ران دیسانتیس لایحه DEI را در فلوریدا امضا می کند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرماندار ران دیسانتیس روز دوشنبه قانونی را امضا کرد که عمدتاً دانشگاه‌ها و کالج‌های دولتی فلوریدا را از هزینه کردن برای طرح‌های تنوع، برابری و مشارکت منع می‌کرد و تدابیر دیگری را اعمال کرد که می‌تواند آموزش عالی را در مدارس دولتی تغییر دهد.

این قانون همچنین نحوه بحث در مورد تبعیض را در دوره‌های سطح پایین مورد نیاز – برای مثال با ممنوع کردن آموزش «سیاست هویت» – و تضعیف حمایت‌های مربوط به تصدی را محدود می‌کند. آقای دیسانتیس آن را در کالج جدید فلوریدا، یک مؤسسه عمومی هنرهای لیبرال، امضا کرد که فرماندار به شدت به دنبال تغییر آن بوده است و متحدان محافظه‌کار را جایگزین معتمدان کرده و انتصاب رئیس‌جمهوری جدید را مهندسی کرده است. فرماندار که قرار است به زودی تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری را اعلام کند، روز دوشنبه با اعتراضات شدیدی روبرو شد که در برخی مواقع از طریق پخش تلویزیونی سخنان وی شنیده می شد.

این قانون باعث خشم اساتید، گروه های آزادی بیان و دانشجویان، به ویژه رنگین پوستان، جوانان همجنس گرا و ترنسجندر شده است که آن را حمله سیاسی به استقلال دانشگاهی و تلاش های ضد تعصب می دانند. اما دموکرات ها می توانند مخالفت اندکی را در مجلس قانونگذاری فلوریدا که تحت کنترل جمهوری خواهان است سازماندهی کنند.

آقای دیسانتیس در مراسم امضای لایحه گفت: “اگر می خواهید کارهایی مانند ایدئولوژی جنسیتی انجام دهید، به برکلی بروید.”

جمهوری خواهان در سراسر کشور تلاش های مشابهی را برای محدود کردن یا حذف طرح های تنوع، که به اعتقاد آنها تبعیض آمیز است، انجام می دهند.

در تگزاس، قانونگذاران ایالتی ماه گذشته بودجه ای را تصویب کردند که به موجب آن دفاتر تنوع و آموزش در دانشگاه های دولتی حذف شد. طبق گزارش The Chronicle of Higher Education، بیش از ده ایالت دیگر، از جمله تنسی و کارولینای شمالی و جنوبی، لایحه هایی را برای هدف قرار دادن برنامه های تنوع پیشنهاد کرده اند.

کسانی که از این برنامه ها دفاع می کنند می گویند که به دانش آموزان با هر زمینه ای کمک می کنند تا در دانشگاه موفق شوند.

نیکی فرید، رئیس حزب دموکرات فلوریدا در بیانیه‌ای گفت: «اشتباه نکنید، این قانون سیستم آموزش عالی در سطح جهانی فلوریدا را کاملاً نابود خواهد کرد.

آقای دیسانتیس احتمالاً تا پایان ماه می نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام خواهد کرد. او از قوانینی مانند لایحه آموزش عالی خود برای ارتقای خود به محافظه کاران در ایالت های ابتدایی استفاده می کند.

اما بخش‌هایی از این قانون ممکن است با چالش‌های قانونی مواجه شود. سال گذشته، یک قاضی فدرال دستور موقتی را علیه قانون مشابه صادر کرد و محدودیت‌های آن را در مورد اعضای هیئت علمی که مجاز به تدریس هستند «دیستوپیایی مثبت» نامید.

پاتریشیا مازی گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …