اتحادیه اروپا از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت حمایت می کند، اما معامله 63 میلیارد یورویی همچنان در خطر است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

بروکسل به این ادغام چراغ سبز نشان داد، با این حال، این ادغام با بررسی و اختلافات شدید آمریکا و بریتانیا مواجه است.

اتحادیه اروپا روز دوشنبه خرید 63 میلیارد یورویی مایکروسافت از سازنده بازی‌های ویدیویی Activision Blizzard را تایید کرد و تصمیم گرفت که این معامله رقابت برای عناوین کنسول‌های محبوبی مانند Call of Duty را خفه نکند و راه‌حل‌های شرکت فناوری آمریکایی را برای تقویت رقابت در بازی‌های ابری بپذیرد.

اما این معامله پرفروش همچنان در خطر است زیرا تنظیم‌کننده‌های بریتانیا آن را رد کرده‌اند و مقامات آمریکایی در تلاش هستند تا آن را خنثی کنند.

کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی بلوک 27 کشوری، گفت: خرید، که با وعده های مایکروسافت برای مجوز خودکار بازی های اکتیویژن برای پلتفرم های بازی ابری شیرین شده است، “دیگر نگرانی های رقابتی ایجاد نمی کند و در نهایت مزایای قابل توجهی برای رقابت و مصرف کنندگان ایجاد می کند.” ناظر ضد انحصار

لیام دین، تحلیلگر صنعت بازی Omdia گفت که تصویب کمیسیون “یک مانع بزرگ بالقوه را برای این معامله از بین برده است” اما “لزوما به این معنی نیست که آنها در موقعیت قوی تری” برای لغو مخالفت بریتانیا هستند.

بحث آمریکا و انگلیس چیست؟

سازمان رقابت و بازار بریتانیا بیانیه ای صادر کرد و گفت که “بر تصمیم خود می ایستد”، حرکتی غیرعادی که رویکرد عضلانی تر لندن را برجسته می کند.

سارا کاردل، مدیر اجرایی، گفت: “پیشنهادات مایکروسافت که امروز توسط کمیسیون اروپا پذیرفته شد، به مایکروسافت اجازه می دهد تا شرایط و ضوابط این بازار را برای ده سال آینده تعیین کند.” آنها بازار آزاد، باز و رقابتی را با یک موضوع جایگزین خواهند کرد. به مقررات جاری بازی‌هایی که مایکروسافت می‌فروشد، پلتفرم‌هایی که به آنها می‌فروشد و شرایط فروش.»

قرارداد تمام نقدی که بیش از یک سال پیش اعلام شد، توسط رگولاتورها در سراسر جهان به دلیل ترس از اینکه به مایکروسافت و کنسول ایکس باکس آن کنترل فرنچایزهای موفق Activision مانند Call of Duty و World of Warcraft را می‌دهد، مورد بررسی قرار گرفت.

مخالفت شدید توسط رقیب سونی، که سیستم بازی پلی استیشن را می سازد، هدایت شده است.

مایکروسافت با بستن قراردادی با نینتندو برای مجوز عناوین Activision مانند Call of Duty به مدت 10 سال و ارائه همان پیشنهاد به سونی در صورت انجام این معامله، به دنبال مقابله با مقاومت بود.

بروکسل به آن چراغ سبز نشان می دهد

کمیسیون اروپا پس از بررسی خود، احتمال قطع بازی های مایکروسافت از پلی استیشن را رد کرد و گفت که حذف محبوب ترین کنسول بازی باعث کاهش سود آن می شود.

کمیسیون پس از پذیرفتن پیشنهاد مایکروسافت مبنی بر اصلاح قراردادهای مجوزش، این قرارداد را تأیید کرد تا به کاربران و هر پلتفرم بازی ابری اجازه دهد تا عناوین آن را بدون پرداخت حق امتیاز به مدت 10 سال پخش کند.

براد اسمیت، رئیس مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد که مجوزها «در سطح جهانی اعمال می‌شوند و میلیون‌ها مصرف‌کننده در سراسر جهان را قادر می‌سازد تا این بازی‌ها را با هر دستگاهی که انتخاب می‌کنند بازی کنند».

تصمیم اتحادیه اروپا ممکن است به شانس مایکروسافت کمک کند زیرا با رگولاتوری در ایالات متحده روبرو می شود، جایی که کمیسیون تجارت فدرال شرکت را برای جلوگیری از این معامله به دادگاه می کشاند. محاکمه در برابر قاضی داخلی FTC قرار است در 2 اوت آغاز شود.

اما تأیید بروکسل با موضع تنظیم‌کننده‌های ضدانحصار بریتانیا که ماه گذشته بزرگترین قرارداد فناوری تاریخ را به دلیل نگرانی از سرکوب رقابت در بازار بازی‌های ابری کوچک اما به سرعت در حال رشد، لغو کردند، مغایرت دارد.

این شرکت ها در حال شکایت از تصمیم بریتانیا به یک دادگاه هستند، اما تاریخ به خوبی پیش بینی نمی شود.

این ناظر قبلا خرید Giphy توسط متا والدین فیس بوک را به دلیل نگرانی از محدود کردن نوآوری و رقابت رد کرده بود. غول رسانه های اجتماعی در نهایت پس از از دست دادن جذابیت، مجبور به فروش پلت فرم اشتراک گذاری GIF شد.

اگر درخواست تجدیدنظر مایکروسافت با شکست مواجه شود، Deane از Omdia گفت که این شرکت مجبور خواهد شد یا این معامله را لغو کند یا بریتانیا را به عنوان یک بازار جداگانه تقسیم کند، که به نظر می‌رسد یک گزینه غیرممکن است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …