفت اکثر افرادی که مشکلات باروری دارند نیازی به IVF ندارند.

تیپتون، که از دستورات مزایا در چندین ایالت حمایت کرده است، گفت که انتظار دارد شاهد رشد پوشش درمان باروری باشد، به ویژه با کارفرمایان کوچکی که ممکن است نیاز به ارائه آن برای جذب و نگه داشتن کارگران داشته باشند.

روزاف، استاد بازنشسته دانشکده پزشکی دانشگاه دوک، گفت، هر ایالتی که تصمیم به نیاز به پوشش درمان باروری دارد، باید برای پذیرش نیز نیاز به حمایت داشته باشد. او گفت که “انصاف و عدالت” این کار را حکم می کند و افزود که فرزندخواندگی باعث ارتقای خیر اجتماعی یافتن خانه برای کودکان می شود.

بسیاری از شرکت هایی که مزایای باروری را افزایش داده اند نیز از پذیرش حمایت می کنند.

کارفرمای Ame Mason در هیچ کدام کمک نمی کند.

میسون گفت که به فرزندخواندگی فکر کرده است، اما فعلاً به IVF پایبند است – هر جا که می‌توانند دست و پا بزنند و تا آنجا که ممکن است اضافه کاری کنند تا هزینه آن را بپردازند. آنها پس از سفر به باربادوس برای مراقبتی که اندکی هزینه کمتری داشت، یک دکتر در فلوریدا پیدا کردند.

بعلاوه، او و همسرش در آخرین تلاش های IVF خود شاهد پیشرفت هایی هستند. این باعث می شود که او تمایلی به دست کشیدن از تلاش نداشته باشد.

او گفت: «ما همچنان به این بارقه امید می‌رسیم.

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …