3 قاضی که حق سقط جنین را برای استماع درخواست تجدید نظر در مورد قرص سقط جنین فدرال سلب کردند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نیواورلان — سه قاضی محافظه‌کار دادگاه تجدیدنظر، که هر کدام سابقه حمایت از محدودیت‌های سقط جنین را دارند، در 17 مه استدلال‌هایی را درباره اینکه آیا یک داروی سقط جنین که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در دسترس باشد یا خیر، می‌شنوند.

این مورد شامل یک موضوع نظارتی است – آیا تأیید سازمان غذا و داروی مایفپریستون، و اقدامات بعدی که دریافت آن را آسان‌تر می‌کند، باید لغو شود. جلسه استیناف پس از حکم آوریل توسط یک قاضی فدرال در تگزاس انجام می شود که در تصمیمی که چندین دهه تایید علمی را رد کرد، دستور توقف تایید فدرال مایفپریستون را صادر کرد. حکم او در انتظار تجدیدنظر باقی ماند. این پرونده به هیئتی متشکل از جنیفر واکر الرود، جیمز هو و کوری ویلسون اختصاص داده شد.

سه قاضی دادگاه تجدیدنظر ناحیه پنجم ایالات متحده مستقر در نیواورلئان فوراً تصمیم نخواهند گرفت. تصمیم آنها، هر چه که باشد، بعید است که تا زمان درخواست تجدیدنظر در دادگاه عالی ایالات متحده، تأثیر فوری داشته باشد.

در اینجا نگاهی داریم به داوران و سوابق آنها.

جنیفر واکر الرود

الرود که در سال 2007 توسط رئیس جمهور جمهوریخواه جورج دبلیو بوش به دادگاه معرفی شد، یکی از چندین قاضی حوزه پنجم بود که به تگزاس اجازه داد تا به طور موقت سقط جنین را ممنوع کند، زیرا همه گیر ویروس کرونا در اوایل سال 2020 شیوع پیدا کرد.

الرود همچنین زمانی که مدار پنجم کامل در سال 2021 قانون تگزاس را که روش سقط جنین را که معمولاً برای پایان دادن به بارداری در سه ماهه دوم استفاده می‌شود، غیرقانونی اعلام کرد، یکی از نویسندگان این نظر بود.

در همان سال، او برای هیئتی نوشت که از لوئیزیانا برای صدور مجوز طولانی مدت برای یک کلینیک سقط جنین Planned Parenthood در نیواورلئان امتناع کرد و گفت: “هیچ حق مستقل فدرال برای دریافت مجوز کلینیک سقط جنین وجود ندارد.”

در پرونده تگزاس مربوط به محدودیت‌های همه‌گیر، او بخشی از هیئتی بود که با طبقه‌بندی آن‌ها به‌عنوان رویه‌های غیرضروری که طبق دستور فرماندار گرگ ابوت به تعویق افتاده بودند، اجازه می‌داد تا سقط جنین ممنوع شود – از جمله سقط‌های دارویی. دستور 2020 حدود یک ماه اجرا شد.

الرود طرفدار تصمیم‌هایی بود که قوانین تگزاس و لوئیزیانا را تایید می‌کرد که پزشکان در کلینیک‌های سقط جنین را ملزم می‌کردند از امتیازات پذیرش در بیمارستان‌های مجاور برخوردار شوند – اقدامی که مدافعان حقوق سقط جنین می‌گویند برخی از کلینیک‌ها را مجبور به تعطیلی می‌کند.

زمانی که دادگاه کامل به مقامات لوئیزیانا اجازه نداد که بودجه Medicaid را برای تسهیلات برنامه ریزی شده والدین در ایالت قطع کنند، الرود مخالفت خود را نوشت.

الرود همچنین در تصمیم‌گیری‌های مدار پنجم در مورد مسائل نظارتی از جایگاه بالایی برخوردار است. یکی از این موارد، در صورت تایید دیوان عالی، می تواند اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار را برای اعمال هزینه ها و جریمه های سنگین محدود کند. یکی دیگر، که در نهایت مورد تعجب دیوان عالی قرار گرفت، اعلام کرد که “حکمیت فردی” در قانون مراقبت های بهداشتی امضا شده رئیس جمهور سابق باراک اوباما با اقدام کنگره بر خلاف قانون اساسی تلقی شده است.

جیمز هو

هو وکیل کل سابق تگزاس، اولین آسیایی-آمریکایی است که در حوزه پنجم خدمت می کند و منشی سابق کلارنس توماس قاضی دیوان عالی است. او در سال 2017 توسط رئیس جمهور جمهوریخواه دونالد ترامپ نامزد دور پنجم شد. مخالفت او با سقط جنین و حقوق سقط جنین در اوایل دوران تصدی خود آشکار بود، از جمله در یکی از نظرات سال 2018 به سقط جنین به عنوان یک “تراژدی اخلاقی” اشاره کرد.

در سال 2019، او در حکمی 15 صفحه‌ای موافقت کرد که در آن گفته می‌شد ممنوعیت سقط جنین در می‌سی‌سی‌پی باید بر اساس سابقه دادگاه موجود در آن زمان لغو شود. او نوشت: «هیچ چیز در متن یا درک اصلی قانون اساسی حق سقط جنین را تعیین نمی کند.

او در ادامه به «تاریخ نژادی حمایت از سقط جنین به‌عنوان ابزار جنبش اصلاح نژاد» اشاره کرد. او به شدت از دادگاه بدوی به دلیل امتناع از بررسی استدلال‌هایی مبنی بر اینکه جنین می‌تواند احساس درد کند، و برای نشان دادن «بی‌احترامی هشداردهنده به میلیون‌ها نفر» انتقاد کرد. آمریکایی‌هایی که معتقدند… سقط جنین، گرفتن غیراخلاقی، غم‌انگیز و خشونت‌آمیز جان انسان‌های بی‌گناه است.»

این نظر در موردی نوشته شده بود که دادگاه عالی در نهایت از Roe v. Wade استفاده کرد.

کوری ویلسون

ویلسون که در سال 2020 توسط ترامپ به دادگاه تجدیدنظر فدرال معرفی شد، یک قاضی سابق دادگاه تجدیدنظر می سی سی پی است که در زمانی که از ژانویه 2016 تا فوریه 2019 به عنوان یک جمهوری خواه در مجلس می سی سی پی خدمت می کرد، سابقه قوی ضد سقط جنین داشت. حامیان حقوق سقط جنین با تایید او در دادگاه تجدیدنظر فدرال مخالفت کردند. آنها خاطرنشان کردند که او در پرسشنامه کمیته اقدام سیاسی حق زندگی می سی سی پی از “برگرداندن کامل و فوری” تصمیم رو علیه وید حمایت کرده است.

ویلسون در سال 2016 به اقدامات ضد سقط جنین رأی داد، از جمله یکی برای توقف کمک مالی Medicaid به مراکز برنامه ریزی شده والدین در ایالت – اقدامی که در دادگاه رد شد. در سال 2018 او به قانون می سی سی پی رای داد که در نهایت منجر به مرگ Roe v. Wade در سال 2022 شد. این قانون اکثر سقط جنین را پس از 15 هفته ممنوع می کرد.

در دور پنجم، ویلسون در سال 2021 به الرود، هو و اکثریت دادگاه کامل پیوست تا از قانون تگزاس حمایت کند که روش سقط جنین را که معمولاً برای پایان دادن به بارداری های سه ماهه دوم استفاده می شود، غیرقانونی می کند. او به قانون مشابهی در مجلس قانونگذاری می سی سی پی رأی داده بود.

___

امیلی واگستر پتوس، خبرنگار آسوشیتدپرس در جکسون، می سی سی پی، در این گزارش مشارکت داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …