بایدن کارشناس سرطان را برای رهبری مؤسسه ملی بهداشت انتخاب کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت جو بایدن یک متخصص سرطان را به عنوان مدیر مؤسسه ملی بهداشت انتخاب کرده است

توسطلوران نیرگارد AP نویسنده پزشکی

واشنگتن — رئیس جمهور جو بایدن روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد دکتر مونیکا برتاگنولی، متخصص سرطان را به عنوان مدیر مؤسسه ملی بهداشت معرفی کند.

برتاگنولی جراح و محقق سرطان است که پاییز گذشته اولین زن رئیس موسسه ملی سرطان NIH شد. در صورت تایید سنا، او دومین زنی خواهد بود که به عنوان مدیر دائمی NIH، یکی از آژانس های تحقیقاتی پیشرو در بیوپزشکی در جهان انتخاب می شود.

“دکتر. بایدن در بیانیه‌ای گفت: برتاگنولی دوران حرفه‌ای خود را صرف اکتشافات علمی و پیشروی از مرزهای ممکن برای بهبود پیشگیری و درمان سرطان کرده است. او “اطمینان خواهد داشت که NIH همچنان موتور نوآوری برای بهبود سلامت مردم آمریکا خواهد بود.”

برتاگنولی همچنین دیدگاه بیمار را به کار می آورد. مدت کوتاهی پس از اینکه مدیر NCI شد، تشخیص داده شد که او در مراحل اولیه سرطان سینه قرار دارد.

برتاگنولی در اعلام برنامه تشخیص و درمان خود در دسامبر گفت: «دانستن در مورد سرطان به عنوان یک پزشک یک چیز است، اما تجربه دست اول به عنوان یک بیمار نیز چیز دیگری است. “به هر کسی که امروز سرطان دارد: من واقعاً در کنار شما هستم.”

سرطان اولویت اصلی بایدن است که پسر بالغ خود بو را در سال 2015 به دلیل سرطان مغز از دست داد.

اما NIH با بودجه 47 میلیارد دلاری، طیف گسترده ای از تحقیقات پزشکی را فراتر از سرطان، از جمله بیماری های عفونی، بیماری های قلبی، آلزایمر و سایر اختلالات مغزی، دیابت، اعتیاد به مواد مخدر و سلامت روان، تامین مالی و نظارت می کند.

NIH از زمانی که دکتر فرانسیس کالینز، یک متخصص ژنتیک مشهور، پس از 12 سال مدیریت در دسامبر 2021 از سمت خود کناره گیری کرد، بدون مدیر دائمی بوده است. در صورت تایید، برتاگنولی جایگزین مدیر موقت آژانس، دکتر لارنس تابک خواهد شد.

برتاگنولی قبل از انتصاب به عنوان رئیس NCI، استاد دانشگاه هاروارد و جراح سرطان در بیمارستان زنان و بریگام بود. دختر نسل اول مهاجران ایتالیایی و فرانسوی باسک، او در مزرعه ای در جنوب غربی وایومینگ بزرگ شد. او مدرک مهندسی را از دانشگاه پرینستون گرفت و در دانشکده پزشکی دانشگاه یوتا تحصیل کرد.

___

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از گروه رسانه های علمی و آموزشی موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …