دانیل اندروز جایگزینی حق تمبر با مالیات سالانه در ویکتوریا را رد می کند | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دنیل اندروز، نخست‌وزیر ویکتوریا، درخواست‌ها برای لغو حق تمبر را به نفع مالیات بر زمین در ویکتوریا رد کرده است، اما تغییرات در قوانین برنامه‌ریزی را در تلاش برای افزایش عرضه مسکن نشان داد.

حق تمبر اکنون توسط وزارت خزانه داری و دارایی و همچنین توسط یک تحقیق پارلمانی به ریاست نمایندگان غیر دولتی در حال بررسی است. کارشناسان هفته گذشته به تحقیق گفتند که این مالیات بحران استطاعت مسکن در ایالت را عمیق تر می کند.

اما اندروز گفت که او “متقاعد نشده” است که جایگزینی حق تمبر با مالیات بر زمین – مشابه سیستمی که در نیو ساوت ولز کار می کند – به نفع ویکتوریایی ها خواهد بود.

من کاملاً مطمئن نیستم که این همه چیزی است که مردم آن را به وجود می آورند. شما یک تصمیم سیاستی در نیو ساوت ولز گرفته بودید، سپس وقتی اجرا شد، از یک طرح اجباری با تمام این مزایای کلان خارج شد… [to] اندروز روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: یک طرح اختیاری.

من نمی‌دانم که اگر در همه جا اتفاق نیفتد، آنها لزوماً تمام این مزایا را دریافت می‌کنند.»

دولت کارگری NSW متعهد شده است که مالیات سالانه زمین را لغو کند. با این حال، اپوزیسیون ویکتوریا و نمایندگان سبزهای ایالتی گفتند که آماده حمایت از لغو حق تمبر به نفع چنین مالیاتی هستند.

اندروز گفت در حالی که «همه دوست دارند حق تمبر کمتری بپردازند»، به تأمین بودجه خدمات عمومی ضروری از جمله دستمزد معلمان، پرستاران و پلیس کمک می کند.

او گفت: «این به این آسانی نیست که «ما آن معیار درآمد خاصی را دوست نداریم، بیایید فقط از شر آن خلاص شویم».

بر اساس به روز رسانی بودجه قبل از انتخابات، دولت طی چهار سال آینده به طور متوسط ​​سالانه 8.4 میلیارد دلار حق تمبر دریافت خواهد کرد که کمتر از رکورد 10.4 میلیارد دلاری دریافتی در سال 2021/22 است.

به روز رسانی بودجه هشدار داد که درآمد حاصل از حق تمبر و مالیات زمین به دلیل نوسانات بازار مسکن در معرض “خطرات منحصر به فرد و از نظر تاریخی بی ثبات بوده است”.

تحقیق پارلمانی هفته گذشته از کارشناسان شنیده شد که گفتند حق تمبر ناکارآمد و منبع درآمد ناپایدار برای دولت است.

برندن کوتس، مدیر برنامه سیاست اقتصادی موسسه گراتان، در ارسالی گفت که حق تمبر «جریمه می شود.[s] جوانان» و «مالیات واقعی بر طلاق» است که به ویژه به زنان جدا شده آسیب می رساند.

او استدلال کرد که جایگزینی آن با مالیات بر دارایی عمومی می تواند «ویکتوریا را تا 5 میلیارد دلار در سال بهتر کند و در عین حال مقرون به صرفه بودن مسکن را نیز بهبود بخشد».

متیو کندلارس، از مؤسسه توسعه شهری استرالیا، نوشت که زوج‌هایی که فرزندی ندارند با درآمد متوسط ​​«نمی‌توانند یک ملک متوسط ​​در کلانشهر ملبورن بخرند».

او نوشت: “هزینه مسکن، از جمله هزینه اضافی عوارض واگذاری زمین، همراه با کمبود تاریخی عرضه، خریداران بالقوه خانه اولی را از بازار مسکن خارج کرده و به بازار اجاره بازگردانده است.”

در ویکتوریا، خریداران خانه اول در حال حاضر برای املاک زیر 600000 دلار معافیت از حق تمبر دریافت می کنند و برای املاک تا 750000 دلار نرخ کاهشی دریافت می کنند.

از ماه ژوئیه، دولت نیوساوت ولز معافیت های حق تمبر خود را لغو خواهد کرد تا خریداران خانه اولی را که دارایی های زیر 800,000 دلار خریداری می کنند، شامل شود.

اندروز نگفت که آیا ویکتوریا معافیت خود را برای املاکی به ارزش بیش از 600000 دلار افزایش خواهد داد یا خیر، اما گفت که حمایت بیشتر از خریداران خانه اول در بودجه دولتی هفته آینده خواهد بود.

او همچنین اصلاح قوانین برنامه ریزی را که قرار است در اواخر سال جاری معرفی شود، برای تقویت عرضه مسکن برجسته کرد.

این می‌تواند شامل ایجاد مشوق‌هایی برای توسعه‌دهندگان برای «قرار دادن مسکن مقرون‌به‌صرفه در هر یک از پیشرفت‌های جدیدی که انجام می‌دهند» باشد.

وی گفت: مسکن بیشتر به معنای کاهش قیمت است.

برنامه‌ریزی برای آینده واقعاً سخت است… اگر در موقعیتی نباشید که بتوانید مسکن با قیمتی معقول و نزدیک به جایی که می‌خواهید زندگی کنید تضمین کنید.

اندروز همچنین از بازنگری قانون قراردادهای داخلی ساختمان برای اطمینان از محافظت بهتر خانه‌های ویکتوریایی‌ها پس از فروپاشی پورتر دیویس خبر داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …