عذرخواهی نایب رئیس اتحادیه فوتبال آلمان به خاطر پست تمسخر آمیز ولودیمیر زلنسکی | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هرمان وینکلر، نایب رئیس اتحادیه فوتبال آلمان (DFB) روز دوشنبه به دلیل انتشار پستی در شبکه های اجتماعی در مورد تمسخر سفر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به برلین، عذرخواهی کرد.

زلنسکی روز یکشنبه با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان گفت‌وگو کرد و بسیاری از بخش‌های مرکز برلین به دلایل امنیتی در جریان سفرش تعطیل شدند. وینکلر، که ریاست اتحادیه فوتبال ساکسونی در شرق این کشور را بر عهده دارد، از بسته شدن جاده ها و سایر محدودیت های امنیتی شکایت کرده بود و گفت: «حداقل بنای یادبود شوروی در پارک ترپتوور هنوز پابرجاست». او گفت که شهر به دلیل دیدار «یک بازیگر سابق اوکراینی» تعطیل شده است. زلنسکی قبل از انتخابش یک بازیگر بود.

بنای یادبود پارک ترپتوور، یادبود سربازان کشته شده شوروی در آلمان در طول جنگ جهانی دوم است. وینکلر در آلمان شرقی آن زمان بزرگ شد، کشور اقماری اتحاد جماهیر شوروی.

DFB گفت که اظهارات او غیرقابل قبول است و این موضوع در جلسه روسای انجمن های منطقه ای پس از بحثی که رئیس DFB، Bernd Neuendorf، با وینکلر داشت، مطرح خواهد شد.

DFB در بیانیه ای گفت: «در این گفتگو نوئندورف به وضوح بیان کرد که اظهارات وینکلر در مورد رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، غیرقابل تحمل و توهین آمیز تلقی شده است. او رویکرد وینکلر را با اصول اولیه DFB ناسازگار می‌داند. نوئندورف موضوع این حادثه را در جلسه چهارشنبه آینده روسای فدراسیون های منطقه ای مطرح خواهد کرد.

وینکلر که از آن زمان پست خود را حذف کرده است، عذرخواهی کرد. “آی تی [the post] وینکلر در فیسبوک نوشت. «من دیگر آن را به این شکل نمی‌نویسم. از این بابت و ناراحتی‌هایی که ایجاد کرد عذرخواهی می‌کنم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

وینکلر از سال 2021 نایب رئیس DFB، بزرگترین سازمان ورزشی تکی جهان با بیش از هفت میلیون عضو، بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …