افشای اطلاعات “ظالمانه” در جریان محاکمه بروس لرمن به تنش بین دادستان و دفاع دامن زد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

درزهای “ظالمانه” به رسانه ها در طول محاکمه بروس لرمن خشم دفتر مدیر دادستان عمومی ACT را برانگیخت.

Lehrmann سال گذشته به دلیل اتهام تجاوز جنسی توسط همکار سابق خود بریتانی هیگینز با محاکمه جنایی در دادگاه عالی ACT روبرو شد.

محاکمه به دلیل رفتار نادرست هیئت منصفه متوقف شد و محاکمه مجدد به دلیل تأثیر بالقوه بر سلامت روان هیگینز و لهرمان منتفی شد.

اکنون تحقیقات در مورد محاکمه در حال بررسی آنچه در پشت صحنه دادگاه و رفتار پلیس و دادستان بوده است.

بر اساس اسناد مناقصه شده در این تحقیق، اسکای جروم، یک وکیل دادگستری، پس از انتشار مقاله ای در مورد این پرونده در روزنامه استرالیایی، نگرانی های خود را به استیون وایبرو، وکیل لرمن ابراز کرد.

این مقاله درباره گزارشی بود که نگرانی‌هایی را در مورد «قوی و قابلیت اطمینان» شواهد هیگینز، و همچنین سلامت روانی او و «چگونه پیگرد قانونی آینده ممکن است بر سلامتی او تأثیر بگذارد» مطرح کرد. این به گزارش مولر معروف بود که در آن زمان مخفی بود.

جروم اسکرین شات مقاله را برای Whybrow فرستاد و از او پرسید که چه کسی اسناد را فاش کرده است. او در متنی گفت این “ظالمانه” است.

وایبرو گفت که “نمیداند” این فاش از کجا آمده است، اما “100٪” تیم او نبوده است و به جروم گفت:[I] امیدوارم شما هم همین اتهام را به پلیس بزنید.»

تحقیقات در مورد تنش های جاری بین پلیس و مدیر ACT، شین درامگلد، شنیده است. ادعاهایی وجود دارد که یک افسر ارشد پلیس معتقد است لرمن بی گناه است، و اتهاماتی مبنی بر اینکه درامگلد القا کرده است که او گناهکار است.

در طول جلسه استماع روز سه‌شنبه، مارک تدسکی، بازیگر Drumgold، از Whybrow در مورد پیشنهاد او مبنی بر اینکه Drumgold باید هیگینز را “لنگ” می‌کرد، پرسید.

آیا در نظر داشتید که کاری که او می‌توانست انجام دهد این بود که از او تعهدی بخواهد، که او اصلاً در مورد پرونده اظهارنظر عمومی نمی‌کند یا اصلاً به دادگاه مراجعه نمی‌کند یا به هیچ وجه در امور اداری دخالت نمی‌کند. از عدالت؟» تدسکی پرسید.

چرابرو گفت: بله.

وکیل لهرمان همچنین از انتشار رسانه ای که پس از توقف محاکمه توسط درامگلد منتشر شد، انتقاد کرده است، که در آن دادستان ارشد گفت که فکر می کند هنوز چشم انداز معقولی برای محکومیت وجود دارد.

وایبرو گفت که «با نابخردی DPP» این بیانیه «توسط افراد جامعه گرفته شد تا نشان دهد که او فکر می‌کرد گناهکار است».

این وکیل همچنین در مورد ملاقات با یک افسر ارشد پلیس در حال تحقیق در مورد پرونده صحبت کرد که به ادعای Whybrow به او گفته است در صورت مجرم شناخته شدن لهرمان استعفا می دهد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

تدسکی درباره ملاقاتش با بازرس کارآگاه مارکوس بورمن از Whybrow پرسید. تدسکی به Whybrow گفت که بورمن «کاملاً مضطرب است» و «فکر می‌کرد آقای لرمن بی‌گناه است».

چرابرو گفت: «درست است.

تدسکی گفت: «و سپس در چارچوب آن مکالمه، او به شما گفت که اگر هیئت منصفه با حکم مجرمانه برگردند، او از نیروی پلیس استعفا خواهد داد.

وایبرو گفت: «کلماتی که در این زمینه وجود دارد، یادآوری من است، بله.

پیش از این، تدشی گفت که پلیس “رویکرد عجیبی” در مورد پرونده لرمن دارد و اگر ادعای تجاوز به عنف هیگینز در مجلس پارلمان صورت نمی گرفت، نادیده گرفته می شد.

تدسکی گفت که یک گزارش نشان می‌دهد که پلیس ACT در مورد اتهامات سوء استفاده جنسی «کم هزینه» دارد و این نمونه‌ای از «نگرش عمومی» آن‌ها به موارد سوء استفاده جنسی است.

درام گلد این را می‌دانست، او گفت، و این بخشی از دلیل ضعیف بودن رابطه او با پلیس بود.

وایبرو گفت که از نظر او این درامگلد بود که با پلیس دشمنی داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …