ویدئویی نشان می‌دهد که نگهبان والگرین، بانکو براون، سازمان‌دهنده ترنس را هنگام خروج از فروشگاه می‌کشد | سانفرانسیسکو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فیلم های نظارتی از یک Walgreens در سانفرانسیسکو لحظه ای را نشان می دهد که یک نگهبان خصوصی یک مرد تراجنسیتی جوان را که متهم به دزدی از مغازه است، کشت.

این فیلم، نگهبان را در حال تکل زدن و مشت زدن به بانکو براون، 24 ساله، در 27 آوریل، قبل از اینکه به طور مرگبار به او شلیک کند، هنگام خروج از فروشگاه نشان می دهد.

این ویدئو و همچنین اعلام دفتر دادستان منطقه سانفرانسیسکو مبنی بر عدم پیگیری اتهام علیه نگهبان، احتمالاً اعتراضاتی را که از زمان قتل در سانفرانسیسکو ظاهر شده و در سراسر کالیفرنیا پخش شده و فعالان خواستار جنایتکاران هستند را دوباره شعله ور می کند. پیگرد قانونی و درخواست برای افزایش سرمایه گذاری در جوانان ترنس سیاه پوست.

براون یک سازمان‌دهنده اجتماعی نوظهور بود که به خاطر کمک به جوانان تراجنسیتی سیاه‌پوست شهرت داشت و در هفته‌های قبل از مرگش با بی خانمانی دست و پنجه نرم می‌کرد.

این فیلم که روز دوشنبه توسط دفتر دادستان منطقه سانفرانسیسکو منتشر شد و توسط San Francisco Chronicle منتشر شد، از فاصله دور در داخل فروشگاه گرفته شده است و صدا ندارد.

به نظر می رسد که براون را نشان می دهد که با کیفی در دست به سمت خروجی مرکز شهر سانفرانسیسکو والگرین می رود، و نگهبان، مایکل ارل وین آنتونی، قبل از هل دادن و هل دادن او مانع خروج او می شود. سپس به نظر می رسد که نگهبان چندین بار به سر براون می کوبد و سپس او را به زمین می زند. به نظر می رسد که این دو همچنان به درگیری ادامه می دهند، نگهبان در یک نقطه براون را به هوا بلند کرد و سپس او را به زمین بازگرداند و سپس در حالی که پاهای براون می لرزید، بالای او دراز می کشید.

سپس براون بلند می شود و شروع به راه رفتن به عقب از فروشگاه می کند و به نظر می رسد که چیزی به نگهبان می گوید. درست زمانی که او به خیابان مارکت، یک شاهراه شلوغ در مرکز شهر، قدم می گذارد، نگهبان یک گلوله به سینه براون شلیک می کند.

قتل براون در زمان افزایش خشونت علیه افراد بی‌خانمان در ایالات متحده و تشدید سرکوب حقوق ترنس‌ها صورت می‌گیرد. براون چند روز قبل از اینکه جردن نیلی، یک مجری خیابانی بی‌خانمان، در متروی نیویورک توسط یک تفنگدار سابق خفه شود، کشته شد که اکنون با اتهام قتل عمد مواجه است.

بروک جنکینز – دادستان منطقه که بر اساس یک پلت فرم سختگیرانه در مورد جرم و جنایت و وعده مجازات سخت دزدی از مغازه و سایر جرایم دارایی انتخاب شده است – در مورد نحوه رسیدگی او به قتل براون با نظارت شدید روبرو شده است.

پلیس سانفرانسیسکو در ابتدا آنتونی را دستگیر کرد و رئیس پلیس گفت: “شما باید در چارچوب قانون از زور استفاده کنید.”

اما دادستان منطقه چند روز بعد او را آزاد کرد و در بیانیه‌ای گفت که ویدیوی امنیتی «به وضوح» نشان می‌دهد که نگهبان «در دفاع از خود» عمل کرده است.

جنکینز برای انتشار این ویدئو با فشارهای فزاینده ای مواجه شده بود. هفته گذشته، هیئت ناظران سانفرانسیسکو به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که از او خواسته شده بود این فیلم را عمومی کند.

تابلویی با خواندن «عدالت برای بانکو براون» به حصار زنجیره‌ای با نشانه‌هایی از حمایت در اطراف آن وصل شده است.
بانکو براون در 27 آوریل در خارج از یک Walgreens در سانفرانسیسکو کشته شد. عکس: سام لوین برای آبان نیوز

دادستان منطقه در گزارش روز دوشنبه خود، که توسط Chronicle به دست آمد، گفت که “شواهد کافی برای حمایت از تشکیل پرونده جنایی وجود ندارد”. دادستان ها به اظهارات آنتونی به بازرسان اشاره کردند و مدعی شدند که براون “پرخاشگرانه” بوده و قصد “مبارزه کردن” داشت و گفتند “او می ترسید که وقتی براون را آزاد کرد، براون سعی کند به او حمله کند، اما این بار با سلاح”. به گزارش کرونیکل، این افسر ادعا کرد که براون، که غیرمسلح بود، او را به “چاقو زدن” تهدید کرده بود، اما این اظهارات توسط شاهدان ثابت نشد. او چاقو نداشت.

بر اساس گزارش دادستان منطقه، یکی از شاهدان گفت که نگهبان پس از شلیک گلوله گفت: “لعنتی” و پس از اصابت براون، براون پاسخ داد: “متاسفم، این اتفاق نباید می افتاد.” دادستان منطقه ادعا کرد که براون “زمانی که از زور فیزیکی برای تصاحب اموال بدون پرداخت پول استفاده کرد، یک سرقت ساده را به سرقت تبدیل کرد”. وکیل دادگستری همچنین ادعا کرد که به نظر می‌رسد براون در لحظه کشته شدن به سمت نگهبان “لنگ” می‌زند، و این “اعتقاد منطقی، هرچند در گذشته اشتباه است که براون خطر قریب‌الوقوع صدمات بدنی یا مرگ را به همراه دارد.”

نگهبان امنیتی در مصاحبه ها بارها براون، یک مرد ترنس را بدجنسی کرده و از او به عنوان “او” و “او” یاد می کند.

دادستان منطقه گفت که پلیس “محصولات متعلق به Walgreens” را کشف کرد و نگهبان به بازرسان گفت که براون “مقداری نوشیدنی و چند تنقلات” خورده است. . عزیزان او گفتند که او احتمالاً در آن روز دچار کمبود خواب و گرسنگی بود در حالی که در تلاش برای یافتن مسکن پایدار بود.

جنکینز در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که آرزو می‌کنم از ابتدا این فاجعه هرگز اتفاق نمی‌افتد، وظیفه من این است که از قانون و شواهد به هر کجا که منجر می‌شود، پیروی کنم. “ملحق میشوم [Banko’s] دوستان، خانواده و جامعه در غم او و جست و جوی راه هایی برای رسیدگی به مسائل سیستمی که ما را به جایگاه امروزی رسانده اند.» دسترسی به آنتونی امکان پذیر نبود.

دوستان و خانواده براون هفته گذشته استدلال کردند که تصمیم جنکینز برای پیگیری نکردن اتهامات “سابقه خطرناکی ایجاد می کند”. در بیانیه‌ای که از طریق مرکز آزادی زنان جوان منتشر شد، یک گروه غیرانتفاعی محلی که براون یک سازمان‌دهنده داوطلب بود، آنها استدلال کردند: «در شهری مانند سانفرانسیسکو، جایی که افراد زیادی مجبورند برای برآورده کردن نیازهای اولیه‌شان تصمیم‌های سخت بگیرند، فروشگاه‌ها را مسلح کنیم. استفاده از نیروی مسلح تراژدی بسیار بیشتری را به همراه خواهد داشت.»

جولیا آرویو، مدیر اجرایی مشترک این گروه که خواستار پایان دادن به نگهبانان مسلح در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و افزایش سرمایه‌گذاری در مسکن و منابع برای جوانان ترنس و دگرباش شده است، روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «نیازی نداریم که ویدئویی برای دانستن اینکه قتل بانکو براون غیرقابل توجیه بود. نیروی مسلح پاسخ موجهی به فقر نیست. جوانان، به ویژه جوانان سیاه پوست و ترنس که فقر را تجربه می کنند، سزاوار عشق، مراقبت و منابعی هستند که برای بقا و شکوفایی نیاز دارند. بانکو لیاقت زندگی را داشت. او شایسته حمایت و گرامی داشت. او مستحق مسکن و برآورده شدن نیازهای اولیه اش بود.»

جان هاماساکی که سال گذشته در یک پلتفرم مترقی برای دادستان منطقه نامزد شد و یکی از اعضای سابق کمیسیون پلیس سانفرانسیسکو بود، گفت: «این فراتر از درک است که چرا اتهامات مطرح نمی شود. ما می بینیم که همیشه پرونده هایی تشکیل می شود که دعوا می شود و کسی اسلحه را بیرون می آورد و تیراندازی می کند. وقتی تهدید تمام شد، نمی‌توانید کسی را اعدام کنید، و به نظر می‌رسد که این چیزی است که اتفاق می‌افتد.»

او گفت که این فیلم به نظر می رسد که نگهبان به سرعت اوضاع را تشدید می کند: «این کاری نیست که محافظان امنیتی انجام دهند. و هنگامی که در ابتدای برخورد از نیروی بیش از حد استفاده می کنند، همه را در معرض خطر قرار می دهد.

اگرچه سانفرانسیسکو یک مقصد بین المللی LGBTQ+ در نظر گرفته می شود، جوانان دگرباش و ترنس در این شهر همچنان با بی خانمانی، فقر و کمبود منابع اولیه دست و پنجه نرم می کنند. طرفداران گفتند که بیش از 400 جوان غیرقانونی LGBTQ+ در شهر وجود دارد، اما تنها حدود 45 مکان مسکن برای این جامعه تعیین شده است. عزیزان براون می‌گویند که او نمی‌توانست مسکنی را که مدت‌ها دنبال آن بود به دست آورد، از چندین سرپناه دور شده بود و اخیراً چاره‌ای جز خوابیدن در مکان‌های عمومی نداشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …