چرا یک بحران جرم زدایی مواد مخدر برای قانونگذاران ایالت واشنگتن پیش می آید؟

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیاتل — پس از رای دادن به لایحه ای در ماه گذشته برای غیرقانونی نگه داشتن مواد مخدر و افزایش خدمات برای افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند، قانونگذاران واشنگتن در حال ورود به جلسه ویژه قانونگذاری برای یافتن مصالحه قبل از انقضای قانون موقتی برای حفظ مقدار کمی از مواد مخدر غیرقانونی هستند.

اگر قانون جدیدی تصویب نشود، واشنگتن پس از اورگان، دومین ایالت در ایالات متحده خواهد بود که در اختیار داشتن مقادیری از مواد مخدر برای استفاده شخصی غیرقانونی می‌شود، حتی اگر فنتانیل در دسترس و ارزان، بحران مواد افیونی را که با استفاده آشکار از مواد مخدر و افزایش شدید آن تعریف می‌شود بدتر کند. مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد

در اینجا آنچه باید در مورد بحران بدانید.

چگونه به اینجا رسیدیم

دادگاه عالی واشنگتن در سال 2021 قانون ایالتی را که حمل مواد مخدر را جرم می‌دانست، لغو کرد. دادگاه گفت که این خلاف قانون اساسی بود، زیرا دادستان ها را ملزم نمی کرد ثابت کنند که فردی آگاهانه مواد مخدر را در اختیار داشته است. واشنگتن تنها ایالت در کشور بود که این الزام را نداشت.

در پاسخ، قانونگذاران یک اقدام موقت را به تصویب رساندند تا دو سال به خود فرصت دهند تا یک سیاست بلندمدت ایجاد کنند.

آنچه اکنون قانون می گوید

این اقدام موقت، نگهداری عمدی مواد مخدر را به یک جرم تبدیل کرد و پلیس را ملزم کرد که مجرمان را به ارزیابی یا درمان برای دو جرم اول خود ارجاع دهد. با این حال، هیچ راه واضحی برای افسران وجود نداشت که تعداد دفعاتی را که یک نفر ارجاع داده شده است، پیگیری کنند و در دسترس بودن درمان ناکافی باقی ماند.

چه زمانی منقضی می شود؟

1 ژوئیه 2023.

آنچه در جلسه امسال رخ داد

از آنجایی که جلسه امسال در اواخر ماه گذشته به پایان رسید، لایحه 5536 سنا – که به عنوان یک مصالحه مطرح شد – در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها با 55 بر 43 رای منفی داده شد.

آن لایحه چه گفت

قانون موارد زیر را انجام می داد:

– افزایش مجازات‌های احتمالی برای نگهداری مواد مخدر، که آن را به یک جنایت فاحش و تا یک سال زندان تبدیل می‌کند، نه جرمی که حداکثر تا 90 روز مجازات دارد.

– این الزام را حذف کرد که پلیس یک فرد را برای معالجه به جای تعقیب برای دو جرم اول معرفی کند. سپس افسران می توانند فردی را برای اولین جرم دستگیر کنند، در حالی که پلیس و دادستان را تشویق می کنند تا پرونده ها را منحرف کنند.

– به قضات اجازه داده شد که برای افرادی که از درمان امتناع می کنند یا مکرراً از رعایت آنها سر باز می زنند، مجازات زندان تعیین کنند.

– مشخص شد که کارکنان بهداشت عمومی را نمی توان به دلیل ارائه لوازم دارویی، مانند لوله های شیشه ای تمیز برای کشیدن فنتانیل، تحت تعقیب قرار داد.

– شامل بودجه برای مراکز بحران مواد مخدر. یک برنامه آزمایشی برای دسترسی به لوازم مواد مخدر پاک و سایر خدمات؛ و دسترسی بیشتر به داروهای ترک اعتیاد در زندانها و زندانها.

درگیری فعلی چیست؟

بسیاری از دموکرات‌های لیبرال با جرم‌انگاری مواد مخدر مخالفت کرده‌اند، در حالی که دموکرات‌های محافظه‌کار و جمهوری‌خواهان بر تهدید به زندان اصرار داشتند تا انگیزه‌ای برای افراد برای ورود به درمان فراهم کنند.

قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه در مورد نیاز به افزایش خدمات توافق دارند، اما جمهوری خواهان احساس می کردند که این لایحه مسئولیت کافی برای متخلفان فراهم نمی کند و از جمله موارد دیگر، مانع از ممنوعیت محلی در مورد لوازم مواد مخدر می شود.

قانونگذاران چه می کنند؟

جلسه ویژه قانونگذاری که از روز سه شنبه آغاز می شود به قانونگذاران فرصت دیگری برای دستیابی به توافق می دهد.

اگر پیش از انقضای قانون موقت مواد مخدر، اقدام جدیدی تصویب نشود، شهرها و شهرستان‌ها آزاد خواهند بود تا رویکردهای خود را اتخاذ کنند و مجموعه‌ای از قوانین را ایجاد کنند که می‌تواند تلاش‌ها برای درمان اعتیاد به عنوان یک موضوع بهداشت عمومی را تضعیف کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …