مطالعه نشان می دهد که کشاورزی فشرده بزرگترین عامل کاهش پرندگان در اروپا است | پرنده ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشمندان می گویند که استفاده از آفت کش ها و کودها در کشاورزی فشرده بزرگترین عامل کاهش تعداد پرندگان در بریتانیا و بقیه اروپا است.

در مقایسه با یک نسل قبل، 550 میلیون پرنده کمتر بر فراز این قاره پرواز می کنند که کاهش آنها به خوبی ثبت شده است. اما تا کنون اهمیت نسبی فشارهای مختلف بر جمعیت پرندگان مشخص نشده بود.

تیمی متشکل از بیش از 50 محقق، با تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط هزاران شهروند دانشمند در 28 کشور در طی تقریباً چهار دهه، دریافتند که کشاورزی فشرده، بیش از همه، عامل کاهش جمعیت پرندگان این قاره است.

آنها دریافتند که تعداد پرندگان وحشی از همه نوع در سراسر این قاره از سال 1980 بیش از یک چهارم کاهش یافته است، اما این کاهش در میان گونه های زمین های کشاورزی به بیش از نصف افزایش یافته است.

پرندگانی که برای غذا به بی مهرگان متکی هستند، از جمله سوئیفت، دم زرد و مگس گیر خالدار، بیشترین ضربه را دیدند. ریچارد گرگوری، دانشمند ارشد حفاظت از محیط زیست در RSPB و یکی از نویسندگان اصلی این مطالعه، گفت: «این چیزی بیش از یک اسلحه سیگار کشیدن است.

«فکر نمی‌کنم مطالعه‌ای تمام این عوامل را یکجا، به این شکل پیچیده، اصلاح یک متغیر در کنار متغیر دیگر، بررسی کرده باشد. و با یک پیام بسیار واضح ظاهر می شود.»

این مطالعه که در Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد، بررسی کرد که چگونه 170 گونه پرنده به چهار فشار گسترده انسان‌ساز، از جمله تشدید کشاورزی، تغییر پوشش جنگلی، شهرنشینی و بحران آب و هوا پاسخ داده‌اند.

طبق این مطالعه، گونه‌های زمین‌های کشاورزی با کاهش 56.8 درصدی از زمان شروع تحقیقات، شدیدترین کاهش را تجربه کردند. تعداد پرندگان ساکن شهری 27.8 درصد کاهش یافت و در بین پرندگان جنگلی 17.7 درصد کاهش یافت.

اما در همه زمینه ها، کشاورزی فشرده، که در سراسر اروپا در حال افزایش بوده است، به عنوان یک عامل اصلی در کاهش شناسایی شد، با کشتار انبوه بی مهرگان به عنوان آفات که باعث ایجاد “آبشار تغذیه ای” در زنجیره غذایی می شود.

گرگوری گفت: “تلفات بسیار بزرگ است.” و بسیاری از آنها به آن نوع رژیم غذایی حشرات یا ارتباط با حشرات برمی‌گردند، که نشان‌دهنده ارتباطی با روشی است که ما در حال کشاورزی هستیم.

شهرنشینی، همچنین در حال افزایش در سراسر اروپا، به عنوان مهم ترین عامل بعدی که بر جمعیت پرندگان فشار می آورد، شناسایی شد. گرگوری گفت که بسیاری از شهرها به طور پیوسته در حال از دست دادن زمین های کوچک فضای سبز خود هستند، در حالی که معماری مدرن نیز نقش مهمی ایفا کرده است.

ما بسیاری از پرندگان شهری – سوئیفت ها، مارتین ها، گنجشک های خانگی، سارها – را می شناسیم که در آن محیط ها زندگی می کنند، که تعداد آنها به شدت در حال کاهش است، به دلیل مشکلات مربوط به منابع غذایی، فکر می کنیم، گرگوری گفت، اما همچنین ساخت خانه و چگونگی تغییر آن، چگونه مدرن‌سازی مکان‌های لانه طبیعی آنها را در آن مناطق حذف می‌کند.

گونه‌های پرندگان شمالی و ترجیحاً سرد نیز تحت فشار سنگینی قرار داشتند و با افزایش دما در سراسر اروپا در نتیجه بحران آب و هوا، تعداد آنها 39.7 درصد کاهش یافت. این مطالعه خاطرنشان کرد که تغییر دما برندگان و همچنین بازنده‌هایی داشت که تعداد گونه‌های گرم‌گرم جنوب تنها 17.1 درصد کاهش یافت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

محققان نوشتند: «به طور کلی، در حالی که تغییر دما می‌تواند منجر به افزایش پراکنش و فراوانی برخی از گونه‌ها شود، برای آن‌هایی (به ویژه ساکنان سردسیر) که قبلاً تحت تأثیر سایر فشارهای انسانی قرار گرفته‌اند، تغییر دما بار مضاعفی را ایجاد می‌کند که مستقیماً بر چرخه سالانه آنها تأثیر می‌گذارد. “

به گفته محققان، تنها “اجرای سریع تغییرات دگرگون کننده در جوامع اروپایی، و به ویژه در اصلاحات کشاورزی” می تواند جمعیت پرندگان این قاره را نجات دهد.

آنها افزودند: «این مقاله به بالاترین چالش سیاسی و فنی پیش روی سیاست کشاورزی در اروپا کمک می‌کند، تلاش برای متعادل کردن بهره‌وری بالا از شیوه‌های کشاورزی فشرده با حفاظت از محیط زیست، و بنابراین نتایج برای سیاست‌گذاران، دانشمندان و عموم مردم درگیر ضروری است. با تنوع زیستی و مسائل تغییرات جهانی.

درخواست آنها توسط آلیس گروم، رئیس سیاست کاربری پایدار اراضی RSPB در انگلستان تکرار شد. او گفت: افزایش اتکای ما به آفت‌کش‌ها و کود به ما این امکان را می‌دهد که کشاورزی فشرده‌تری داشته باشیم و تولید را افزایش دهیم، اما همانطور که این مطالعه به وضوح نشان می‌دهد هزینه زیادی برای حیات وحش ما و سلامت محیط زیست دارد.

«بریتانیا و دولت‌های واگذار شده باید اطمینان حاصل کنند که طرح‌های کشاورزی-محیط‌زیست به شیوه‌های کشاورزی سازگار با طبیعت مانند حاشیه‌های غنی از گل و لیموهای گیاهی که ثابت شده است کشاورزان را قادر می‌سازد تا غذای خوب تولید کنند و در عین حال از کاهش تدریجی استفاده از آفت‌کش‌ها و کودها حمایت می‌کنند، پاداش دهند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …