“با افتخار می پوشم”: گراینت توماس با پیراهن صورتی در حالی که کووید به ژیرو دیتالیا ضربه می زند | جیرو دیتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ژرین توماس پیراهن رهبر مسابقه را روز سه‌شنبه در دهمین مرحله ژیرو دیتالیا پس از کناره‌گیری، اواخر یکشنبه شب، رمکو ایونپول، رهبر مسابقه، پس از مثبت شدن تست کووید-19 به تن خواهد کرد.

این بازیکن 23 ساله بلژیکی در 28 مه در رم به پیروزی نهایی تبدیل شد، اما پس از یک عملکرد خسته کننده در روز یکشنبه در تایم تریل 35 کیلومتری که در آن توماس 36 ساله را با یک ضربه محکم شکست داد. در یک ثانیه، همان شب کنار کشید. قهرمان مسابقات جاده ای جهان پیراهن صورتی رهبر یا ماگلیا روزا را به توماس واگذار کرد.

برنده تور دو فرانس 2018 گفت: “پیشروی در مسابقه افتخار بزرگی است، اما در عین حال این طور نیست که شما می خواهید پیشتازی کنید. اما این همان چیزی است که اتفاق افتاده است و همین طور است. پس بله، من آن را با افتخار خواهم پوشید.»

توماس گفت وقتی عصر یکشنبه مستقیماً از طرف Evenepoel شنید که مسابقه را ترک می کند، “شکه شد”. “من کمی با او صحبت می کنم و او به من پیام داد، درست قبل از اعلام خود. در ابتدا فکر کردم: “آیا او مرا درگیر می کند؟” اما این یک ناامیدی بزرگ است، حتی برای من. من مشتاقانه منتظر یک نبرد واقعا خوب بودم. این یک ناامیدی بزرگ برای همه است.»

Covid-19 در حال حاضر تأثیر قابل توجهی بر روی ژیرو در سال جاری داشته است و کمی قبل از شروع مسابقه، تیم Jumbo-Visma پریموز روگلیک را مجبور به تغییر عجولانه کرده است. توماس گفت که تیم Ineos Grenadiers او اکنون پروتکل های بهداشتی خود را سخت تر می کند.

او گفت: «من حدس می‌زنم باید خیلی بیشتر از آن آگاه باشیم و زمانی که در حباب کوچک خودمان بودیم و در مکان‌های عمومی ماسک می‌پوشیدیم، به همان چیزی که قبلاً انجام می‌دادیم برگردیم. من حدس می‌زنم که به عنوان یک تیم به این نوع استراتژی برگردیم.”

علیرغم وجود ویروس در پلوتون، هنوز هیچ نشانه‌ای از سوی سازمان‌دهندگان مسابقه، یا UCI، هیئت حاکمه جهانی دوچرخه‌سواری، مبنی بر عقب‌نشینی تیم‌ها در حباب‌های منزوی سخت‌گیرانه‌ای که فصل 2020 را مشخص می‌کرد، وجود ندارد.

توماس گفت: «اگر همه افراد در مسابقه همین کار را انجام دهند، دیگر سوارکاران به خانه خود نمی روند. بدیهی است که از دست دادن هر موتورسوار به کووید، به ویژه قهرمان جهانی مانند رمکو، یک باخت بزرگ است.

از نظر تاکتیکی، سوارکار ولزی و تیم Ineos Grenadiers او اکنون در موقعیت مسلط هستند. با جایگاه دوم روگلیک که توسط رهبر مسابقه توماس ساندویچ شده است و در مقام سوم، قهرمان سال 2020 ژیرو تائو گیگان هارت، تیم بریتانیایی می تواند بنشیند و منتظر حرکت روگلیک باشد.

رمکو ایونپول
Evenepoel پس از مثبت شدن تست Covid-19 کناره گیری کرد. عکس: Shutterstock

من و تائو هر دو رهبر مشترک هستیم [in the team]توماس گفت. من پیراهن را دارم اما او خیلی عقب است. Roglic بسیار نزدیک است و ده نفر برتر هنوز هم نزدیک هستند. ما هنوز صعودی به قله کوه انجام نداده‌ایم و مسابقه همچنان در تعادل است.»

یکی از نقاط قوت توماس در مسابقات گرند تور دوام اوست. او گفت: «فشار یا انتظار زیادی احساس نمی‌کنم،» در حالی که اذعان داشت «انتظار نداشتم در اولین روز استراحت رهبر باشم».

توماس افزود: “من معمولاً در بهترین سطح خود در هفته سوم هستم و امیدوارم که دوباره این اتفاق بیفتد. زمان آزمایشی من در روز یکشنبه بسیار بهتر از روز اول بود، بنابراین امیدوارم به پیشرفت خود ادامه دهم.

توماس که سال‌ها قبل از پیروزی در تور پنج سال پیش، دانش‌آموز برادلی ویگینز و کریس فروم بود، اکنون یکی از ثابت‌ترین اجراکنندگان در پلوتون است. شاید هم زمان آن رسیده که او را جدی‌تر بگیرند.

او پس از پیروزی نزدیک به یک ثانیه اش در تایم تریل روز یکشنبه گفت: “همه همیشه به من شک دارند.” شاید شوخ طبعی خشک و گاه خود خوار او علیه او کارساز باشد، با این حال حتی مدیران تیم خود نیز مجبور شدند اعتراف کنند که پس از تور سال گذشته، که در آن او در مجموع به مقام سوم دست یافت تا نایب قهرمان تادج پوگاکار و قهرمان، قضاوت نادرستی از فرم او داشتند. یوناس وینگگارد.

با این حال، هیچ یک از موتورسواران در ایتالیا مسابقه نمی دهند، که اکنون روگلیک و هم تیمی اش ژئوگهگان هارت را به عنوان موانع اصلی برای دومین برد گرند تور، همسو می کند، درست همانطور که توماس به پاییز دوران حرفه ای خود می لغزد.

توماس گفت: «هم من و هم تائو در موقعیت عالی هستیم. من پیشتاز مسابقه هستم، اما به محض اینکه کسی به عنوان شانس بیشتری برای برنده شدن شناخته شد – در حال حاضر فکر می کنم یکنواخت است – در آن صورت خوشحال خواهم شد که به تائو کمک کنم، اگر احتمال برد او بیشتر باشد. مطمئنم او هم همین کار را خواهد کرد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …