دادگاه کوئینزلند شکایت زن اولین ملل را به دلیل طولانی شدن مدت از سوء استفاده جنسی رد کرد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه دادگاه مدت زمانی را که ادعای سوء استفاده جنسی و فیزیکی در مراقبت از او باعث شده قضاوت عادلانه این پرونده غیرممکن شده است، درخواست خود را برای غرامت از ایالت کوئینزلند از دست داد.

جوآن ویلموت، 69 ساله، ادعا کرد که پس از آزار و اذیت از سال 1957 تا 1967 در حالی که در یک خانه سرپرست، در خوابگاه دختران شربورگ و هنگام ملاقات با مادربزرگ خود زندگی می کرد، دچار آسیب روانی شده است.

ویلموت تا تولد 18 سالگی خود تحت قانون حمایت از بومیان و محدودیت فروش تریاک در سال 1897 “فرزند ایالت” بود. این قانون که در اواخر دهه 60 لغو شد، مدیر امور بومی ایالت را “نگهبان قانونی” کرد. هر کودک بومی زیر 21 سال».

ویلموت ادعا کرده بود که این آزار زمانی شروع شد که او در حدود سه یا چهار سالگی نزد یک زوج بومی، جک و توتی دملین، تحت سرپرستی قرار گرفت.

ویلموت ادعا کرد که جک دملین “به صورت هفتگی تا دو هفته یکبار” از او سوء استفاده جنسی کرده است و او مرتباً توسط این زوج به دلیل نقض جزئی قوانین آنها مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

یک فرزند خوانده دیگر در این خانه، به نام RS، ادعایی جداگانه علیه دولت به اتهام سوء استفاده جنسی توسط دملین مطرح می کند. RS ادعا می کند که او همچنین شاهد آزار دملین با خواهر کوچکترش و ویلموت بوده است.

دادگاه شنیده بود که این کودکان در سال 1959 پس از گزارش هایی که به شدت دچار سوءتغذیه و لاغری شده بودند از خانه خارج شدند.

سپس ویلموت را در خوابگاه دختران شربورگ قرار دادند، جایی که او ادعا کرد توسط سرپرست، یک زن بومی به نام ماد فیلیپس، تحت “شلاق های شدید” قرار گرفته است.

ویلموت گفت که فیلیپس او و سایر دختران را با کتک زدن آنها با شاخه درخت تنبیه کرد، آنها را به مدت دو ساعت روی یک پا ایستاد و آنها را در “زندان زنان” گذاشت.

RS به دادگاه گفت که به فیلیپس در مورد آزار ادعایی دملین گفته بود، اما او بداخلاق شد و آنها را به “دروغگوهای کوچک” متهم کرد و به آنها گفت “جک دملین یک مرد مسیحی است”.

ویلموت مدعی شد که هنگام ملاقات با مادربزرگش در نزدیکی ایپسویچ، دو بار توسط دو مرد مجزا مورد آزار جنسی قرار گرفته است: زمانی که او در سال 1960 شش ساله بود و در سال 1967 زمانی که 13 ساله بود.

ویلموت به دادگاه گفت که در نتیجه سوء استفاده جنسی ادعا شده، “تروما، ترس عمیق، اضطراب، حملات پانیک، افکار مزاحم مداوم … و احساساتی به قدری طاقت فرسا شده که در تنفس دچار مشکل شده است”.

او استدلال کرد که دولت نتوانسته از او در برابر سوء استفاده و بی توجهی محافظت کند، زمانی که او تحت مراقبت آنها بود، اطمینان حاصل نکرد که والدین رضاعی او به درستی آموزش دیده اند یا هنگام ملاقات با مادربزرگش تحت نظر قرار گرفته است.

ایالت کوئینزلند ادعا کرد که “به دلیل گذر زمان، یعنی بیش از 60 سال، متهم نمی تواند صحت یا نادرستی ادعاها را مشخص کند”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در نتیجه، آنها استدلال کردند، “نمی توان یک محاکمه عادلانه در مورد موضوعات مورد اختلاف وجود داشت.”

دادگاه عالی در سال 2022 علیه ویلموت رای داد و روز سه شنبه دادگاه تجدید نظر دوباره از ایالت کوئینزلند حمایت کرد. او را به پرداخت هزینه های استیناف ایالت کوئینزلند محکوم کرد.

قضات گفتند که به دلیل مرگ چندین شاهد کلیدی، نتوانستند به درستی درباره اتهامات “که برای احراز مسئولیت از سوی دولت حیاتی هستند” تحقیق کنند.

آنها گفتند که این اتهامات هرگز به هیچ یک از مجرمان ادعایی تا زمانی که آنها زنده بودند مطرح نشد و “هیچ سندی مبنی بر ادعاهای سوء استفاده وجود ندارد که بتواند بر این موضوع غلبه کند”.

آنها گفتند که به دلیل گذشت زمان قابل توجه و کمبود شاهد در دسترس برای مصاحبه، “هر محاکمه ای اساساً ناعادلانه خواهد بود و قاضی پرونده نمی تواند برای غلبه بر این ناعادلانه کاری انجام دهد.”

کمیسیون سلطنتی کودک آزاری به طور متوسط ​​دریافت که بازماندگان به دلایل پیچیده 22 سال طول می کشد.

یافته‌هایی به دست آمد که به دنبال رفع موانع بر سر راه عدالت بود، که باعث شد ایالت‌ها و سرزمین‌های سراسر کشور قانون دوره محدودیت را که برای چنین مواردی اعمال می‌شد حذف کنند.

از آن زمان، کلیسای کاتولیک به دلیل استفاده از مرگ روحانیون پدوفیل مورد انتقاد قرار گرفت تا ادعا کند که دیگر نمی تواند محاکمه عادلانه ای داشته باشد و برای همیشه دعاوی مدنی بازماندگان را مسدود کند.

  • اطلاعات و پشتیبانی برای هر کسی که تحت تأثیر تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته است از سازمان های زیر در دسترس است. در استرالیا، پشتیبانی در 1800Respect (1800 737 732) در دسترس است. در بریتانیا، Rape Crisis با شماره 0808 802 9999 پشتیبانی می‌کند. در ایالات متحده، Rainn به شماره 800-656-4673 پشتیبانی می‌کند. سایر خطوط کمک بین المللی را می توانید در ibiblio.org/rcip/internl.html پیدا کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …