از هر پنج کارگر یک نفر تا سال 2027 مالیات دهندگان با نرخ بالاتر خواهد بود – IFS | مالیات بر درآمد

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یک اندیشکده برجسته، از هر چهار معلم و یک پرستار تا سال 2027 یک نفر مالیات‌دهندگان با نرخ بالاتری خواهند بود، زیرا دولت در محدودیت‌ها و مزایای مالیات بر درآمد متوقف شده است.

مؤسسه مطالعات مالی گفت که کارکنان بخش دولتی با دستمزد بهتر در میان تقریباً 8 میلیون نفر – یک نفر از هر پنج مالیات دهندگان – خواهند بود که در نتیجه تلاش خزانه داری برای کاهش کسری بودجه بریتانیا، مالیات بر درآمد 40 درصد یا بالاتر را پرداخت خواهند کرد. .

در اقدامی که به عنوان بزرگ‌ترین اقدام افزایش مالیات از زمان دولت محافظه‌کار آتی دوبرابر مالیات بر ارزش افزوده به ۱۵ درصد در سال ۱۹۷۹ توصیف کرد، IFS اعلام کرد تا زمان توقف شش ساله کمک هزینه‌ها، ۲.۵ میلیون نفر دیگر مالیات دهندگان نرخ پایه نخواهند بود. آستانه در 2027-28 به پایان رسید.

IFS گفت که تصمیم برای افزایش ندادن کمک هزینه ها و آستانه ها بر فشارهای مالی بر کارگرانی که دستمزدشان همگام با تورم نیست می افزاید.

جرمی هانت، صدراعظم، گفته است که اقدامات لازم برای ترمیم آسیب‌های مالی عمومی ناشی از همه‌گیری کووید-19 انجام می‌شود، اما گزارش IFS احتمالاً منجر به درخواست‌های جدیدی از سوی برخی نمایندگان محافظه‌کار برای کاهش مالیات‌ها می‌شود. دفتر مسئولیت بودجه، نهاد مستقلی که پیش‌بینی‌های اقتصادی را برای دولت انجام می‌دهد، گفته است که مالیات‌ها به عنوان سهمی از درآمد ملی در حال افزایش است که بالاترین میزان در 70 سال گذشته خواهد بود.

ایزاک دلستر، اقتصاددان پژوهشی در IFS، می‌گوید: «در مورد مالیات بر درآمد، داستان 30 سال گذشته یکی از مالیات‌های با نرخ بالاتر بوده است که از چیزی که فقط برای بسیار ثروتمندترین افراد در نظر گرفته شده بود، به چیزی که نسبت بسیار بیشتری از بزرگسالان می توانند انتظار برخورد داشته باشند.»

در گزارش این اتاق فکر آمده است که در اوایل دهه 1990، هیچ پرستاری و تنها 5 تا 6 درصد از ماشین‌کاران، برق‌کارها و معلمان مالیات بر درآمد بالاتری پرداخت می‌کردند. اما تا سال 2027-2028، بیش از یک نفر از هر هشت پرستار، از هر شش ماشین‌کار و نصب‌کننده، یک نفر از هر پنج برقکار و از هر چهار معلم، یک نفر مالیات‌دهندگان با نرخ بالاتری خواهند بود.

در این گزارش آمده است که ناتوانی تسهیلات و آستانه‌های مالیاتی در همگام شدن با تورم – فرآیندی که به عنوان کشش مالی شناخته می‌شود – منجر به “تغییر لرزه‌ای” به سیستم شده است و عامل بزرگی برای کاهش رکورد استانداردهای زندگی در سال جاری خواهد بود. یک سوم کاهش مورد انتظار در درآمد خانوارها به دلیل مسدود شدن معافیت ها و آستانه های مالیاتی بود.

IFS اعلام کرد که در سال‌های 1991-1992، 3.5 درصد از بزرگسالان بریتانیا (1.6 میلیون) نرخ 40 درصد بالاتر مالیات بر درآمد را پرداخت کردند. تا سال 2022-23 به 11 درصد (6.1 میلیون) افزایش یافته بود و این رقم تا سال 2027-28 به 14 درصد (7.8 میلیون) خواهد رسید.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

از 14٪، 3.1٪ از بزرگسالان (1.7 میلیون) با نرخ های مالیاتی نهایی 45٪ یا 60٪ روبرو خواهند شد – تقریباً به اندازه سهمی که 40٪ نرخ بالاتر در ابتدای دهه 1990 پرداخت شد. برای اینکه نرخ 40 درصد بر همان نسبت مالیات دهندگان تأثیر بگذارد که سه دهه پیش روی آن تأثیر می گذاشت، آستانه نرخ بالاتر – در حال حاضر 50,270 پوند – باید نزدیک به 100,000 پوند باشد.

دلستر گفت که “تغییر اساسی و عمیق” در سیستم مالیات بر درآمد ایجاد شده است.

«تجمیع آستانه‌ها این فرآیند را فوق‌العاده می‌کند و 2.5 میلیون نفر دیگر را به پرداخت نرخ‌های 40 درصد یا بیشتر تا سال 2027-2028 می‌کشاند. اینکه دامنه این نرخ‌های بالاتر باید گسترش یابد یا نه، به همان اندازه که یک انتخاب اقتصادی است، یک انتخاب سیاسی است، اما دستیابی به آن با توقف، سیستم مالیات بر درآمد را گروگان هوس‌های تورم می‌گذارد – هر چه تورم بالاتر باشد، یخ زدگی تأثیر بیشتری خواهد داشت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …