روسیه سری جدید حملات پهپادی و موشکی را علیه اوکراین انجام داد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ISW می‌گوید که مجموعه‌ای منظم از حملات پهپادی و موشکی روسیه احتمالاً بخشی از کمپین هوایی جدید روسیه در اوکراین است که با هدف کاهش توانایی اوکراین برای انجام عملیات ضد تهاجمی در کوتاه‌مدت انجام می‌شود.

نیروهای روسیه در آخر هفته یک سری دیگر از حملات پهپادی و موشکی را علیه اوکراین انجام دادند.

مؤسسه مطالعات جنگ (ISW) می‌گوید که یک سری حملات منظم و منظم از پهپادها و حملات موشکی روسیه احتمالاً بخشی از کمپین هوایی جدید روسیه در اوکراین است که هدف آن کاهش توانایی‌های اوکراین برای انجام عملیات ضد تهاجمی در کوتاه مدت است.

به نظر می رسد کمپین هوایی جدید روسیه بر کیف و تاسیسات نظامی-صنعتی و لجستیکی ادعایی اوکراین در مناطق عمیق عقب متمرکز شده است.

اهداف ادعایی و ماهیت محدود این کمپین نشان می‌دهد که نیروهای روسی فوراً نگران توانایی‌های فعلی اوکراین برای راه‌اندازی عملیات ضد تهاجمی هستند، اگرچه کاهش اثربخشی این حملات احتمالاً توانایی‌های اوکراین را محدود نمی‌کند.

نیروهای اوکراینی روز یکشنبه به ضدحمله در اطراف باخموت ادامه دادند. هانا مالیار معاون وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد که نیروهای اوکراینی در طول روز یکشنبه بیش از 10 مواضع روسیه را در حومه شمالی و جنوبی باخموت تصرف کردند.

سرهی چرواتی، سخنگوی گروه نیروهای شرقی اوکراین، تاکید کرد که هدف اصلی اوکراین در باخموت، نابودی مناطق متمرکز روسیه و محاصره شهر است، نه انجام حملات پیشانی.

وزارت دفاع روسیه این گزارش ها را تکذیب می کند و می گوید «هیچ پیشرفتی در دفاع از نیروی روسیه حاصل نشده است». مسکو می‌گوید اوکراین «تلاش‌های گسترده‌ای برای نفوذ به شمال و جنوب باخموت» انجام داده و مدعی است «همه حملات نیروهای مسلح اوکراین دفع شده است».

به گزارش ISW، وزارت دفاع روسیه با تمجید از تلاش‌های دفاعی روسیه در برابر ضدحملات اوکراین، تلاش می‌کند تا از موفقیت‌های اخیر اوکراین در نزدیکی باخموت منحرف شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …