پس از اینکه بایدن هرج و مرج در مرز را پیش بینی کرد، آخر هفته آرامتر از حد انتظار خواهد بود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو روز قبل از اینکه مقامات محدودیت های پاندمی عنوان 42 را در مرز جنوبی لغو کنند، پرزیدنت بایدن یک ارزیابی صریح از توانایی دولت خود برای مدیریت موج مهاجرانی که انتظار داشتند هفته گذشته وارد شوند، ارائه کرد.

آقای بایدن با تلخی پیش بینی کرد: «برای مدتی آشفته خواهد بود.

زمانی که زمان آن فرا رسید، آنچه جمهوری خواهان اصرار داشتند که برای وزیر امنیت داخلی الخاندرو مایورکاس، لحظه پایانی شغلی باشد، به طور کامل به هرج و مرجی که آقای بایدن و دیگران پیش بینی کرده بودند، تبدیل نشد.

افزایش اولیه حدود 10000 مهاجر درست ساعاتی قبل از انقضای این قانون در روز پنجشنبه فشار جدیدی را بر بازداشتگاه ها و پناهگاه ها وارد کرد و صحنه هایی از مهاجران که برخی از آنها جایی برای خواب ندارند جز یک پیاده رو، واقعیت وحشتناک یک مهاجرت شکست خورده را نشان می دهد. سیستم.

اما این امر با کاهش قابل توجهی در مهاجرت از مرز 2000 مایلی با مکزیک همراه شد.

ونسا کاردناس، مدیر اجرایی صدای آمریکا، یک طرفدار لیبرال، گفت: «آمریکا می‌تواند این لحظه را مدیریت کند و ما می‌دانیم که چگونه آن را به شیوه‌ای منظم و عادلانه انجام دهیم که منعکس کننده ارزش‌ها، منافع و حاکمیت قانون ما باشد. گروه مهاجرت در واشنگتن

با این حال، او گفت که دولت بایدن نباید “دید جمهوریخواهان را بپذیرد که این یک بحران همیشگی است که نیازمند سیاست‌های صرفاً اجرایی دائمی است.”

پایان عنوان 42 پس از سه سال یادآور آسیب‌پذیری‌های سیستم مهاجرت کشور بود – گویی هر کسی در مرز به آن نیاز دارد – که در حال حاضر بسیار فراتر از ظرفیت آن برای مقابله با تعداد مهاجرانی که از خانه‌های خود فرار می‌کنند و تعیین می‌کند. چه کسی می تواند بماند و چه کسی باید اخراج شود.

اما آخر هفته همچنین بر توانایی مقامات فدرال، دولت‌های محلی و سازمان‌های غیرانتفاعی خصوصی برای کنترل موقت وضعیت تاکید کرد.

دولت 1500 سرباز را به مرز فرستاد تا به آزادسازی بیشتر ماموران گشت مرزی کمک کند. شهرها وضعیت اضطراری اعلام کردند و پناهگاه های بیشتری را برای مهاجرانی که به مکانی برای خواب نیاز داشتند باز کردند. کلیساها و سایر گروه های غیرانتفاعی از آژانس مدیریت اضطراری فدرال برای تقویت تلاش های امدادی خود کمک مالی دریافت کردند. مقامات مرزی تأسیسات نگهداری موقت ساختند.

دولت همچنین محدودیت‌های جدید سختی را برای افرادی که واجد شرایط پناهندگی هستند، اعمال کرد، سیاستی که حملات شدید و چالش‌های قانونی را از سوی گروه‌های حقوق بشری به دنبال داشته است. و مقامات با استفاده از یک برنامه تلفن همراه برای برنامه ریزی مصاحبه با یک افسر پناهندگی، فرصت ها را برای مهاجران برای ورود قانونی به کشور افزایش دادند.

آنچه پس از آن رخ داد، یک آخر هفته آرام تر از حد انتظار در تگزاس، آریزونا، کالیفرنیا و شهرهای نزدیک مکزیک بود.

در دروازه 42 دیوار مرزی با ال پاسو، تعداد مهاجرانی که از روز جمعه وارد شده اند کاهش یافته است. صبح یکشنبه، رسانه های خبری محلی گزارش دادند، تنها حدود 20 نفر منتظر بودند تا خود را تسلیم کنند. با این حال، مقامات ایالتی و فدرال – از جمله ارتش و مقامات مهاجرت – عملیات را در Samalayuca، حدود 30 مایلی جنوب سیوداد خوارز، تشدید کرده اند. آنها در بیانیه ای نوشتند “خطرات برای جمعیت مهاجر” را کاهش دهند.

اردوگاه گسترده مهاجران که بین دیوارها در مرز سن دیگو-تیجوانا گیر کرده بود نیز در روزهای اخیر تخلیه شده است زیرا مأموران گمرک و حفاظت از مرز شروع به رسیدگی به افرادی کردند که در آنجا منتظر بودند. کیسه های زباله و وسایل رها شده رها شده بود. روز جمعه، شهردار تیجوانا، مونتسرات کابالرو، به خبرنگاران گفت که “هیچ حادثه جدی” توسط مقامات گزارش نشده است.

در تاماولیپاس، صحنه های هرج و مرج که بسیاری از خانواده های ناامید را به عبور از ریو گرانده سوق داد، عمدتاً ناپدید شده اند. در ماتاموروس، دو مقام صلیب سرخ تخمین زدند که گذرگاه ها به شیوه ای منظم ادامه یافته است. مقامات در مصاحبه ای گفتند که حدود 200 نفر برای درخواست پناهندگی در مبادی ورودی حاضر شدند – تنها یک چهارم آنها قبلاً از طریق برنامه CBP One قرار ملاقات تعیین نکرده بودند.

میگل گونزالس پونس، کشیش محلی که به مهاجران در سیوداد خوارز کمک می کند، در مصاحبه ای تایید کرد که پناهگاه های سراسر شهر تنها حدود 1400 نفر دارند.

او گفت: «برخلاف آنچه انتظار می رفت، مهاجران به صورت دسته جمعی وارد نمی شوند.

مقامات دولتی گفتند که سیاست های مرزی جدید آنها و منابع اضافه شده به عدم هرج و مرج کمک کرده است.

آقای مایورکاس روز یکشنبه در برنامه “وضعیت اتحادیه” CNN گفت: “ما ماه ها و ماه ها برای این انتقال برنامه ریزی کرده ایم.” وی افزود: خیلی زود است. اما اعدادی که ما در دو روز گذشته تجربه کرده‌ایم به میزان قابل توجهی نسبت به قبل از پایان عنوان 42 کاهش یافته است.

پیش‌بینی بی‌نظمی آقای بایدن ممکن است به دولت کمک کرده باشد تا انتظارات را در آستانه لغو عنوان 42 مدیریت کند، به‌ویژه با دوربین‌های تلویزیونی که تمام آخر هفته را به صورت زنده از امتداد مرز پخش می‌کنند.

عبور چندین هزار مهاجر در روزهای شنبه و یکشنبه، که در زمان های عادی تعداد زیادی در نظر گرفته می شد، در مقایسه با احتمال هرج و مرج طولانی، ناچیز به نظر می رسید.

اما تعداد کمی از افراد در دولت آقای بایدن لحظه ای را جشن می گیرند که به نظر می رسد در میان طوفان ادامه دار، لحظه ای آرامش است.

بلاس نونیز-نتو، دستیار وزیر امور مرزی و سیاست مهاجرت در وزارت امنیت داخلی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: «هنوز زود است.

آقای نونیز-نتو گفت که شرایط در کشورهایی که منجر به فرار بی سابقه افراد شده است، تغییر نکرده است. او گفت که انتظار می رود قاچاقچیانی که از مهاجران فراری به ایالات متحده سود برده اند، استراتژی های پول سازی خود را با سیاست های جدید تطبیق دهند.

وی افزود: «آنها به دنبال هر فرصتی برای کسب سود به قیمت افراد آسیب پذیر خواهند بود».

مرز یکی از حل نشدنی ترین مشکلات دولت است، تا حدی به این دلیل که ایالات متحده در مرکز یک تغییر جهانی در مهاجرت است که ناشی از وخامت اقتصادی و سیاسی در بسیاری از کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی است. کمک به بازسازی جوامع مدنی در این کشورها – که دولت تلاش کرده است – ممکن است به کاهش تعداد مهاجران کمک کند، اما این یک هدف بلندمدت با موانع زیادی است.

برخورد با مرزها نیز به یکی از قطبی ترین مسائل سیاسی کشور تبدیل شده است، وضعیتی که برای دهه ها مانع از دستیابی کنگره به توافق معنادار در مورد چگونگی کارآمدتر و عادلانه تر کردن سیستم شده است.

از زمان به دست گرفتن کنترل مجلس نمایندگان در ابتدای سال، جمهوری خواهان آقای مایورکاس را هدف قرار داده اند و برخی می گویند که قصد دارند پرونده ای برای استیضاح وی تشکیل دهند.

وضعیت در امتداد مرز از زمان لغو عنوان 42 در روز پنجشنبه، شتاب چندان آشکاری برای آن پرونده ایجاد نکرد. اما به نظر نمی‌رسد که این امر مانع از کمپین انتقادی علیه وزیر خارجه شود. کمیته ملی جمهوری خواه او را متهم کرد که از اعتراف به وسعت مشکلات در مرز خودداری کرده است.

“Mayorkas به ارتفاعات جدیدی از انکار بحران مرزی می رسد” موضوع ایمیلی از کمیته در روز جمعه پس از برداشته شدن محدودیت ها بود.

در این ایمیل آمده است: «غیرقابل قبول است». “تنها راهی که “طرح” آنها کار می کند این است که طرح هرج و مرج باشد. شهردار باید استعفا دهد.

آقای مایورکاس و مقامات کاخ سفید از تهدیدهای استیضاح جمهوری خواهان به اندازه یک تئاتر سیاسی شانه خالی کرده اند. اما آنها از آنچه آنها تلاش های جمهوری خواهان برای “خراب کردن” وضعیت در مرز از طریق اقدامات قانونی می نامند، خشمگین شده اند.

تنها چند ساعت قبل از انقضای عنوان 42، یک قاضی فدرال که به درخواست دادستان کل فلوریدا اقدام می کرد، برنامه دولت را برای آزاد کردن برخی از مهاجران از مراکز مرزی بسیار شلوغ بدون تعیین وقت دادگاه مهاجرت مسدود کرد. مقامات آن را به عنوان یک اقدام اضطراری توصیف کردند که توسط دولت های قبلی برای صرفه جویی در زمان و جلوگیری از عواقب خطرناک ناشی از ازدحام بیش از حد تاسیسات آنها استفاده می شد.

پس از دستور قاضی، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، جمهوری خواهان را مورد انتقاد قرار داد.

او گفت: «حتی قبل از لغو عنوان 42، دادستان کل فلوریدا برای خرابکاری در تلاش ما برای مدیریت انسانی و مؤثر مرزها شکایت کرد. و بنابراین این چیزی است که ما در چند ماه گذشته بارها و بارها از مقامات جمهوری خواه می بینیم.

اما بحث سیاسی در واشنگتن همچنان می تواند به طور ناگهانی تغییر کند، بسته به آنچه در امتداد مرز در روزهای آینده اتفاق می افتد.

آقای مایورکاس روز یکشنبه گفت: «ما در روز سوم هستیم.

آیلین سالیوان در گزارشی از واشنگتن و امیلیانو رودریگز مگا از مکزیکو سیتی

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …