دادگاه عالی نقشه رای گیری کارولینای جنوبی را مورد بررسی قرار داد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – دادگاه عالی روز دوشنبه اعلام کرد که پس از اینکه دادگاه پایین‌تری آن را به‌عنوان یک جنایتکار نژادی غیرقانونی رد کرد، تصمیم خواهد گرفت که آیا یک حوزه رای‌گیری کنگره در کارولینای جنوبی باید بازسازی شود یا خیر.

یک هیئت متشکل از سه قاضی دادگاه منطقه فدرال در کلمبیا، SC، در ژانویه حکم داد که اولین ناحیه کنگره این ایالت، که پس از سرشماری سال 2020 ترسیم شد، با تبدیل نژاد به عامل غالب، قانون اساسی را نقض کرد.

این ناحیه که در چارلستون مستقر است، از سال 1980، به استثنای سال 2018، هر سال یک جمهوری‌خواه را انتخاب می‌کرد. اما رقابت سال 2020 نزدیک بود و کمتر از یک درصد نامزدها را از هم جدا می‌کرد و قانون‌گذاران جمهوری‌خواه «به دنبال ایجاد یک گرایش جمهوری‌خواه قوی‌تر بودند. این پانل نوشت: پس از سرشماری 2020 در منطقه.

این هیئت تا حدی با “سفیدکردن رای دهندگان آفریقایی آمریکایی از بخش چارلستون کانتی منطقه شماره 1 کنگره” دریافتند که قانونگذاران به این هدف دست یافتند.

نقشه جدید مجلس نمایندگان 62 درصد از رای دهندگان سیاهپوست در شهرستان چارلستون را از ناحیه اول به ناحیه ششم منتقل کرد، کرسی که جیمز ای. کلیبرن، نماینده سیاهپوست دموکرات، به مدت 30 سال در اختیار داشت.

این اقدام به تبدیل منطقه اول جدید به پایگاه جمهوری خواهان کمک کرد. در ماه نوامبر، نانسی میس، رئیس جمهوری خواه، با 14 درصد در انتخابات مجدداً پیروز شد.

قانونگذاران جمهوری خواه اذعان کردند که منطقه اول را برای منافع حزبی دوباره ترسیم کرده اند. اما آنها گفتند که در این روند نژاد را در نظر نگرفته اند.

این هیئت حکم داد که مرزهای منطقه باید قبل از برگزاری انتخابات آینده دوباره ترسیم شود. اما این هیئت چالش‌های دو حوزه دیگر رای‌گیری مجلس نمایندگان را رد کرد و گفت که گروه‌های حقوق مدنی نتوانسته‌اند نشان دهند که مناطق عمدتاً برای کاهش قدرت رأی‌دهی سیاه‌پوستان طراحی شده‌اند.

دیوان عالی گفته است که قانونگذاران می توانند نژاد را در ترسیم حوزه های رای دهی برای رعایت قانون حق رای در نظر بگیرند، اما نمی توانند آن را عامل غالب کنند. این اصل که ریشه در بند حمایت برابر قانون اساسی دارد، اغلب برای محدود کردن ایجاد مناطقی که رای دهندگان اقلیت را اختیار می کنند، مورد استناد قرار می گیرد.

در مورد جدید، الکساندر در برابر کنفرانس ایالتی کارولینای جنوبی NAACP، شماره 22-807، چالش از جهت مخالف بود و گفت که این نقشه با انتقال رای دهندگان سیاه پوست از ناحیه ای به ناحیه دیگر کنگره، به آنها آسیب می رساند.

دادگاه عالی به زودی تصمیم خواهد گرفت که آیا نقشه کنگره توسط قانونگذاران جمهوری خواه در آلاباما ترسیم شده است یا خیر. یک دادگاه بدوی گفته بود که این نقشه قدرت رای دهندگان سیاه پوست را کاهش داده و قانون حقوق رای را نقض می کند. پرونده کارولینای جنوبی با محوریت اصول حفاظت برابر قانون اساسی، سؤالات مختلفی را مطرح می کند.

جمهوریخواهان کارولینای جنوبی در استیناف دادگاه عالی خود استدلال کردند که هیئت باید بر این باور باشد که آنها با حسن نیت عمل کرده اند، همانطور که پیشینه دادگاه عالی لازم است، و منطقه را به عنوان یک کل تجزیه و تحلیل می کرد.

قانونگذاران به نقل از یک تصمیم قبلی نوشتند: «نتیجه، یک دستور با استدلال نازک است که سوء نیت را فرض می‌کند، به اشتباه تأثیر نژادی ادعایی یک خط در چارلستون کانتی را با برتری نژادی در منطقه 1 برابری می‌کند، و مملو از این است. “اشتباهات قانونی” که به طور نامناسبی شاکیان را از بار “طلبی” خود برای اثبات اینکه نژاد “مطالعه غالب” است، رها کرد.

رقبا، به نمایندگی از اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا و صندوق دفاع قانونی و آموزشی NAACP، به قضات گفتند که “هیئت به درستی دریافت که مسابقه وسیله نقلیه اصلی جنگنده است.”

خلاصه داستان رقبا گفت: «این اتکای غالب به نژاد غیرمجاز است، حتی اگر نقشه‌سازان از نژاد به‌عنوان نماینده‌ای برای سیاست استفاده کنند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …