کندوهای مجهز به هوش مصنوعی جدیدترین سلاح در مبارزه برای محافظت از زنبورهای استرالیایی در برابر کنه واروآ | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کندوی ارغوانی روشن و مجهز به هوش مصنوعی در بندر باری کوئینزلند شمالی می تواند پاسخی برای صرفه جویی 70 میلیون دلاری صنعت عسل ما باشد.

انتظار می‌رود کندوی «هوشمند» که روز دوشنبه در لبه بندر تاونزویل قرار گرفت، زنبورهای حامل کنه کشنده واروآ را که با کشتی‌های باری به استرالیا سفر کرده‌اند، جذب کند.

ویگنش موروگان، از استارت‌آپ ملبورن Vimana Tech، که کندو را ساخت، گفت که کندوها دارای دو دوربین «بالا و پایین» هستند که هر زنبور را که داخل و خارج می‌شود اسکن می‌کند.

موروگان گفت: هرگاه زنبوری وارد کندو می شود، اسکن می شود تا ببینند آیا حامل کنه است یا خیر. “و بعد از اینکه کنه پیدا کرد، یک هشدار پیامکی ارسال می کند.”

این به مقامات کمک می کند تا قبل از انتشار کنه به زنبورهای آلوده واکنش نشان دهند.

کنه واروآ انگلی است که از زنبورهای عسل تغذیه می کند. این بیماری همه مناطق عمده تولید عسل در جهان به جز استرالیا را تحت تاثیر قرار می دهد. اما این کنه سال گذشته در کندوهای نظارت زیستی در بندر نیوکاسل شناسایی شد.

کندوهایی که مشکوک به این آفت هستند، که می تواند 70 میلیون دلار برای صنعت زنبور عسل استرالیا هزینه داشته باشد، به عنوان بخشی از برنامه دولتی برای مهار این ویروس از بین می روند. تخمین زده می شود که چندین میلیون زنبور عسل در تلاش برای مهار ویروس کشته شده اند.

ورود زنبورها و اسکن شدن توسط یک مرکز نظارتی مجهز به هوش مصنوعی در بندر تاونزویل
ورود زنبورها و اسکن آنها توسط یک مرکز نظارتی مجهز به هوش مصنوعی در بندر تاونزویل.

موروگان گفت که کندو جدید هنوز در مراحل اولیه است اما آزمایشات در ملبورن و نیوزلند نتایج مثبتی را نشان داده است. او گفت مطمئن است که هوش مصنوعی می‌تواند کنه را که می‌تواند به کوچکی یک دانه کنجد باشد و اغلب در شکم زنبورها سوراخ می‌کند، تشخیص دهد.

او گفت: «هرچه داده‌های بیشتری دریافت کند، تشخیص آن بهتر می‌شود، همچنین هر چه زنبور زمان بیشتری را در داخل آن صرف کند تا توسط دوربین‌ها شناسایی شود، با دقت بیشتری می‌تواند آن را بخواند.»

این پروژه توسط دولت کوئینزلند و گروه بگا، که پروژه کندو بنفش را با هدف ایجاد شبکه‌ای از کندوهای هوشمند مشابه در سراسر کشور تأمین مالی می‌کنند، حمایت شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

راب استفنز، مدیر برنامه پیشگیری و آمادگی کنه واروآ در وزارت کشاورزی و شیلات کوئینزلند، گفت: «این کار ما را آسان‌تر می‌کند». “این جایگزین برخی از ساعات کاری خواهد شد که ما باید در آن قرار دهیم.”

مقامات در حال حاضر مایت واروآ را به صورت دستی آزمایش می کنند و دولت های ایالتی فعالیت های نظارتی و نظارتی گسترده ای را برای اطمینان از عدم گسترش آن انجام می دهند.

استفنز گفت که دولت کوئینزلند هنوز بر این باور است که ریشه‌کنی کامل کنه واروآ امکان‌پذیر است و ایالت به دنبال همه راه‌حل‌های ممکن است.

وزیر امور خارجه کوئینزلند بیکیپرز، جو مارتین، گفت که این فرض که کنه در استرالیا بومی می شود باید به شدت رد شود.

او گفت: «احساسات رسانه‌ای زیادی در مورد خود برنامه واکنش و نیاز به کشتن کندوها وجود دارد.

“مشاهده مرگ زنبورها دردناک است، اما قطعاً از نظر صنعت آندمیک اعلام نخواهد شد. ما باید با این موضوع مبارزه کنیم.»

مارتین زنبورداران نیو ساوت ولز را که در خط مقدم حمله آفات هستند تشویق کرد که استقامت کنند.

او گفت: “زنبورداران جامعه ای تنگاتنگ هستند، و زمانی که همه چیز تمام شود، ما برای حمایت از همسران خود در نیوساوت ولز حاضر خواهیم بود.”

دپارتمان صنایع اولیه نیوساوت ولز گفت 154 محل آلوده در آن ایالت شناسایی شده است. مناطق ریشه‌کنی در اطراف ساحل مرکزی، نیوکاسل و بندر کافس باقی می‌مانند و زنبورداران هنوز هم موظفند تمام زنبورهای داخل آن مناطق را معدوم کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …