ایلان ماسک می‌خواهد تسلا را استخدام کند زیرا او تمرکز خود را از توییتر تغییر می‌دهد | الون ماسک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایلان ماسک چند روز پس از اعلام مدیرعاملی جدید در توییتر، چشم خود را به تسلا معطوف کرد و به مدیران دستور داد تا از طریق او تمامی استخدام‌های این خودروساز برقی را تسویه کنند.

طبق اسناد به دست آمده توسط The Information، ماسک این تصمیم را روز دوشنبه در یادداشتی به کارکنان تسلا ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، ماسک از مدیران تسلا خواست تا فهرستی هفتگی از تمامی استخدام‌های پیشنهادی، از جمله پیمانکاران، برای او ارسال کنند و در مورد هر چیزی که پیشنهاد می‌شود «دقت فکر کند».

این نشریه گفت که ماسک دستورالعمل های مشابهی را در گذشته ارائه کرده است و کارکنان گزارش می دهند که این عمل در برخی مواقع مساوی با توقف استخدام بوده است.

همچنین روز دوشنبه، یک دادگاه استیناف فدرال درخواست میلیاردر را برای اصلاح یا پایان دادن به توافق سال 2018 با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) که برخی از توییت‌های وی را ملزم به دریافت تأییدیه قبلی از وکیل تسلا می‌کرد، رد کرد.

ماسک برای پایان دادن به این الزام درخواست کرده بود و مدعی شده بود که پاک کردن توئیت‌هایش از قبل یک «پوزه تحمیلی توسط دولت» است که حقوق آزادی بیان او را نقض می‌کند.

ماسک در سال 2018 به عنوان بخشی از یک حکم رضایت برای پایان دادن به یک پرونده فدرال که او را متهم به کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران با توییتی کرده بود، موافقت کرده بود تا شرکت خودروهای برقی خود را با قیمت 420 دلار به ازای هر سهم خصوصی کند. بودجه هرگز محقق نشد و شرکت هرگز خصوصی نشد.

سهامداران و SEC متهم کردند که توییت ماسک قیمت سهام را افزایش داده و در نهایت به ضرر برخی از سهامداران کمک کرده است.

ماسک و تسلا علاوه بر موافقت با بررسی برخی از توییت‌ها، هرکدام 20 میلیون دلار جریمه مدنی پرداخت کردند و ماسک در نتیجه پرونده SEC از نقش خود به عنوان رئیس انصراف داد.

درخواست ماسک برای پایان دادن به این توافق در ابتدا توسط یک قاضی دادگاه فدرال منهتن رد شد و در سال 2022 حکم داد که این الزام نیازی به برداشته شدن ندارد، فقط به این دلیل که ماسک دیگر نمی‌خواهد به آن پایبند باشد، اکنون که تسلا «به تخمین او همه چیز را تبدیل کرده است». اما شکست ناپذیر».

روز دوشنبه، هیئتی متشکل از سه قاضی از دومین دادگاه استیناف ایالات متحده، این حکم را تأیید کرد و خاطرنشان کرد که توئیت‌های ماسک، حتی با وجود بررسی‌ها، همچنان جنجال‌های تجاری را برانگیخته است. در این حکم آمده است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار دو تحقیق بعدی را در مورد توئیت های ماسک که «به طور قابل قبولی» شرایط توافقنامه را نقض کرده اند، آغاز کرده است. همچنین گفت که ماسک با توافقی که اجازه نمایش توئیت‌هایش را می‌دهد موافقت کرده و اکنون حق ندارد آن را باطل کند «زیرا اکنون نظر خود را تغییر داده است».

این پنل در نامه نوشت: “اگر ماسک می خواست حق خود را برای توییت بدون نظارت محدود در مورد برخی موضوعات مرتبط با تسلا حفظ کند، او حق داشت دعوا کند … یا برای توافق دیگری مذاکره کند – اما او ترجیح داد این کار را انجام ندهد.” حکم می کند.

«منافع عمومی نیز مستلزم اصلاح حکم رضایت نیست. در هر صورت، با توجه به اهمیت منافع عمومی در اجرای قوانین اوراق بهادار فدرال، در جهت دیگری کاهش می یابد…»

در ماه فوریه، هیئت منصفه در سانفرانسیسکو متوجه شد که ماسک در قبال ضررهای سرمایه‌گذار به دلیل توییت «تامین بودجه» او مسئولیتی ندارد.

الکس اسپیرو، وکیل ماسک، به رویترز گفت: “ما به دنبال بررسی بیشتر خواهیم بود و همچنان به موضوع مهم محدودیت دولت در سخنرانی توجه خواهیم کرد.”

ماسک که سال گذشته توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید، هفته گذشته تأیید کرد که لیندا یاکارینو به عنوان مدیر اجرایی این شرکت رسانه های اجتماعی انتخاب خواهد شد. یاکارینو قبلاً به عنوان رئیس تبلیغات جهانی NBCUniversal فعالیت می کرد.

مشک روز جمعه توییت کرد که Yaccarino بر روی عملیات تجاری تمرکز خواهد کرد در حالی که او بر طراحی محصول و فناوری جدید تمرکز خواهد کرد.

رویترز در این گزارش مشارکت داشته است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …