وفادار به پوتین اوکراین را به ربودن اسب مورد علاقه متهم می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رمضان قدیروف، که رهبری جمهوری چچن را بر عهده دارد، گفت که مبلغی که به عنوان باج درخواست شده است، “صرفاً یک پنی” برای او بوده است.

یکی از متحدان کلیدی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اوکراین را به ربودن اسب مورد علاقه اش متهم کرده است.

رمضان قدیروف، رئیس جمهوری چچن روسیه، گفت که اسب نر او زازو توسط “سرویس های ویژه” اوکراین از اصطبلی در جمهوری چک دزدیده شده و نزدیک به 20,000 دلار (18,400 یورو) به او باج داده شده است.

با اعلام این “خبر خوب” که زازو “خوب” است و در راه بازگشت، این مرد 46 ساله روز دوشنبه در یک پست تلگرامی نوشت که می تواند “بگوید واقعاً چه اتفاقی برای اسب افتاده است”.

زازو – که او را “اولین کسی که بار تحریم های اروپا را متحمل شد” می نامید – طبق گزارش ها، سال ها در یک اصطبل چک در نزدیکی کرابچیچه “زندانی” بود.

در آغاز سال 2023، قدیروف ادعا کرد که اوکراینی‌ها از طریق واسطه‌ها با او تماس گرفتند و پیشنهاد خرید 16 ساله انگلیسی اصیل را دادند.

او در تلگرام نوشت: «آنها از وابستگی من به اسب خبر داشتند. “البته من قبول کردم.”

با این حال، رهبر چچن به جای انتقال رسمی اسب، ادعا کرد که “سرویس های مخفی اوکراین نقشه جسورانه ای داشتند – آنها به سادگی دزدی او را از یک اصطبل در جمهوری چک در تبانی با پلیس چک انجام دادند.”

او نوشت: «در آن زمان برای همه عجیب به نظر می رسید که چگونه یک اسب گران قیمت می تواند به سادگی ناپدید شود. “معلوم است که می تواند.”

گزارش شده است که برای کادیروف 18000 دلار (16550 یورو) برای آزادی اسب هزینه شده است که او آن را “صرف پنی” توصیف کرد – با توجه به “شجره نامه عالی” آن.

زازو با سایر دارایی های اروپایی قدیروف به عنوان بخشی از تحریم های اتحادیه اروپا که در سال 2014 علیه رهبر چچن به اتهام نقش او در نقض گسترده حقوق، توقیف شده بود.

این تحریم‌ها زازو – که قبلاً یک اسب نر معروف در صحنه مسابقه بود – را از رقابت منع کرد و به این معنی بود که اسب در کنار چندین اسب مسابقه دیگر قدیروف بازداشت شد.

به گفته قدیروف “اکنون زازو در راه خانه است.”

او در تلگرام نوشت: “دوستان اگر نیاز به آوردن چیزی از اروپا دارید با سرویس های ویژه اوکراین تماس بگیرید، سریع، حرفه ای، ارزان، دور زدن تحریم ها.”

یورونیوز نمی تواند به طور مستقل ادعاهای قدیروف را تأیید کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …