ساندرلند: برادران به دلیل کلاهبرداری 2 میلیون پوندی Ehic زندانی شدند | ساندرلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو برادر به دلیل کلاهبرداری 2 میلیون پوندی از افراد «معمولی، معمولی و پرمشغله» که فریب خورده بودند و فکر می کردند باید برای کارت های بیمه سلامت اروپا (Ehics) پرداخت کنند، زندانی شدند.

دیمین سرتیپ زاده، 32 ساله، به مدت 9 سال و نیم و برادرش، دیل، 35 ساله، پس از مجرم شناخته شدن به تجارت متقلبانه و پولشویی بین فوریه 2013 و اکتبر 2019، به مدت 9 سال و نیم زندانی شدند.

والدین آنها، محمود و دایان سرتیپ زاده، 62 و 60 ساله، به جرم پولشویی مجرم شناخته شدند و به دو سال حبس و دو سال تعلیق محکوم شدند.

این کلاهبرداری مفصل شامل یک برنامه رایانه ای بود که وب سایت های گمراه کننده آنها را به بالای نتایج جستجوی اینترنتی هدایت می کرد تا مردم فریب بخورند تا بی مورد برای Ehic پول پرداخت کنند.

استانداردهای تجارت ملی، که تحقیقات را رهبری کردند، گفتند که وب‌سایت‌هایی که توسط برادران راه‌اندازی شده‌اند «جلوی برای یک کار هوشمندانه برش و چسباندن» هستند و جزئیات مشتریان به سادگی در فرم وب‌سایت رایگان NHS کپی می‌شود.

NTS گفت که دیمین سرتیپ زاده نیز به دلیل انجام اقدامات تجاری تهاجمی با تهدید افرادی که شکایت داشتند، محکوم شد.

قاضی پنی بلچر گفت زمانی که مصرف کنندگان متوجه شدند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند و سعی در بازپرداخت آنها داشتند، “تهدیدهای کاملاً تهاجمی و بد” مورد استفاده قرار گرفتند.

مایکل بیچارد، رئیس NTS، گفت: “این یک مورد کلاهبرداری جدی و سازمان یافته بود که در آن مبالغ هنگفتی از افراد معمولی، بی‌معنا و پرمشغله گرفته شد و سایت‌ها از ابتدا تا انتها کلاهبرداری بودند.”

این احکام روز دوشنبه در دادگاه سلطنتی لیدز به خانواده ساندرلند صادر شد.

محققان NTS Ehics را از طریق یک سایت جعلی که دارای URL ehic-cards.org.uk بود، با عملکردهای خیالی “بررسی و ارسال” و ردیابی سریع، آزمایش کردند.

این سایت رنگ و پس‌زمینه‌ای مشابه با NHS و وب‌سایت‌های دولتی داشت و هدف آن گمراه کردن مصرف‌کنندگان بود که فکر کنند از کانال‌های رسمی استفاده می‌کنند.

گای پارکر، مدیر اجرایی اداره استانداردهای تبلیغاتی، از صدور حکم استقبال کرد و گفت که این کلاهبرداری‌ها می‌تواند بر هر کسی «از افراد آسیب‌پذیر گرفته تا متخصصان فناوری» تأثیر بگذارد.

او گفت: «این یک سیگنال واضح به اپراتورهای جعلی در پشت وب‌سایت‌های گمراه‌کننده می‌فرستد که اقدامات تقلبی با قوت قانون مقابله خواهد شد. مقیاس و اقدامات تهاجمی پشت این کلاهبرداری یادآوری است برای همه در مورد نیاز به هوشیاری هنگام خرید آنلاین.

این برادران همچنین به مدت 10 سال از مدیریت شرکت محروم شده اند. به پدر آنها نیز دستور داده شد که 200 ساعت کار بدون مزد انجام دهد و به مدت پنج سال از سمت کارگردانی محروم شد.

Ehics توسط دولت به صورت رایگان صادر شد و به مردم اجازه می داد در هنگام بازدید از یک کشور اتحادیه اروپا یا سوئیس به مراقبت های بهداشتی ارائه شده توسط دولت از نظر پزشکی دسترسی داشته باشند. کارت بیمه سلامت جهانی (GHIC) جایگزین آنها شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …