بحث سقط جنین جمهوری خواهان به سمت حل و فصل در کارولینای جنوبی

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کلمبیا، SC — دسترسی به سقط جنین تقریباً پس از حدود شش هفته بارداری، بر اساس لایحه‌ای که روز سه‌شنبه در مجلس کارولینای جنوبی برای بحث گذاشته شد، پس از اینکه سنای ایالت پیشنهاد تقریباً غیرقانونی کردن این روش را رد کرد، تقریباً به طور کامل ممنوع خواهد شد.

اختلاف دو مجلس تحت سلطه جمهوریخواهان مظهر بحث های درون جمهوری خواهان در مورد اینکه تا چه حد برای محدود کردن دسترسی ها در سراسر کشور از زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده در سال گذشته Roe v. Wade را شکست داد و به ایالت ها اجازه داد تا سیاست های خود را در مورد سقط جنین تعیین کنند، در سراسر کشور توسعه یافته است.

تام دیویس، سناتور جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی، که به جلوگیری از ممنوعیت تقریباً کامل کمک کرد، اما از محدودیت‌های دیگر حمایت می‌کند، گفت: «مثل این بود که با گلوله‌های جنگی بازی می‌کردیم. “اینطور بود که اکنون واقعی است و هر چیزی که ما بحث می کنیم و تصویب می کنیم قانون خواهد بود.”

بن‌بست در کارولینای جنوبی به جلسه ویژه پاییز گذشته بازمی‌گردد، زمانی که قانون‌گذاران مجلس نمایندگان که خواستار ممنوعیت تقریباً کامل بودند، برای مذاکره با همتایان خود در سنا که برای حدود شش هفته این ممنوعیت را فشار می‌دادند، ملاقات نکردند.

این بن بست حتی پس از اینکه دادگاه عالی ایالت در ژانویه قانون قبلی را که سقط جنین را به محض تشخیص فعالیت قلبی ممنوع می کرد، لغو کرد، ادامه یافت.

این تصمیم سقط جنین را تا هفته 22 بارداری قانونی کرد و افزایش شدید سقط جنین از آن زمان به بعد جمهوری خواهان را در رتبه بندی قرار داده است. داده‌های اداره بهداشت موقت ایالتی نشان می‌دهد که کارولینای جنوبی نزدیک به 1000 سقط جنین را در هر سه ماه اول امسال گزارش کرده است، پس از آن که در یک ماه کامل ممنوعیت قبلی، در مجموع چیزی بیش از 200 مورد بوده است.

اکنون مجلس در حال بررسی لایحه سنا است که مشابه آن لایحه ای است که سال گذشته بدون بحث واقعی آن را رد کردند. این اقدام زمانی که سونوگرافی فعالیت قلبی را تشخیص می‌دهد، سقط جنین را ممنوع می‌کند، حدود شش هفته و قبل از اینکه اکثر مردم بدانند باردار هستند.

سناتورها معتقدند نسخه جدید شامل ترفندهایی است که این بار بر چالش های قانونی پیش بینی شده غلبه خواهد کرد.

مخالفان می گویند که اختلافات بین لوایح مجلس نمایندگان و سنا غیر از نکته است.

آن وارنر، مدیر عامل شبکه حقوق زنان و توانمندسازی، گفت که ممنوعیت در حدود شش هفته اساساً “ممنوعیت کامل سقط جنین” است.

وارنر هفته گذشته در شهادت کتبی گفت، ساکنان کارولینای جنوبی با چنین محدودیت‌هایی مخالفند «زیرا می‌دانند که این محدودیت‌ها جان مردم را به خطر می‌اندازد، زیرا مراقبت‌های بهداشتی را برای افراد آسیب‌پذیر دورتر می‌کند و بارداری را برای همه خطرناک‌تر می‌کند».

لری گرومز، سناتور جمهوریخواه کارولینای جنوبی گفت که “مشکلات” اکثریت حزب سال گذشته زمانی آغاز شد که برخی از قانونگذاران مجلس “می خواستند بیشتر طرفدار زندگی باشند” با اصرار بر ممنوعیت تقریباً کامل که فاقد حمایت لازم در سنا بود.

گرومز، که در زندگی نامه اش جوایزی را از سوی گروه های مسیحی ضد سقط جنین و محافظه کار فهرست می کند، می گوید: «برای آن افراد، سیاست مهم تر از سیاست بود.

در این جلسه مجلس می توانست لایحه سنا را بدون اصلاحیه تصویب کند و به میز استانداری برسد تا تبدیل به قانون شود. اما یک کمیته مجلس نمایندگان هفته گذشته تغییراتی را تصویب کرد تا حمایت از کودک را از زمان لقاح اجباری کند و قاضی را ملزم به امضای درخواست هر خردسال برای سقط جنین کند.

تمرکز روی تغییراتی است که نسخه نهایی House را ایجاد می کند. دیویس گفت که توانایی سنا برای پایان دادن به بحث و تصویب این لایحه در صورتی که حاوی زبانی باشد که به سمت اعطای حقوق کامل قانونی به تخمک های بارور شده باشد، به خطر می افتد.

مورل اسمیت، رئیس مجلس نمایندگان، گفته است که تا زمانی که این مصوبه تصویب نشود، مجلس به تعویق نخواهد افتاد. اما دموکرات ها 1000 اصلاحیه را در تلاش برای طولانی کردن بحث حتی پس از استناد جمهوری خواهان به قوانین محدود کننده بحث، ارائه کردند.

اسمیت هفته گذشته گفت: «شام، شام، صبحانه، ناهار، هر روز یا هر مدتی که می‌خواهید اصلاح شود، بیاورید.

___

پولارد یکی از اعضای سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …