در گزارش دورهام، بازپرس ویژه دوران ترامپ تحقیقات روسیه را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جان دورهام، بازرس ویژه دوران ترامپ که به مدت چهار سال تحقیقات سیاسی پرتنشی را در مورد تحقیقات روسیه دنبال کرده است، در گزارش نهایی که روز دوشنبه منتشر شد، اف‌بی‌آی را به «عدم دقت تحلیلی» متهم کرد که در آن تحقیقات این دفتر در مورد اینکه آیا کمپین ترامپ در سال 2016 با مسکو توطئه می کرد.

به نظر می‌رسد اسکن اولیه گزارش 306 صفحه‌ای آقای دورهام، اطلاعات کمی و قابل توجهی را در مورد عملکرد FBI در تحقیقات روسیه، معروف به طوفان متقاطع نشان می‌دهد، و این گزارش نتوانست انواع افشاگری‌های موفقی را که دفتر رئیس جمهور سابق دونالد ج. ترامپ و متحدانش یک بار پیشنهاد کرده بودند که آقای دورهام پیدا خواهد شد.

در عوض، این گزارش – که بدون اظهار نظر یا اصلاحات اساسی توسط مریک بی. گارلند، دادستان کل منتشر شد – نقص هایی را که قبلاً در تحقیقات آشکار شده بود، از جمله گزارش بازرس کل 2019 تکرار کرد، در حالی که نتیجه گیری شد که FBI از سوگیری تاییدی رنج می برد زیرا سرنخ ها را دنبال می کرد. روابط آقای ترامپ با روسیه.

آقای دورهام: «در طول مدت طوفان متقابل، حقایق و شرایطی که با این فرض که ترامپ و/یا مرتبط با کمپین ترامپ در یک رابطه تبانی یا توطئه‌آمیز با دولت روسیه درگیر بودند، نادیده گرفته شدند یا به سادگی مورد ارزیابی قرار گرفتند.» اعلام کرد.

آقای دورهام تا حد زیادی به انتقاداتی که در یک تحقیق جداگانه فاش شده بود، بازنگری کرد و به القای کمپین هیلاری کلینتون ادامه داد که به تحقیقات روسیه کمک کرده است. در سال 2019، یک بازرس کل متوجه شد که FBI برنامه‌های استراق سمع مورد استفاده در تحقیقات را خراب کرده است.

آقای دورهام نوشت: «تحقیقات ما همچنین نشان داد که پرسنل ارشد FBI نسبت به اطلاعاتی که بررسی می‌کردند، به‌ویژه اطلاعات دریافتی از افراد و نهادهای وابسته به سیاسی، فقدان جدی تحلیلی نشان دادند. این اطلاعات تا حدی باعث ایجاد و تداوم طوفان متقابل شد و به نیاز بعدی به تحقیقات بازرس ویژه مولر کمک کرد.

اما در استفاده از کلمه “محرک”، گزارش آقای دورهام بازتاب یک تئوری توطئه مطرح شده از سوی حامیان آقای ترامپ بود مبنی بر اینکه FBI تحقیقات را در جولای 2016 بر اساس به اصطلاح پرونده استیل آغاز کرد، تحقیقات مخالفان که به طور غیرمستقیم توسط کمپین کلینتون تامین مالی شده بود. که بعدها بی اعتبار شد.

در واقع، همانطور که آقای دورهام در جای دیگر گزارش اذعان کرد، این پرونده تا اواسط سپتامبر به دست آن بازرسان نرسید. در عوض، اف‌بی‌آی تحقیقات خود را بر اساس اطلاعاتی از یک دیپلمات استرالیایی آغاز کرد، پس از انتشار ایمیل‌های هک‌شده دموکرات‌ها توسط ویکی‌لیکس، مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد یکی از دستیاران کمپین ترامپ قبلاً نشان می‌دهد که اطلاعاتی از روسیه منتشر می‌کند که به کمپین کلینتون آسیب می‌رساند.

سخنگوی این وزارتخانه گفت که یافته های دادستان ویژه روز جمعه برای آقای گارلند ارسال شد و بدون هیچ گونه اضافات یا تغییری به کنگره و رسانه های خبری ارائه شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …