دادگاه استیناف حکمی را که مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه رایگان را تهدید می کرد متوقف می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دادگاه استیناف فدرال روز دوشنبه به طور موقت تصمیم دادگاه بدوی را که الزام قانون مراقبت مقرون به صرفه را مبنی بر اینکه همه برنامه های بهداشتی به طور کامل برخی خدمات بهداشتی پیشگیرانه را پوشش می دهد، لغو کرد.

اقدام دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه پنجم در نیواورلئان، تصمیمی را از ماه مارس که پوشش بیمه ای خدمات توصیه شده مانند غربالگری افسردگی برای نوجوانان و داروهایی که از انتقال HIV جلوگیری می کنند را تهدید می کرد، به حالت تعلیق در می آورد. وزارت دادگستری به این تصمیم اعتراض کرده بود. ، و توقف دادگاه تجدید نظر تا زمانی که روند تجدید نظر در جریان است، باقی خواهد ماند.

این حکم در اوایل بهار امسال یکی از محبوب ترین الزامات قانون مراقبت مقرون به صرفه را با برداشتن موانع مالی برای طیف وسیعی از خدمات پیشگیرانه لغو کرد. این فوراً در سراسر کشور اعمال شده بود و این پتانسیل را داشت که تقریباً 150 میلیون آمریکایی را که در بیمه درمانی خصوصی ثبت نام کرده بودند، چه از طریق برنامه های حمایت شده توسط کارفرما یا از طریق بازارهای Obamacare تحت تأثیر قرار دهد.

در حالی که پرونده در دست بررسی است، پوشش کامل خدمات پیشگیرانه از نظر قانونی مورد نیاز است.

در اوایل سال جاری، قاضی رید اوکانر از دادگاه منطقه فدرال ناحیه شمالی تگزاس حکم داد که بیمه‌گران مجبور نیستند هیچ یک از خدماتی را که از سال 2010 توسط گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده توصیه شده بود پوشش دهند. استدلال او: این کارگروه توسط کنگره منصوب نمی‌شود و بنابراین از اختیارات قانون اساسی برای تصمیم‌گیری درباره خدمات بیمه‌گر سلامت برخوردار نبود.

این حکم بر اساس موارد قبلی بود: در سال 2018، قاضی اوکانر حکم داده بود که ACA خلاف قانون اساسی است (اگرچه دیوان عالی بعداً آن تصمیم را لغو کرد). سپتامبر گذشته، او حکم داد که دستور ACA مبنی بر پوشش روزانه یک قرص پیشگیری از HIV به نام PrEP توسط کارفرمایان، آزادی های مذهبی یک شرکت را نقض می کند.

در حال حاضر، کارفرمایان همچنان ملزم به ارائه پوشش بدون هزینه برای خدمات پیشگیرانه هستند. اما دایره پنجم متمایل به محافظه‌کاران است و این پرونده می‌تواند در نهایت به عنوان یک چالش دیگر برای قانون بهداشت اوباماکر به دیوان عالی ختم شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …