بدون مدرک؟ مشکلی نیست بایدن تلاش می کند «شکاف دیپلم» را پر کند.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وقتی پرزیدنت بایدن امسال به جمعی از کارگران اتحادیه گفت که هر آمریکایی باید مسیری برای یک شغل خوب داشته باشد – چه به دانشگاه برود یا نه – تایلر ویسمن داشت گوش می داد.

آقای ویسمن که پدر یک فرزند با تحصیلات دبیرستانی است، گفت که به ندرت از سیاستمداران شنیده است که بگویند مردم باید بتوانند بدون مدرک دانشگاهی پیشرفت کنند.

آقای ویسمن که به عنوان کارآموز در موسسه تجارت پایان در فیلادلفیا، جایی که رئیس جمهور در ماه مارس سخنرانی کرد، گفت: “در 31 سال زندگی من همیشه این بود که “اگر کار می خواهی باید به دانشگاه بروی.”

در حالی که آقای بایدن برای انتخاب مجدد مبارزات انتخاباتی خود را آغاز می کند، سعی می کند شکاف آموزشی را که در حال تغییر دادن چشم انداز سیاسی آمریکا است، پر کند. اگرچه هر دو حزب سیاسی، تحصیلات را برای پیشرفت و فرصت‌ها ضروری می‌دانند، رای‌دهندگان تحصیل‌کرده دانشگاهی اکنون بیشتر به عنوان دموکرات معرفی می‌شوند، در حالی که آنهایی که مدرک دانشگاهی ندارند بیشتر از جمهوری‌خواهان حمایت می‌کنند.

این انشعاب آشکار و فزاینده پیامدهای زیادی برای آقای بایدن دارد زیرا او تلاش می کند ائتلاف رای دهندگانی را که در وهله اول او را به کاخ سفید فرستاده گسترش دهد. در سال 2020، آقای بایدن 61 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی را به دست آورد، اما تنها 45 درصد از رأی دهندگان بدون مدرک دانشگاهی چهار ساله – و تنها 33 درصد از رأی دهندگان سفیدپوست بدون مدرک چهار ساله.

دیوید اکسلرود، مشاور ارشد باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق، گفت: «حزب دموکرات تبدیل به یک حزب جهان‌وطن و تحصیل‌کرده دانشگاهی شده است، هرچند حزبی است که خود را حزبی از کارگران می‌داند».

آقای اکسلرود افزود که این تصور که وال استریت در خلال رکود سال 2008 نجات یافته بود، در حالی که طبقه متوسط ​​به مبارزه رها شده بود، شکاف بین دموکرات ها و کارگران یقه آبی را که در کالج شرکت نمی کردند، عمیق تر کرد.

انتخاب دونالد جی. ترامپ، که بسیاری از این نارضایتی ها را برای منافع سیاسی مهار کرد، این روند را تقویت کرد.

در میان رای دهندگان طبقه کارگر، و نه فقط رای دهندگان طبقه کارگر سفیدپوست، این حس وجود دارد که حزب با آنها ارتباط برقرار نمی کند یا به افرادی که با دست کار می کنند یا با پشت کار می کنند یا کارهایی را انجام نمی دهند نگاه تحقیر آمیز نمی کند. آقای اکسلرود گفت که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارد.

اکنون، آقای بایدن در سخنرانی‌های سراسر کشور به ندرت در مورد قانون امضا شده خود، یک لایحه زیرساختی 1 تریلیون دلاری صحبت می‌کند، بدون اینکه تاکید کند که این قانون منجر به کارآموزی تجاری و در نهایت مشاغل اتحادیه می‌شود.

آقای بایدن در موسسه تجارت با اشاره به برنامه کارآموزی این موسسه گفت: “بیایید به هر آمریکایی راهی برای یک شغل خوب ارائه دهیم، چه آنها به کالج بروند یا نه، مانند راهی که شما در اینجا شروع کردید.”

کاخ سفید می‌گوید برنامه‌های کارآموزی، که معمولاً برخی از یادگیری‌های کلاسی را با تجربه در حین کار با حقوق ترکیب می‌کنند، برای غلبه بر بازار کار فشرده و اطمینان از وجود نیروی کار کافی برای تبدیل برنامه هزینه‌های گسترده رئیس‌جمهور به جاده‌ها، پل‌ها، حیاتی هستند. و شارژر خودروهای برقی

آقای بایدن مشوق هایی را برای ایجاد دوره های کارآموزی با صدها میلیون دلار کمک های مالی فدرال برای ایالت هایی که چنین برنامه هایی را گسترش می دهند، ارائه کرده است.

داگلاس برینکلی، مورخ ریاست جمهوری، می گوید: «بایدن اولین رئیس جمهوری است که از زمان جنگ جهانی دوم نیاز به دریافت مدرک دانشگاهی را کاهش می دهد.

رویکرد آقای بایدن تغییری نسبت به دولت‌های دموکرات قبلی است که به‌مراتب بیشتر بر دانشگاه به‌عنوان راهی برای دستمزد و پیشرفت بیشتر متمرکز بودند. آقای اوباما در اولین جلسه مشترک خود در کنگره گفت که ایالات متحده باید “یک بار دیگر بالاترین نسبت فارغ التحصیلان دانشگاهی را در جهان داشته باشد.”

میشل اوباما، همسر آقای اوباما، کمپینی را آغاز کرد که آمریکایی‌ها را تشویق می‌کرد تا به دانشگاه بروند، و در یک زمان در یک ویدیوی طنز نشان داد که زندگی بدون تحصیلات عالی شبیه به تماشای نقاشی خشک است.

دموکرات‌ها مدت‌هاست که خط مشی دقیقی را در مورد این موضوع دنبال کرده‌اند. آقای بایدن یک قهرمان آموزش عالی، به ویژه کالج های محلی بوده است، و یکی از جاه طلبانه ترین پیشنهادهای او به عنوان رئیس جمهور، برنامه ای 400 میلیارد دلاری برای بخشودگی بدهی های وام دانشجویی برای 40 میلیون آمریکایی بود. جمهوری خواهان این پیشنهاد را به عنوان هدیه ای برای نخبگان به تصویر کشیده اند.

میچ لندریو، هماهنگ‌کننده زیرساخت‌های رئیس‌جمهور، گفت که آقای بایدن همیشه معتقد بود کالج مهم است، اما «این مطلقا تنها راه برای ساختن اقتصاد نیست».

آقای لندریو در مورد افراد بدون مدرک دانشگاهی گفت: “او می بیند که مردان و زنانی مانند آن برای مدت طولانی پشت سر گذاشته شده اند.” آنها همیشه بخشی از حزب دمکرات بوده اند. این تا این اواخر تغییر نکرده است.»

این تغییر با یک واقعیت تلخ سیاسی همزمان است.

به گفته داگ، میدان نبرد بیان می‌کند که رای‌دهی به نامزد برنده در هر دو سال 2016 و 2020 تقریباً در سطح متوسط ​​در سطوح تحصیلات عالی قرار دارد، این بدان معناست که تلاش آقای بایدن برای جلب نظر افراد بدون مدرک می‌تواند در سال 2024 تفاوت واقعی ایجاد کند. سوسنیک، مشاور ارشد سابق رئیس جمهور بیل کلینتون.

آقای سوسنیک گفت: “شما باید هم تلاش کنید تا ضرر رای دهندگان غیر دانشگاهی را کاهش دهید و هم در عین حال سعی کنید از مزیت آن ایالت های دارای رای دهندگان تحصیل کرده استفاده کنید.” «شما نمی توانید تنها برای برنده شدن به تقسیم دیپلم تکیه کنید. اما این بخشی از فرمول است.»

پویایی مشابهی در سراسر کشور در حال انجام است.

فرماندار جاش شاپیرو، دموکرات پنسیلوانیا، تبلیغات مبارزاتی را منتشر کرد که بر گسترش دوره های کارآموزی و حذف الزامات مدرک دانشگاهی برای هزاران شغل دولتی ایالتی متمرکز بود – تعهدی که او در هنگام ورود به پست به آن عمل کرد. جمهوری خواهان در مریلند، آلاسکا و یوتا شرایط مشابه مدرک را حذف کرده اند.

فرماندار اسپنسر کاکس، جمهوری خواه یوتا، گفت که او نه تنها امیدوار است که ننگی را که به کسانی که در کالج نمی روند، برطرف کند، بلکه کارفرمایان را که به طور فزاینده نگران کمبود مداوم کارگر هستند، راضی کند.

آقای کاکس گفت: “اگر نیروی کار نداشته باشیم، نمی توانیم هیچ یک از این کارها را انجام دهیم.”

کریستوفر مونتاگ، 29 ساله، کهنه سرباز نیروی هوایی از حومه فیلادلفیا، که به‌جای رفتن به کالج به‌عنوان یک شاگرد در دیوارهای خشک آموزش دید، گفت که متوجه «بیداری» سیاستمداران در جهت کسب آموزش در حرفه‌ها شده است.

او گفت: “در کار با دستان شما پول وجود دارد.”

در موسسه Finishing Trades در فیلادلفیا، مربیان می گویند که متوجه افزایش تقاضا شده اند. درو هورلی، مربی نقاشی صنعتی، گفت که او معمولاً 10 کارآموز دارد که در یک سال خوب روی پروژه‌های ساختمانی کار می‌کنند.

در سال جاری، او در حال حاضر نزدیک به 40 کارآموز را برای کار در پروژه‌هایی در فیلادلفیا فرستاده است که بخشی از آن توسط بسته زیرساختی آقای بایدن تامین می‌شود.

آقای هورلی گفت: «ما قطعاً شاهد افزایش و نیاز به نیروی انسانی هستیم.

به گفته Tureka Dixon، هماهنگ کننده استخدام موسسه Finishing Trades، چشم انداز ادامه تحصیل در تجارت و در عین حال کسب درآمد از پروژه ها نیز در میان دانش آموزان دبیرستانی شتاب بیشتری یافته است. کالج‌های محلی در این منطقه حتی در حال تلاش هستند تا ببینند آیا می‌توانند مشارکت‌های مشترکی برای آموزش دانشجویان در زمینه تجارت ایجاد کنند یا خیر.

خانم دیکسون در حالی که کارآموزان کلاه سخت به درس حذف سرب گوش می‌دادند، گفت: «چه جرثقیل، چه ساختمان‌های بلند، چه پل‌ها، کار تجارت است. «این کار فیزیکی است. این کشور است، بنابراین فکر می‌کنم مردم باید بیشتر به آن فکر کنند.»

مارک اسمیت، 30 ساله، که به عنوان کارآموز در این موسسه آموزش می بیند، گفت که یادگیری یک حرفه برای او یک موقعیت بازگشتی نیست، بلکه شغل مورد علاقه او بود.

آقای اسمیت گفت: «مدرسه برای من نبود. من سپاه تفنگداران دریایی را انجام دادم و سپس درست در این کار شروع کردم. برای من این هدر دادن پول بود.»

آقای ویسمن که هرگز در انتخابات ریاست جمهوری رای نداده است و خود را مستقل معرفی می کند، گفت که هنوز مطمئن نیست که به رسمیت شناختن کاخ سفید او را به رای نهایی در انتخابات 2024 سوق دهد یا خیر.

آقای ویسمن گفت: «من می‌خواهم هر کسی به من کمک کند تا غذا را روی میز من بگذارم.» “در پایان روز، تمام چیزی که قرار است به آن برسد، همین است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …