دولت انگلیس از دو برابر شدن قیمت برخی از گوشت و سبزیجات در یک سال درخواست کرد | سوپرمارکت ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از خطوط گوشت و سبزیجات در سوپرمارکت‌ها در طول سال گذشته تقریباً دو برابر شده‌اند و درخواست‌های جدیدی را از دولت برای مداخله در حالی که چهره‌های صنعت غذا برای اجلاس در خیابان داونینگ جمع می‌شوند، برانگیخته است.

بر اساس داده‌های گروه مصرف‌کننده What?، تورم سالانه اقلام بودجه‌ای با برچسب سوپر مارکت‌ها در آوریل به 25 درصد افزایش یافت، در حالی که نرخ افزایش قیمت کالاهای مارک دار در کمتر از 14 درصد ثابت ماند.

با این حال، برخی از اقلام فردی با سرعت بسیار بیشتری افزایش یافتند. قیمت یک بسته فرانکفورت Morliny در Asda از میانگین 1.25 پوند به 2.42 پوند افزایش یافت که تقریباً 94 درصد در یک سال افزایش یافت، در حالی که یک بسته چهار عددی پیاز قهوه ای در Morrisons از 65p به 1.24 پوند رسید. 91 درصد افزایش یافته است.

بالاترین نرخ تورم بر اساس طبقه بندی در ماه گذشته مربوط به پنیر و شیر بود – هر دو بیش از 20٪ – در حالی که تورم در هر دو نوع اقلام ممتاز و معمولی با مارک خود سوپرمارکت اندکی کاهش یافت.

سو دیویس، رئیس سیاست مواد غذایی در چه؟، از ریشی سوناک خواست تا از روسای خواربارفروشی‌هایی که روز سه‌شنبه در شماره 10 گردهم می‌آیند، بخواهد که متعهد به انجام کارهای بیشتر برای پایین نگه‌داشتن قیمت‌ها شوند، «از جمله ردیف‌های بودجه در فروشگاه‌های رفاه برای اطمینان از دسترسی آسان به وسایل اولیه، محدوده های غذایی مقرون به صرفه که از یک رژیم غذایی سالم پشتیبانی می کند.

سوپرمارکت ها، کشاورزان و رهبران صنایع غذایی در حال ملاقات با نخست وزیر هستند تا در مورد چگونگی مقابله با تورم قیمت مواد غذایی که طبق آمار رسمی دولت در ماه مارس به 19 درصد رسید، گفتگو کنند.

قبل از اجلاس، گروه‌های لابی کشاورزی و مواد غذایی خواستار دسترسی بیشتر به کارگران خارج از کشور برای کمک به چیدن محصولات و تنظیم بهتر روابط تامین‌کنندگان با سوپرمارکت‌ها و همچنین کمک به سازگاری برای مقابله با افزایش پیش‌بینی‌شده شرایط آب و هوایی شدید ناشی از تغییرات آب و هوایی شدند.

ناظر رقابت بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که در کنار تحقیقات مشابه در مورد قیمت سوخت، بررسی خواهد کرد که آیا عملکرد ضعیف بازار به تورم قیمت مواد غذایی کمک می کند یا خیر.

آنا تیلور از گروه لابی غذای پایدار بنیاد غذا از دولت خواست تا استراتژی باغبانی خود را که در اوایل ماه جاری کنار گذاشته شده بود، به منظور تامین منابع میوه و سبزیجات تازه از بریتانیا بازگرداند، زیرا کشاورزان اینجا و خارج از کشور با مشکلاتی روبرو هستند. در رشد محصولات در شرایط فزاینده فرار.

او همچنین گفت که دولت باید طرح کوپن شروع سالم را گسترش دهد، که تضمین می کند خانوارهای کم درآمد می توانند محصولات تازه را بخرند.

شوک‌های اقلیمی در آینده بدتر می‌شوند و باید انتظار داشته باشیم که تورم قیمت مواد غذایی حالت عادی داشته باشد. تیلور گفت: ما باید به طور جدی به این فکر کنیم که چگونه بهتر از آنچه که اکنون هستیم با تورم کنار می آییم.

ویکی هیرد، رئیس بخش کشاورزی در ائتلاف گروه‌های کشاورزی، محیط‌زیست و اجتماعی Sustain، گفت که دولت در بحبوحه بحران در تولیدات باغبانی ناشی از افزایش هزینه‌ها و کمبود نیروی کار، “در حمایت مناسب از کشاورزان شکست خورده است”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت که دولت باید اختیارات داور مستقل کد خواربار فروشی را گسترش دهد تا قوانینی مانند عدم حذف خودکار محصولات تامین کنندگان از فهرست به صورت قانونی اجرا شود.

پس از آن که سوپرمارکت ها مجبور شدند در ماه فوریه به دلیل آب و هوای شدید که عرضه سالاد و سبزیجات از جنوب اسپانیا و شمال آفریقا را مختل کرده بود، عرضه های گوجه فرنگی، فلفل و خیار را جیره بندی کنند، نگرانی ها در مورد منابع غذایی در بریتانیا افزایش یافته است.

عرضه محصولات سالاد در بریتانیا نیز به دلیل بهار سرد و خاکستری و افزایش هزینه انرژی که تولیدکنندگان گلخانه ای را وادار به کاهش تولید کرده است، محدود شده است.

علیرغم مشکلاتی که در زمینه تامین وجود داشت، دولت برنامه‌های استراتژی باغبانی را کنار گذاشت، یکی از معدود توصیه‌هایی که موافقت کرده بود از گزارشی که به سفارش دولت توسط بنیانگذار رستوران‌های لئون، هنری دیمبلبی، ارائه شده بود، ارائه کند.

این نگرانی وجود دارد که شرکت‌های بزرگ از پوشش تورم برای افزایش سود استفاده کرده‌اند و شرکت‌هایی که کمترین درآمد را دارند بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …