بایدن نسبت به توافق محدودیت بدهی ابراز خوش بینی می کند، اما توافق دست نیافتنی است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت بایدن و رهبران کنگره از روز سه‌شنبه گفتگوهای رو در رو برای جلوگیری از نکول دولت را از سر خواهند گرفت و کاخ سفید خوش‌بینی محتاطانه‌ای را با توجه به طرح‌های یک توافق احتمالی ابراز کرد.

با پایان یافتن زمان برای انعقاد توافق برای افزایش سقف بدهی، زمینه های گسترده ای از مذاکره ظاهر شده است، از جمله سقف های ثابت در هزینه های فدرال، بازپس گیری وجوه خرج نشده تعیین شده برای وضعیت اضطراری کووید-19، الزامات کاری سخت تر برای مزایای فدرال و قوانین تسریع مجوز برای پروژه های انرژی

آقای بایدن روز یکشنبه در ریهوبوت بیچ دل به خبرنگاران گفت: «من همچنان خوش بین هستم زیرا یک خوش بین مادرزادی هستم. او افزود: «من واقعاً فکر می کنم که تمایل آنها و همچنین ما برای رسیدن به توافق وجود دارد. و من فکر می کنم ما قادر به انجام آن خواهیم بود.»

با این حال، روز دوشنبه، کوین مک کارتی، رئیس مجلس، گفت که دو طرف «از هم دور هستند».

وزارت خزانه داری هشدار داده است که اگر ایالات متحده سقف بدهی را افزایش ندهد، که میزان وام گرفتن کشور را محدود می کند، ممکن است قادر به پرداخت صورت حساب های خود تا اول ژوئن نباشد. این محدودیت 31.4 تریلیون دلاری در 19 ژانویه برآورده شد و وزارت خزانه داری از مانورهای حسابداری برای ادامه پرداخت قبوض آمریکا استفاده کرده است.

جمهوری‌خواهان گفته‌اند که می‌خواهند هزینه‌های فدرال را قبل از برداشتن سقف کاهش دهند، اما آقای بایدن معتقد است که مذاکره بر سر کاهش‌ها نباید شرطی برای برداشتن این محدودیت و اجتناب از آنچه می‌تواند فاجعه‌بار باشد، باشد.

اقتصاددانان در وال استریت و کاخ سفید می گویند که یک نکول طولانی مدت می تواند مشاغل را از بین ببرد و کشور را به سمت رکود سوق دهد.

آقای بایدن که روز چهارشنبه برای شرکت در نشست گروه 7 به ژاپن می رود، روز دوشنبه تایید کرد که روز سه شنبه با آقای مک کارتی دیدار خواهد کرد.

دو طرف سه شنبه گذشته اولین دیدار رو در رو خود را در کاخ سفید داشتند، اما بدون توافق پایان یافت. آنها قرار بود پنجشنبه گذشته دوباره با هم ملاقات کنند، اما آن جلسه به تعویق افتاد تا کارکنان فرصت بیشتری برای صحبت با جزئیات داشته باشند.

افرادی که با مذاکرات آشنا هستند، تصمیم به تعویق آن جلسه را به عنوان یک پیشرفت مثبت ارزیابی می کنند، اتفاقی که به کارکنان زمان بیشتری برای پیشرفت می دهد.

والی آدیمو، معاون وزیر خزانه داری گفت: «مذاکرات بین همه طرف ها سازنده است.

آقای آدیمو گفت: «ایالات متحده هرگز بدهی خود را نپذیرفته است و ما نمی توانیم. «زیرا عدم پرداخت بدهی ما فقط مربوط به بازارهای مالی نیست. موضوع پرداخت حقوق دریافت کنندگان تامین اجتماعی، پرداخت حقوق سربازانمان، پرداخت حقوق به مردان و زنانی است که امروز در مرز مشغول به کار هستند.»

مقامات دولت بایدن گفته اند که آنها هیچ توافقی را نمی پذیرند که دستاوردهای قانونی امضا شده رئیس جمهور، به ویژه در مورد تغییرات آب و هوایی را به عقب برگرداند. آنها از جمهوری‌خواهان می‌خواهند که برخی مفاد لایحه محدودیت بدهی را که ماه گذشته در مجلس به تصویب رسید، کنار بگذارند.

این اقدام به محض ورود به مجلس سنا به رهبری دموکرات ها مرده است، اما جزئیات، سیگنالی از موضع مذاکره جمهوری خواهان با کاخ سفید است.

این لایحه افراد بالغ بدون وابستگی را که هم کمک های غذایی فدرال و هم مزایای مدیکید را دریافت می کنند مشمول شرایط کاری تا سن 55 سالگی می کند و سن فعلی را از 49 سال افزایش می دهد. توسط ایالت ها، که به مقامات اجازه می دهد تا دریافت کنندگان کمک های غذایی را از شرایط کاری معاف کنند.

آقای بایدن در آخر هفته در پاسخ به این سوال که آیا برای برنامه‌های کمک‌رسانی نیازمند شرایط کاری سخت‌تر است، گفت که به عنوان سناتور به چنین اقداماتی رای داده است «اما برای Medicaid این داستان متفاوت است».

مایکل کیکوکاوا، سخنگوی کاخ سفید، گفت که آقای بایدن «به صراحت گفته است که پیشنهادهایی را که پوشش سلامت مردم را از بین می‌برد، نمی‌پذیرد».

آقای کیکوکاوا گفت: «رئیس‌جمهور آشکارا گفته است که سیاست‌هایی را که آمریکایی‌ها را به سمت فقر سوق می‌دهد، نمی‌پذیرد».

محافظه کاران در کنفرانس ابتدا برای تشدید این الزامات کاری تلاش کردند، اما جریان اصلی جمهوری خواهان در مناطق رقابتی مخالفت کردند.

کیتی ادمونسون گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …