نیوزیلند پس از انصراف فرانسه از جام جهانی راگبی 2025، پیشنهاد میزبانی مشترک جام جهانی راگبی 2025 با استرالیا را ارائه کرد | لیگ راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیوزلند پیشنهاد کرده است که به کمک لیگ بین المللی راگبی بیاید زیرا احتمال شرکت در میزبانی مشترک جام جهانی 2025 را بررسی می کند و استرالیا اعلام کرده است که “برای هر شرایطی” در چند سال آینده آماده است.

برنامه‌های مسابقات چهارساله روز سه‌شنبه زمانی که فرانسه از وظایف میزبانی خود کنار کشید، در میان نگرانی‌هایی که در این کشور در مورد قابلیت مالی این رویداد وجود داشت، به آشوب کشیده شد.

تنها دو سال مانده به شروع مسابقات، IRL در تلاش برای یافتن میزبان جدید است، در غیر این صورت احتمال به تعویق انداختن مسابقات تا سال 2026 وجود دارد.

لیگ راگبی نیوزلند روز سه‌شنبه ابراز علاقه کرد که مانند دو کشور در سال 2017، فرانسه را در کنار استرالیا برعهده بگیرد.

گرگ پیترز، مدیر اجرایی NZRL گفت: “ما در حال بررسی امکان RLWC نیمکره جنوبی به عنوان جایگزینی برای فرانسه 2025 هستیم.” ما مشتاق همکاری با ARLC برای میزبانی مسابقات در نیوزلند و استرالیا هستیم و گفتگوها را آغاز کرده ایم.

پایین آوردن مسابقات بین المللی نه تنها برای هواداران بلکه برای جوامع بومی و پاسیفیکا ما یک پیشنهاد هیجان انگیز است.

اندرو ابدو، مدیر اجرایی NRL در مورد اینکه آیا استرالیا کلاه خود را به داخل رینگ پرتاب خواهد کرد یا خیر، توجهی نکرد، اما اذعان داشت که کمیسیون لیگ راگبی استرالیا آماده شده بود که پیشنهاد فرانسوی ها با مشکل مواجه شود.

عبدو در مراسم راه اندازی دور بومی NRL در روز سه شنبه گفت: «از نظر جام جهانی، صحبت در مورد آن کمی زود است، اما نیازی به گفتن نیست که ما برای هر موقعیتی که طی چند سال آینده رخ دهد، آماده خواهیم بود.

مدتی است که با این مسائل برخورد کرده ام. فرانسه 2025 همیشه یک فرصت عالی برای ما بود تا بازی را در اروپا و به ویژه در فرانسه رشد دهیم، اما بدون چالش و خطر نبود و برای رفتن به مسیر IRL نیاز به چند چیز داشت.

خیلی زود است که دقیقاً در مورد آنچه در آینده انجام می دهیم اظهار نظر کنیم. اما با بیان اینکه ما برخی از چالش‌ها را پیش‌بینی کرده‌ایم و روی طرح کاهش کار می‌کنیم تا مطمئن شویم که محتوای بین‌المللی طی پنج سال آینده پخش می‌شود.

فراتر از جام جهانی لیگ راگبی در سال 2025، کمیسیون و همه افراد حاضر در این بازی واقعاً در مورد چگونگی احیا و سرمایه گذاری در فوتبال بین المللی متحد هستند.

برای ما ناامید کننده است که به فرانسه 2025 اطمینان نداشته باشیم. اما با بیان اینکه ما به فوتبال بین المللی اعتقاد داریم و به یک برنامه پنج ساله برای رشد واقعی فوتبال بین المللی اعتقاد داریم.

“اگر ما در جام جهانی فرانسه بازی نکنیم، فرصت های بسیار خوب دیگری برای نمایش بازی خود داریم.”

هر کشور میزبان جدید، سومین کشوری خواهد بود که حق میزبانی نسخه بعدی بزرگترین رویداد لیگ بین المللی راگبی را دریافت می کند. پس از اینکه ایالات متحده و کانادا، میزبانان اصلی مشترک، در سال 2018 کنار رفتند، فرانسه در چارچوب بود و برای اولین بار به برنامه های خارج از اروپا و اقیانوسیه پایان داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

فرانسه پس از عدم تحقق خواسته های دولت فرانسه برای تضمین سودمندی اقتصادی این رویداد، خروج خود را اعلام کرد.

تروی گرانت، رئیس IRL، گفت که مسابقات در فرانسه “همیشه یک پروژه جاه طلبانه بود” اما تاثیر بحران اقتصادی باعث شد که تیم مناقصه نتواند معیارهای مشروط سخت دولت را برآورده کند.

گرانت گفت: “من به تصمیم دولت فرانسه در میان چالش هایی که آنها با آن روبرو هستند احترام می گذارم، اما نمی توانم ناامیدی خود را پنهان کنم.” علیرغم تمرکز ما بر فرانسه، اکنون بررسی سایر گزینه های احتمالی را تسریع خواهیم کرد.

فرانسه همچنان میزبان جام جهانی راگبی 2023 در اواخر سال جاری خواهد بود.

IRL اکنون در یک جلسه هیئت مدیره تشکیل خواهد شد تا گزینه های جایگزین فرانسه 2025 را بررسی کند، که قرار بود بزرگترین در تاریخ این مسابقات باشد. انتظار می رفت که 16 تیم در 40 ورزشگاه در مسابقات مردان بازی کنند که شامل مسابقات زنان، ویلچر و جوانان نیز می شود.

استرالیا، 12 بار و قهرمان جهان پس از شکست دادن میزبان 2021 انگلیس، آخرین بار در سال 2017 به همراه نیوزلند و پاپوآ گینه نو میزبان جام جهانی بودند. رقبای ترانس تاسمن از زمان آغاز مسابقات در سال 1954 سه بار میزبانی مشترک داشته اند و استرالیا در مجموع در شش رویداد شرکت داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …