فنتانیل باعث افزایش مصرف بیش از حد مرگبار آخر هفته در پورتلند، اورگان می شود

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پورتلند، سنگ معدن. — به گفته اداره پلیس این شهر، یک سری موارد مشکوک به مصرف بیش از حد مواد مخدر حداقل هشت نفر را در آخر هفته در پورتلند، اورگان کشته شدند.

شش مورد از مرگ و میرها احتمالاً مربوط به فنتانیل، یک ماده افیونی مصنوعی قوی بوده است. اداره پلیس شهر در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعدادی از کسانی که جان خود را از دست دادند، معتقد بودند که کوکائین مصرف می‌کردند، در حالی که این در واقع فنتانیل یا ترکیبی از این دو ماده بود.

در این بیانیه آمده است: “به کاربران هشدار داده می شود که ممکن است دسته ای از کوکائین در خیابان در گردش باشد که استفاده از آن به ویژه خطرناک است.”

این مرگ و میر بین اوایل صبح جمعه تا اواخر بعد از ظهر شنبه رخ داد. آنها توسط واحد مواد مخدر و جرایم سازمان‌یافته اداره پلیس پورتلند در حال بررسی هستند.

مانند بسیاری از ایالت های سراسر کشور، اورگان در سال های اخیر با افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی که توسط فنتانیل، یک ماده مخدر بسیار اعتیاد آور و بالقوه کشنده، دست و پنجه نرم می کند، دست و پنجه نرم کرده است.

فنتانیل برای درمان دردهای شدید ناشی از بیماری هایی مانند سرطان ساخته شده است. استفاده از فنتانیل، یک ماده افیونی مصنوعی قوی که تولید آن ارزان است و اغلب به شکلی که هست یا در مواد مخدر دیگر فروخته می شود، منفجر شده است. از آنجایی که این ماده 50 برابر قوی تر از هروئین است، حتی یک دوز کوچک نیز می تواند کشنده باشد.

به گفته اداره مبارزه با مواد مخدر، این دارو به سرعت تبدیل به مرگبارترین دارو در کشور شده است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گفت که دو سوم از 107000 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد در سال 2021 به مواد افیونی مصنوعی مانند فنتانیل نسبت داده شده است.

طبق گفته ائتلاف ایمنی سه شهرستانی، در شهرستان Multnomah، محل پورتلند، بیش از 60 درصد از 271 مصرف بیش از حد مواد افیونی این شهرستان در سال 2021 مربوط به فنتانیل است.

در آن سال، فنتانیل همچنین به رکورد تعداد مرگ و میر بی خانمان ها در پورتلند کمک کرد. بر اساس گزارشی که در ماه فوریه منتشر شد، در مقایسه با سال 2020، تعداد مرگ و میرهای بی خانمان ناشی از فنتانیل بیش از هشت برابر شد، از چهار به 36 مورد.

بر اساس گزارش اداره بهداشت اورگان، در سراسر ایالت، تعداد مصرف بیش از حد مرگ‌آور و غیرعمدی ناشی از فنتانیل از سال 2020 تا 2021 بیش از دو برابر شده و از 226 مورد مرگ به 508 مورد رسیده است. این آژانس دریافت که فنتانیل و مت آمفتامین رایج ترین داروها در مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در سال 2021 بودند.

___

کلر راش یکی از اعضای سپاه آسوشیتد پرس/گزارش برای ابتکار اخبار ایالتی آمریکا است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل مخفی گزارش دهند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …