کارگر برای سرکوب چرخ دنده های منفی با درپوش یک خاصیت با فشار داخلی مواجه است حزب کارگر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگر با فشار داخلی برای وضع مالیات جدید بر صادرات مواد معدنی خام و همچنین برای کاهش چرخ دنده های منفی مواجه است.

قرار است هر دوی این اقدامات در کنفرانس ملی آتی حزب کارگر مورد بحث قرار گیرد، اولین کنفرانس از زمانی که آنتونی آلبانیز این حزب را در انتخابات سال گذشته به پیروزی رساند.

اما با توجه به پیشنهاد بیل شورتن مبنی بر حذف تدریجی امتیاز مالیاتی برای خانه‌های موجود قبل از شکست در انتخابات 2019، احتمالاً اعضای گروه کارگر به پیشنهاد محدود کردن نرخ منفی در یک ملک سرمایه‌گذاری محتاطانه نگاه می‌کنند.

آلبانیز روز سه‌شنبه آب سردی را روی فشار چرخ دنده‌های منفی ریخت و گفت که دولت به سیاست‌های مسکنی که حزب کارگر در انتخابات ۲۰۲۲ در پیش گرفتند، از جمله صندوق آینده مسکن که همچنان در سنا باقی مانده است، پایبند خواهد ماند.

آلبانیز روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: «ما حزبی هستیم که سیاست‌های خود را به‌طور زنده از تلویزیون ملی بحث می‌کنیم.

“آی تی [the national conference] در ماه اوت در بریزبن برگزار خواهد شد و مردم نظرات خود را در آنجا بیان می کنند، اما کابینه سیاست دولت را تعیین می کند.

یکی از تأثیرگذارترین وابستگان این حزب، اتحادیه کارگران استرالیا، برای “مالیات تنبیهی قابل توجه” بر صادرات مواد معدنی خام – مانند لیتیوم، کبالت و خاک‌های کمیاب – با درآمدی که برای کمک به فراوری و ساخت داخلی کمک می‌کند، فشار می‌آورد.

پیش‌نویس قطعنامه AWU برای کنفرانس ملی کارگری می‌گوید که استرالیا دارای برخی از بزرگترین منابع معدنی حیاتی در جهان است که “برای محصولات با فناوری پیشرفته که در انتقال انرژی تجدیدپذیر ضروری هستند” وجود دارد.

پیش‌نویس قطعنامه از حزب کارگر می‌خواهد «مالیاتی بر صادرات فرآوری نشده مواد معدنی حیاتی وضع کند و یک طرح یارانه تولید را برای تقویت پالایش داخلی، فرآوری و ساخت قطعات از مواد معدنی حیاتی ایجاد کند».

دانیل والتون، دبیر ملی AWU، در یک سخنرانی در مؤسسه سیدنی در عصر چهارشنبه، پرونده خود را مطرح خواهد کرد. او خواهد گفت که AWU “از نظر تاریخی با حزب کارگر استرالیا در هم آمیخته است” اما آنها “مسلماً یکی و یکسان نیستند”.

او با توجه به اظهارات سخنرانی آماده شده ای که از قبل در رسانه ها منتشر شده است، می گوید: «وقتی ما معتقدیم که یک دولت کارگر در معرض خطر است که مسیر اشتباهی را طی کند، معتقدیم که مسئولیت صحبت کردن داریم.

ترس من این است که دولت ما نقش خود را تنها تعیین شرایط اولیه برای شرکت‌های چندملیتی می‌داند تا این مواد معدنی را تا آنجا که می‌خواهند حفر کنند تا بتوانند آنها را به هر کجا که می‌خواهند ارسال کنند.»

والتون خواهد گفت که چنین رویکردی در دوران رونق معدنی که بر سنگ آهن و زغال سنگ و گاز متمرکز بود “تنبل” و “گمراه” بود – اما “اگر ما همین رویکرد را در مورد مواد معدنی حیاتی اتخاذ کنیم فاجعه بار خواهد بود”.

“اگر ما به “اجازه حکومت بر بازار” ادامه دهیم، تنها یک معنی خواهد داشت: مواد خام استرالیا به چین ارسال خواهد شد و چین تنها بازیگر در منطقه ما خواهد بود که ظرفیت حاکمیتی برای تبدیل آنها به مواد مفید را دارد. او خواهد گفت.

والتون به قانون کاهش تورم دولت بایدن به عنوان یک سیگنال بزرگ اشاره می کند که نشان می دهد ایالات متحده “مایل است از قدرت بی نظیر خود برای شروع سرمایه گذاری در تولید در خشکی استفاده کند”.

او می‌گوید: «وقتی گوریل 800 پوندی در اتاق جهانی به این شکل تغییر می‌کند، بقیه مجبور می‌شوند تشخیص دهند که همه چیز تغییر کرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

والتون خواهد گفت، در حالی که ایالات متحده می تواند از حجم و مقیاس اقتصادی خام خود برای وادار کردن سرمایه گذاری در ظرفیت تولید از طریق یارانه استفاده کند، استرالیا در موقعیتی نیست که «این شرایط را به این شکل بنامد».

اما آنچه که ما داریم، بخش بزرگی از مواد معدنی حیاتی جهان در خاک مستقل ما است. این اهرم ما است و اگر از آن استفاده نکنیم احمق مطلق خواهیم بود.»

روزنامه‌های نه گزارش دادند که درخواست‌های جداگانه برای سرکوب تجهیز منفی، تا حدی ناشی از تمایل به بازگرداندن آرای جوان‌تر در پایتخت‌ها بود که جذب سیاست‌های مسکن سبزها شده بودند.

نماینده ای که این پیشنهاد را مطرح می کند، جولیانا تودوروویچ از گروه داخلی کارگر برای مسکن، به روزنامه های نه گفت که پیش نویس فصل پلت فرم ملی «پنج خط پرز» است. طبق گزارشات، او می‌خواهد در یک ملک سرمایه‌گذاری محدودیت منفی داشته باشد.

جاش برنز، نماینده حزب کارگر، که از مسکن به عنوان یک حقوق بشر دفاع کرده است، گفت: «مضحک» است که ائتلاف، سبزها و یک ملت لایحه 10 میلیارد دلاری صندوق آینده مسکن استرالیا را مسدود می کنند.

او به آبان نیوز استرالیا گفت: «ما باید آن را به عنوان شروع بگذرانیم. پس از آن، می‌توانیم ببینیم که چه کاری می‌توانیم برای کاهش مشکلات عرضه مسکن انجام دهیم.»

برنز حاضر نشد تحت فشار چرخ دنده های منفی قرار بگیرد، اما گفت که دولت باید “در مورد ترتیبات مالیاتی ما صادق باشد” و از انتشار بیانیه هزینه های مالیاتی در فوریه تمجید کرد. این نشان داد که در سال 2019-2020 مالیات دهندگان مجموع ضررهای اجاره را 10.2 میلیارد دلار گزارش کردند.

آلبانیز روز سه‌شنبه گفت: «من مقاله را دیدم و می‌گوید در کنفرانس ملی پولیس محلی یک بحث سیاسی درباره موضوعات وجود خواهد داشت. هوم بحث های سیاستی در مورد همه چیز وجود دارد. به همین دلیل است که ما یک کنفرانس ملی ALP داریم.

جیم چالمرز، خزانه‌دار، به برنامه پرسش و پاسخ ABC گفت که دولت به دلیل اینکه «راه‌های دیگری برای افزایش عرضه در بازار مسکن پیدا کرده است»، تغییراتی را در بودجه هفته گذشته در نظر نگرفته است.

چالمرز گفت: «ما کمک‌های اجاره مشترک المنافع را افزایش دادیم، نه به این دلیل که فکر می‌کنیم تمام فشارها در بازار اجاره از بین می‌رود، بلکه به این دلیل که کمکی برای مردم می‌کند.»

پس از شکست در انتخابات 2019 که وعده سرکوب گسترده‌تر امتیازات مالیاتی از جمله تدابیر منفی، امتیازات مالیاتی بر عایدی سرمایه و اعتبارات فرانک اضافی برای کسانی که مالیات پرداخت نمی‌کنند، حزب کارگر این سیاست‌ها را پیش از نظرسنجی سال 2022 کنار گذاشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …