به گفته Ofgem | تأخیر اتصال به شبکه برای پروژه های کم کربن “غیرقابل قبول” است صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دیده‌بان انرژی بریتانیا، انتظار یک دهه‌ای برای اتصال پروژه‌های کم کربن به شبکه برق را «غیرقابل قبول» می‌داند، در میان تنش‌ها بر سر «سرزنش بازی» برای حجم فزاینده پروژه‌های انرژی سبز.

جاناتان بررلی، مدیر اجرایی Ofgem، به روسای انرژی نامه نوشت تا هشدار دهد که سیستم فعلی، که به موجب آن پروژه‌های انرژی برای اتصال خود در صف قرار می‌گیرند، می‌تواند با روش‌های جدیدی برای تطبیق تولید برق با تقاضا جایگزین شود.

او از حضور خود در یک کنفرانس انرژی برای انتقاد از «میراث پروژه‌های «زامبی» متوقف‌شده، غیرقابل دوام و اغلب گمانه‌زنی‌آمیز استفاده می‌کند که مانع از راه‌اندازی طرح‌های انرژی خورشیدی، بادی و دیگر انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شود.

توسعه‌دهندگان انرژی‌های تجدیدپذیر دولت را به «فقدان چشم‌انداز» در برنامه‌ریزی شبکه متهم کرده‌اند. آنها ابراز نگرانی کرده اند که زمان انتظار تا 15 سال جذب سرمایه گذاری را دشوار کرده است زیرا انگلیس با بسته 369 میلیارد دلاری (295 میلیارد پوند) یارانه های آب و هوایی ایالات متحده رقابت می کند.

مقامات در تلاش هستند تا شبکه انرژی بریتانیا را به دور از سوخت‌های فسیلی و به نفع انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف کربن زدایی سیستم برق بریتانیا تا سال 2035 متعادل کنند.

به طور جداگانه روز سه شنبه، اپراتور سیستم برق شبکه ملی (ESO) طرحی را برای سرعت بخشیدن به اتصال به شبکه منتشر کرد. این شامل اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ترک صف بدون متحمل شدن جریمه مالی، ایجاد قراردادهای جدید مربوط به سرعت پیشرفت یک پروژه و اجازه دادن به سایت هایی که برق ذخیره می کنند سریعتر متصل شوند.

ESO گفت 70 درصد از خط لوله پروژه هایی که تاریخ اتصال آنها پس از سال 2026 است، به دلیل تغییرات، می توانند بین دو تا 10 سال زودتر به هم متصل شوند.

در هفته‌های اخیر تنش‌هایی بر سر اینکه چه کسی مقصر تاخیرها است، به وجود آمده است. جان پتیگرو، مدیر اجرایی شبکه نشنال گرید، در مصاحبه با آبزرور، خواستار آن شد که به شرکتش اجازه داده شود تا “سرمایه گذاری پیش بینی” را برای کمک به اتصالات پروژه های تجدیدپذیر انجام دهد، نه اینکه منتظر امضای توافقنامه اتصال به شبکه برای یک قرارداد خاص باشد. پروژه

با این حال، Brearley با گفتن این موضوع در کنفرانس Utility Week Live در بیرمنگام که Ofgem با «سیاست سرمایه‌گذاری و اتصال» خود «همه موانع سرمایه‌گذاری شبکه ملی در گسترش شبکه و ارتقاء برنامه‌های کاربردی را برطرف کرده است» با این موضوع مقابله خواهد کرد.

Ofgem آزمایشی از این مدل را در دسامبر اعلام کرد و سرمایه گذاری 20 میلیارد پوندی را برای اتصال 26 پروژه بادی فراساحلی تسریع کرد. مشاوره ای را برای گسترش این رویکرد به سایر فناوری های انرژی راه اندازی کرده است.

با این حال، رئیس Ofgem برای فرونشاندن تنش‌ها بر سر این وضعیت تلاش خواهد کرد. اغلب اوقات بازی سرزنش بین صنعت، ژنراتورها، اپراتورهای شبکه و دولت وجود دارد. این باید متوقف شود. همه ما باید مسئولیت مشترکی برای مرتب کردن رژیم ارتباطات یک بار برای همیشه بپذیریم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

Ofgem تخمین زد که بین 60 تا 70 درصد از طرح های انتقال ولتاژ بالا هرگز به شبکه متصل نمی شوند. دریافت که بیش از نیمی از این پروژه‌ها در صف باید پنج سال یا بیشتر منتظر بمانند تا تاریخ اتصال به آنها پیشنهاد شود.

Brearley خواهد گفت: “صف مودبانه ممکن است در بهترین سنت های بریتانیا باشد – اما اگر بخواهیم انرژی سوخت های فسیلی را ظرف 12 سال پایان دهیم، رژیم اتصالات اولین بار، برای اولین بار مناسب نیست. این غیرقابل قبول است که پروژه های انرژی مانع از اتصال طرح های بزرگ کم کربن به شبکه انتقال می شوند – با زمان اتصال یک دهه یا بیشتر.

سرعت اتصال ضعیف باعث تضعیف ما در ایجاد یک سیستم برق خالص صفر می‌شود، از مصرف‌کنندگان در برابر قیمت‌های بالای و نوسان گاز محافظت می‌کند و در نهایت امنیت و استقلال انرژی را تضمین می‌کند.»

روز دوشنبه، شبکه ملی برنامه خود را برای رسیدن به هدف 2035 ارائه کرد که شامل اصلاحات برنامه ریزی، دور شدن از سیستم اتصال “اول آمده است، اولین خدمت” و ارائه مزایایی برای مردم محلی در ازای میزبانی از پروژه های تجدیدپذیر است.

پتیگرو از مردم خواسته است که تلاش ها برای اتصال پروژه های کم کربن را مسدود نکنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …