اوکراین حمله پهپادی و موشکی «پیچیده» به کیف را دفع کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات نظامی در پایتخت اوکراین اعلام کردند: اکثریت قریب به اتفاق اهداف دشمن در آسمان کیف کشف و منهدم شده است.

اوکراین می‌گوید یک روز پس از بازگشت ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور از تور اروپایی خود، حمله «پیچیده» روسیه را دفع کرد.

پدافند ضد هوایی اوکراین پیش از سپیده دم روز سه‌شنبه وارد عمل شد و انبوهی از پهپادها و موشک‌های روسیه را که به سمت کیف پایتخت شلیک شده بود، رهگیری کرد.

مقامات نظامی در کیف در بیانیه‌ای که در تلگرام منتشر شده است، نوشتند: «دشمن از چند جهت و به طور همزمان با استفاده از پهپاد، موشک‌های کروز و احتمالا موشک‌های بالستیک حمله پیچیده‌ای را انجام داد».

وی افزود: “این از نظر چگالی استثنایی بود، حداکثر تعداد موشک در یک چارچوب زمانی بسیار فشرده. طبق اطلاعات اولیه، اکثریت قریب به اتفاق اهداف دشمن در آسمان کیف کشف و منهدم شده است.”

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، اندکی پیش از آغاز عملیات پدافند ضد هوایی شهر، گزارش داد که بقایای هواپیمای بدون سرنشین و بقایای موشک در جنوب شهر سقوط کرده است.

وی افزود: سه نفر مجروح شدند.

حمله روسیه یک روز پس از بازگشت زلنسکی از سفری صورت گرفت که در آن با رهبران ایتالیا، فرانسه، آلمان و بریتانیا دیدار کرد.

وی در پیامی ویدئویی به شهروندان خود پس از بازدید از بریتانیا که در آن موشک‌های ضدهوایی به دست آورد و نسبت به تحویل جت‌های جنگنده در آینده ابراز خوش‌بینی کرد، اعلام کرد: «با (…) سلاح‌های جدید و قدرتمند برای جبهه به خانه بازگردیم.

لندن قول داده است در ماه‌های آینده صدها موشک ضدهوایی و پهپادهای تهاجمی دوربرد با برد 200 کیلومتر به اوکراین بدهد.

هفته گذشته این کشور وعده موشک های کروز طوفان سایه را داد، چیزی که مدت ها مورد درخواست نیروهای اوکراینی بود.

ارتش روسیه مدعی شد که یکی از این وسایل را سرنگون کرده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که کمک بریتانیا باعث “ویرانی بیشتر” خواهد شد، اما “هیچ تاثیر قابل توجهی بر روند” درگیری نخواهد داشت.

اوکراین می گوید برای عقب راندن ارتش متجاوز روسیه به چنین فرمان دوربردی نیاز است. با این حال، این نگرانی وجود دارد که تحویل چنین تسلیحاتی با اجازه دادن به اوکراین برای حمله به عمق بیشتر در خاک روسیه، تنش ها را تشدید کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …