GMC برای بررسی پزشک «استکر» که سوابق بیمار را به اشتراک گذاشته است | NHS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رگولاتور پزشکی بریتانیا تحقیقاتی را در مورد یک دکتر “استکر” آغاز کرده است که به جزئیات دقیق سابقه سلامت زنی که شروع به قرار ملاقات با دوست پسر سابق دکتر کرده بود، دسترسی پیدا کرده است.

شورای پزشکی عمومی (GMC) در حال بررسی این موضوع است که آیا دکتر – مشاور بیمارستان آدنبروک در کمبریج – وظایف حرفه ای، اخلاقی و قانونی آنها برای محافظت از اطلاعات شخصی زن را نقض کرده است یا خیر.

قربانی بیانیه‌ای به سازمان دیده‌بان داده است که در آن جزئیات تخلفات مکرر مشاور از سوابق پزشکی و اسنادی که نشان می‌دهد او چه کرده است، داده است.

GMC از اظهار نظر خودداری کرد زیرا هنوز تصمیمی برای باز کردن یک پرونده انضباطی رسمی علیه این مشاور که ممکن است با تحریم های جدی از جمله ممنوعیت کار به عنوان پزشک مواجه شود، نگرفته است. یکی از افسران تحقیقاتی GMC در حال بررسی ادعاهای قربانی و جمع آوری شواهد است.

GMC حوزه های کلیدی عملکرد خوب پزشکی، کتابچه راهنمای خود در مورد وظایف اخلاقی پزشک، و قوانین خود را در مورد محرمانگی که مشاور ممکن است نقض کرده باشد، تعیین کرد.

آبان نیوز روز یکشنبه فاش کرد که چگونه پزشک در اوت و سپتامبر گذشته، در مراحل اولیه رابطه زن با مردی که مشاور برای چندین سال با او درگیر بوده، هفت بار به بیمارستان قربانی و پرونده پزشک عمومی نگاه کرده است.

قربانی گفت که وقتی ممیزی توسط آدنبروک از افرادی که به سوابق او دسترسی داشته اند نشان می دهد که دکتر – که در مراقبت از او نقشی نداشت – احساس “خشم، ترس، شوک و وحشت” کرده است، از جمله چندین بار در تعطیلات. .

مشاور برخی از اطلاعات مقتول و خانواده اش را که به دست آورده بود با دوست پسر سابقش در میان گذاشت و در مورد اینکه از کجا به دست آورده بود دروغ گفت و اصرار داشت که این اطلاعات از دوستان، اعضای گروه کر او و شایعات است.

بیمارستان‌های دانشگاه کمبریج NHS Trust، که آدنبروک را اداره می‌کند، نقض‌های متعدد را پذیرفته و از این زن عذرخواهی کرده است. در این بیانیه آمده است که رفتار دکتر “به طور کامل در راستای سیاست انضباطی تراست و اقدامات مناسب انجام شده بررسی شده است”. اما با استناد به حق دکتر برای حفظ حریم خصوصی، از بیان اینکه در صورت اعمال تحریم ها چه می شود، خودداری کرد.

آبان نیوز تصمیم گرفته است نامی از پزشک یا قربانی نبرد. مشاور از Epic، سیستم سوابق بیمارستانی آدنبروک، برای دسترسی به سوابق پزشک عمومی این زن استفاده کرد، که حاوی جزئیات بسیار حساس در مورد یک تراژدی خانوادگی و تأثیر آن بر قربانی و فرزندانش بود.

قربانی گفت: «ارجاع من به GMC بر اساس نگرانی من بود که یک پزشک به طور غیرقانونی به داده های من دسترسی پیدا کرده و از آنها به شیوه ای مخرب یا مخرب استفاده کرده است. او با انجام این کار، قانون و همچنین تعهدات اخلاقی، حرفه ای و قراردادی خود را زیر پا گذاشته بود. من همچنین نگران رفتار او بودم و این که آمادگی او را برای تمرین به عنوان یک پزشک تضعیف می کند.

قوانین GMC که مشاور ممکن است نقض کرده باشد شامل مواردی است که مشخص می کند:

  • پزشکان برای محافظت از اطلاعات شخصی بیماران در برابر افشای نادرست وظایف اخلاقی و قانونی دارند.

  • پزشکان خوب با بیماران همکاری می کنند و به حقوق آنها در خصوص حریم خصوصی و کرامت احترام می گذارند.

  • “شما باید مطمئن شوید که رفتار شما اعتماد بیماران شما به شما و اعتماد عمومی به این حرفه را توجیه می کند.”

پزشکان می توانند به سوابق پزشکی بیماران دسترسی داشته باشند اما برای انجام این کار نیاز به دلیل موجهی دارند. تحت رویه‌های حاکمیت داده‌های NHS، هنگام جستجوی دسترسی، آنها باید به کارفرمای خود اطمینان دهند که علاقه بالینی معتبری در انجام این کار دارند، معمولاً به این دلیل که آنها بخشی از تیمی هستند که بیمار را درمان می‌کنند.

سام اسمیت، از کارشناسان داده‌های بهداشتی MedConfidential، گفت که NHS نمی‌داند که پزشک چقدر بدون دلیل مناسب به سوابق پزشکی بیمار دسترسی پیدا می‌کند، مانند این مورد. بیماران به ندرت شکایت می‌کنند، زیرا راهی ندارند که بدانند این اتفاق افتاده است، مگر اینکه کسی به آنها بگوید، و NHS هیچ راهی برای تعیین اینکه آیا کارکنانی که سوابق را بررسی کرده‌اند به دلایل مناسب این کار را انجام داده‌اند یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …