نگرانی در مورد بخش مراقبت در بحبوحه افزایش قربانیان بالقوه برده داری مدرن در بریتانیا | برده داری مدرن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارقام نشان می‌دهند که تعداد قربانیان بالقوه برده‌داری مدرن در بریتانیا در سال گذشته بیش از دو برابر شده و به سطح بی‌سابقه رسیده است، به‌ویژه افزایش شدید استثمار ادعایی در بخش مراقبت.

بر اساس ارقام موسسه خیریه ضد برده داری Unseen، تماس های تلفنی با خط کمک برده داری مدرن بریتانیا، 6516 قربانی بالقوه را در سال گذشته شناسایی کرد که نسبت به سال 2021 افزایش 116 درصدی را نشان می دهد. این گزارش گفت که قربانیان احتمالی شامل 173 کودک هستند.

Unseen در ارزیابی سالانه تماس‌های تلفنی با خط کمک گفت که با توجه به نگرانی‌ها در مورد کمبود نیروی کار و دستمزد پایین در خانه‌های مراقبت، قابل‌توجه‌ترین روند در استثمار نیروی کار در بخش مراقبت رخ داده است.

این موسسه خیریه گفت که در بخش مراقبت، تعداد قربانیان احتمالی از 106 نفر در سال 2021 به 708 نفر در سال گذشته افزایش یافته است. به گفته این سازمان، استثمار اتباع هند، زیمبابوه و نیجریه به ویژه در خانه‌های مراقبت برجسته بود.

در گزارش آن آمده است: «برای اولین بار، این ملیت‌ها در موقعیت‌های کار اجباری مربوط به طیف وسیعی از محیط‌های مراقبتی نشان داده شده‌اند.» از 46 زیمبابوه ای که در سال گذشته به عنوان قربانیان بالقوه برده داری در بریتانیا شناسایی شدند، همه به جز یک نفر در بخش مراقبت کار می کردند.

این گزارش زمینه نگرانی های استثمار در بخش مراقبت را توضیح داد. در این بیانیه آمده است: «بخش مراقبت همیشه منطقه‌ای بوده است که به دلیل استفاده از کار موقت و سطوح پایین دستمزد می‌توان به کار اجباری در آن حضور داشت.»

Unseen گفت که برای محافظت از قربانیان، نمی تواند جزئیاتی از موارد را ارائه دهد. اما در یکی از نمونه‌های ناشناس که در این گزارش برجسته شده است، آمده است که یک مورد شامل چند مرد و زن جوان است که از طریق یک آژانس در خانه‌های مراقبت با ویزای دانشجویی کار می‌کنند.

در زمان تماس با خط تلفن، آنها به مدت 5 روز بدون دستمزد در شیفت های 14 ساعته کار می کردند. در این گزارش آمده است که این آژانس به دلیل عدم پرداخت حداقل دستمزد به HMRC و به اداره سوء استفاده از باندهای جنایی و کار ارجاع داده شد.

این خط کمک همچنین 479 گزارش از بهره کشی جنسی را ثبت کرده است که نسبت به سال قبل 66 درصد افزایش داشته است. موارد بهره کشی جنسی 19 درصد از کل موارد برده داری مدرن را تشکیل می دهد.

یازده مورد ادعایی استثمار نیروی کار گزارش شده در سال گذشته به طرح خانه ها برای اوکراین ارجاع داده شده است. در این گزارش آمده است که این افراد شامل 31 قربانی احتمالی اوکراینی هستند.

در یک مورد، به یک اوکراینی 1000 پوند در ماه برای آشپزی، نظافت و خرید پیشنهاد شده بود، اما با وجود اینکه تا 15 ساعت در روز کار می کرد و مورد آزار لفظی قرار می گرفت، تنها 350 پوند دریافت کرد.

در دیگری، یک خانواده اوکراینی مجبور شدند محل اقامت خود را با حیوانات به اشتراک بگذارند، زیرا میزبانان بریتانیایی آنها مدارک سفر آنها را کنترل می کردند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این گزارش همچنین به یک مورد برداشت بالقوه اعضای بدن شامل دو قربانی بالقوه اشاره کرد. در این ماه، یک سیاستمدار ارشد نیجریه ای پس از اولین محکومیت در نوع خود بر اساس قانون برده داری مدرن، به دلیل نقشش در توطئه برداشت اعضای بدن تقریباً به 10 سال زندان محکوم شد. پلیس متروپولیتن گفت که در حال بررسی موارد بیشتری از قاچاق اعضای بدن به بریتانیا است.

آمارهای رسمی منتشر شده در این ماه نشان می دهد که تعداد قربانیان بالقوه برده داری مدرن از ژانویه تا مارس امسال در سطوح بی سابقه بوده است. اما نگرانی‌هایی وجود دارد که لایحه مهاجرت غیرقانونی دولت، نجات قربانیان برده‌داری مدرن را دشوارتر می‌کند، زیرا پیشنهاد می‌کند قبل از شناسایی قطعی به عنوان قربانیان، آنها را از بریتانیا خارج کنند.

جاستین کارتر، مدیر Unseen، می‌گوید: «برای جدی‌تر بودن در مورد مقابله با برده‌داری مدرن در بریتانیا، ما نیاز به آگاهی بیشتر از اندازه واقعی مشکل، حمایت بهتر از قربانیان و دریافت منابع بیشتر برای هدف قرار دادن جنایتکاران داریم. پشت استثمار

در عوض، بریتانیا قوانین مهاجرتی جدیدی را وضع می‌کند که برخی از قربانیان برده‌داری مدرن را جرم انگاری می‌کند، آنها را تحت فشار قرار می‌دهد و آنها را در برابر قاچاقچیان آسیب‌پذیر نگه می‌دارد. ما باید برای افشای گستره بردگی بیشتر تلاش کنیم، نه اینکه آن را بیشتر در سایه سوق دهیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …