“آمریکا شکسته”: FBI به دلیل تیراندازی دسته جمعی ویدیوی زنده ماندن مورد انتقاد قرار گرفت | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک ویدیوی تازه منتشر شده FBI که ظاهراً آمریکایی‌ها را آموزش می‌دهد تا بهترین شانس خود را برای زنده ماندن از یک تیراندازی جمعی مرگبار بدهند، در سراسر ایالات متحده و خارج از آن مورد تحقیر قرار گرفته است.

در این ویدئو که در سال 2020 توسط سازمان مجری قانون عالی ایالات متحده منتشر شد، بازیگرانی که آمریکایی‌های روزمره را به تصویر می‌کشند، راه‌هایی را برای بینندگان توضیح می‌دهند که از طریق آن می‌توانند حداقل از تیراندازی دسته‌جمعی جان سالم به در ببرند – یا ترجیحاً حتی متوقف شوند – پس از شروع گلوله‌ها.

مایکل جکسون، سرمایه‌گذار فناوری اروپایی، در پروفایل لینکدین خود که بیش از 134000 دنبال کننده دارد، گفت: «اگر کشورهای اروپایی می‌خواهند از فرار مغزها به ایالات متحده جلوگیری کنند، باید این ویدیوی FBI را برای فارغ‌التحصیلان آینده‌شان پخش کنند.»

جکسون، که پیوندی به این ویدیو را به اشتراک گذاشته است، افزود که مشکل اسلحه مستند در ایالات متحده – جایی که میزان خشونت با اسلحه جمعی بسیار بیشتر از اروپا و بسیاری از نقاط جهان است – به جایگاه آن آسیب می رساند. چشم انداز توریست ها و شرکت های آن برای استخدام کارمندان با استعداد از خارج از کشور.

یکی دیگر از واکنش‌های معمول به این ویدئو در توییتر از سوی یکی از رهبران بنیاد بورس تحصیلی اوکلاهاما بود که نوشت: «آمریکا شکسته است. به جای پرداختن به علت قتل عام، ما در مورد چگونگی زنده ماندن از یک قتل عام مانند یک گردباد لعنتی صحبت می کنیم.

ویدئو با صحنه ای از یک بار شلوغ پر از مردم شروع می شود. دعوا شروع می شود و سپس فوران ناگهانی شلیک گلوله، جمعیت را به وحشت می اندازد، با عجله مردم برای یافتن یک خروجی یا مخفیگاه.

یک پیشخدمت تابلوی خروجی قرمز رنگ نئونی را می بیند و تکنیک هایی را برای بینندگان توضیح می دهد تا از تیراندازی جلوگیری کنند.

او در حالی که با گروهی از مردم از یک پله پایین می‌رود، می‌گوید: «دویدن ضربه زدن به شما را سخت‌تر می‌کند و شانس بقای شما را افزایش می‌دهد.

هنگامی که او به طبقه پایین می رود و از در خارج می شود، با پلیسی مواجه می شود که اسلحه را به سمت او نشانه می رود. پیشخدمت که هنوز نفس نمی‌کشد و مضطرب است، به دوربین یادآوری می‌کند که در مواجهه با مجریان قانون همیشه «دست‌های خالی» را بالا نگه دارد و «دستورالعمل‌های آن‌ها را دنبال کند».

زن دیگری که زیر یک میز مخفی شده است، می گوید اگر امکان فرار وجود ندارد، اتاق دیگری پیدا کنید و در را سد کنید. او همه افراد اطراف خود را به یک کمد نزدیک می برد و به بینندگان یادآوری می کند که تلفن های خود را خاموش کنند.

او سپس می‌گوید هر چیزی را که می‌توان از آن استفاده کرد، به‌گونه‌ای که گویی یک سلاح است پیدا کنید – کپسول آتش‌نشانی یا گلدان گل انجام می‌دهد – و اگر تیرانداز در را شکست، آماده حمله شوید.

در حالی که صدای شلیک گلوله در پس‌زمینه شنیده می‌شود، به بینندگان دستور می‌دهد: «در را قفل و سد کنید».

به این موضوع نمی پردازد که اگر مهاجم یک تفنگ پرقدرت داشته باشد و بتواند از در و دیوارهای اطراف اتاق شلیک کند، چه باید کرد.

بعداً نشان داده می‌شود که فردی تورنیکه ندارد، اما همچنان به درستی به زنی که دارای زخم گلوله در حال خونریزی است فشار وارد می‌کند.

در انتهای ویدئو، مردی نشان داده می شود که در پشت میله محبوس شده و همه خروجی ها مسدود شده است. او به مخاطبانش می گوید: «من باید پنهان بمانم. اما من قربانی نیستم من برای این آماده هستم.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او طرح مفصلی را ارائه می کند که با گرفتن تفنگ تیرانداز به پایان می رسد، که گاهی اوقات اتفاق می افتد اما در صورت ناموفق بودن می تواند به قیمت جان مردم تمام شود.

ویدئو با ارائه یک کلمه تشویق کننده توسط یک راوی پایان می یابد – “شما می توانید از تیراندازی دسته جمعی جان سالم به در ببرید اگر آماده باشید” – و بینندگان را به وب سایت fbi.gov/survive هدایت می کند.

طبق داده‌های آرشیو خشونت با سلاح، این ویدئو اخیراً دوباره ظاهر شد، زیرا ایالات متحده در سال جاری رکورددار بیشترین تعداد کشتار جمعی در تاریخ اخیر است.

داده‌های سایت مرجع آنلاین اخیراً نشان می‌دهد که این کشور در سال 2023 احتمالاً شاهد 60 کشتار جمعی است که شامل چهار یا بیشتر قربانی می‌شود که کشته شده‌اند.

در سال 2019، 31 قتل، در سال 2020، 21، در سال 2021، 28 مورد و در سال 2022، 36 مورد کشتار جمعی رخ داده است.

بر اساس آرشیو Gun Violence، که تیراندازی دسته جمعی را تیراندازی دسته جمعی که در آن چهار قربانی یا بیشتر مجروح یا کشته می شوند، تعریف می کند، تا روز دوشنبه، در سال جاری تاکنون 224 تیراندازی جمعی در ایالات متحده رخ داده است.

علیرغم سرعت بی سابقه تیراندازی های دسته جمعی در ایالات متحده در سال جاری، کنگره نتوانسته است دسترسی به اسلحه را محدود کند.

به گفته مرکز آموزش واکنش سریع دانشگاه ایالتی تگزاس، در واقع متوقف کردن یک تیرانداز جمعی به عنوان یک غیرنظامی بسیار نادر است. کمتر از 3 درصد از 433 حمله فعال در ایالات متحده با شلیک یک غیرنظامی از سال 2000 تا 2021 به پایان رسید.

یکی از رهگذرانی که سال گذشته در جریان تیراندازی دسته جمعی که منجر به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن 17 نفر دیگر در یک باشگاه LGBTQ+ در کلرادو شد، با یک مهاجم مقابله کرد و آن را خلع سلاح کرد، یک کهنه سرباز ارتش ایالات متحده بود که قبلاً به جنگ رفته بود. ریچارد فیرو سه تور در عراق و یک تور در افغانستان داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …