بازپرداخت؟ پس از اینکه قانونگذار کانزاس از فرماندار در مورد سقط جنین و حقوق ترنس ها سرپیچی کرد، بودجه پروژه قطع شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

TOPEKA، کان. فرماندار دموکرات کانزاس روز دوشنبه بودجه ایالتی را برای پروژه ای وتو کرد که مدت ها توسط یک قانونگذار دموکرات حمایت می شد.

ظاهراً تصمیم ماروین رابینسون نماینده مجلس عواقب داشت.

فرماندار لورا کلی 250000 دلار در بودجه ایالتی بعدی برای تهیه پیش نویس طرح ایالتی برای توسعه ویرانه های کویندارو در شهر کانزاس، کانزاس که رابینسون نماینده آن است، حذف کرد. کویندارو یک شهر کوتاه مدت و ایستگاهی در راه آهن زیرزمینی بود که به افراد برده کمک می کرد تا به کانادا فرار کنند. پیشنهاد ساخت محل دفن زباله در آنجا در دهه 1980 منجر به بررسی این مکان و کشف پایه های ساختمان های متعدد شد.

رابینسون، که سیاه پوست است، برای چندین دهه از بازسازی و توسعه این سایت به عنوان یک نقطه عطف تاریخی ملی حمایت می کرد تا اینکه سال گذشته کرسی باز مجلس را به دست آورد. رهبران دموکرات پس از رای به لغو وتوی کلی در مورد ممنوعیت ورزشکاران زن تراجنسیتی از ورزش‌های دخترانه و زنانه، از او خواستند استعفا دهد و جمهوری‌خواهان اکثریت مورد نیاز خود را به دست آورد.

آرای رابینسون همچنین برای تصویب دو قانون جدید دیگر بر سر وتوی کلی در میان فشار ملی قانونگذاران ایالتی جمهوری خواهان بر روی مسائل مربوط به جنگ فرهنگی، بسیار مهم بود. یکی از آنها یک قانون جامع حمام است که می تواند از تغییر نشانگرهای جنسیت در گواهینامه رانندگی افراد ترنسجندر نیز جلوگیری کند. مورد دیگر از ارائه دهندگان سقط جنین می خواهد که به بیماران بگویند که سقط های دارویی را می توان با استفاده از رژیمی که گروه های پزشکی عمده آن را بی اثر و بالقوه خطرناک می دانند متوقف کرد.

کلی در پیام وتوی خود در روز دوشنبه به قانونگذاران گفت که سایت کویندارو “بخشی اساسی از تاریخ کانزاس” است، اما خاطرنشان کرد که جمهوری خواهان این پول را در آخرین روزهای نشست خود در سال جاری به بودجه اضافه کردند. کلی گفت که این ایده مورد بررسی قرار نگرفته است و وتوی او پابرجا خواهد ماند زیرا قانونگذاران برای سال به تعویق انداخته اند.

کلی در پیام خود نوشت: “حامیان باید از طریق کانال های مناسب برای جستجوی بودجه برای این اقدام تلاش کنند و اطمینان حاصل کنند که به رسمیت شناخته می شود که شایسته آن است.”

250,000 دلاری که کلی وتو کرد، در مقایسه با حدود 24 میلیارد دلار هزینه ای که قانونگذاران در بودجه دولتی بعدی تصویب کردند، است.

مایکل آستین، رئیس شورای جمهوری‌خواه سیاه‌پوستان کانزاس، گفت که کلی «بی‌احترامی» سرگرم کردن یک پروژه مهم را رد کرده و در عین حال «لفاظی توخالی» را به ساکنان سیاه‌پوست ارائه کرده است.

دن هاوکینز، رئیس مجلس نمایندگان، ویچیتا، جمهوری‌خواه، در بیانیه‌ای گفت که حفظ سایت کویندارو باید یک اولویت دو حزبی باشد «از خشم مجازات‌های سیاسی مستثنی شده است».

پاتریک پن، نماینده ایالتی، از ویچیتا، تنها عضو جمهوری‌خواه سیاه‌پوست مجلس مقننه، پیش از تصویب طرح بودجه به مجلس گفت که رابینسون نمی‌دانست که قانون‌گذاران جمهوری‌خواه از بودجه‌ای برای کویندارو برخوردار هستند. سناتور ایالتی جی آر کلیس، جمهوری خواه اهل کانزاس مرکزی، به کانزاس سیتی استار گفت که پس از برخورد بد دموکرات‌ها با رابینسون، به دنبال این بودجه بود تا «در اولین سال زندگی‌اش پیروز شود».

رابینسون به ایمیل‌هایی که خواستار اظهارنظر در مورد وتوی کلی بودند، پاسخ نداد و شماره تلفنی که برای او درج شده بود به مردم اجازه نمی‌داد پیام بگذارند.

او امسال 18 بار به لغو وتوی کلی لوایح یا اقلام بودجه رای داد که با معیار ورزشکاران تراجنسیتی شروع شد. این اقدام برای رهبران GOP، و همچنین اقدام دارویی برای سقط جنین در اولویت بود.

رای رابینسون به جلوگیری از وتوی کلی در مورد اقدام حمام، دموکرات‌ها را آزار می‌دهد، زیرا قانون جدید گسترده‌تر از قوانین سایر ایالت‌ها است. این قانون در خارج از مدارس دولتی اعمال می شود و به زندان ها، زندان ها، مراکز بحران تجاوز جنسی و پناهگاه های خشونت خانگی گسترش می یابد. حامیان استدلال کردند که از حریم خصوصی، سلامت و ایمنی زنان و دختران سیسجنس محافظت می کنند.

قانون جدید تنها دو جنس مرد یا زن را به رسمیت می شناسد و آنها را بر اساس آناتومی تولید مثل در بدو تولد تعریف می کند. به همین دلیل، کریس کوباچ، دادستان کل کانزاس، یک جمهوری خواه، در اوایل این ماه گفت که او معتقد است که از تغییر نشانگر جنسیت در گواهینامه رانندگی افراد ترنس جلوگیری می کند. سخنگوی آژانس دولتی که مجوزها را صادر می کند می گوید که هنوز در حال بررسی این موضوع است.

منتقدان این قانون را تلاشی برای “پاک کردن” تراجنسیتی ها می دانند.

لوک بنسیمون، یکی از ساکنان و فعالان تراجنسیتی سیاه پوست در توپکا، در طی مصاحبه اخیر گفت: “به نظر می رسد که این کار بد باشد.”

بعداً، او افزود: “می دانید، ترسناک است.”

___

جان هانا را در توییتر دنبال کنید: https://twitter.com/apjdhanna

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …