پیوندهای فدرال رزرو سانفرانسیسکو با رئیس SVB باعث بررسی دقیق راه اندازی یک صد ساله می شود

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فروپاشی بانک سیلیکون ولی توجه را به رابطه بین بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو که مسئول نظارت بر ایمنی و سلامت وام دهنده بود و مدیر اجرایی سابق این بانک، گرگ بکر، که سال ها در این بانک بود، جلب کرد. هیئت مدیره فدرال رزرو سانفرانسیسکو

فروپاشی بانک در 10 مارس انتقاد فدرال رزرو را برانگیخت، زیرا ناظران بانکی آن در شناسایی و توقف مشکلات پیش از تجربه عملکرد ویرانگر بانک سیلیکون ولی که نیاز به واکنش گسترده دولت را ایجاب می کرد، کند بودند.

اکنون، آقای بکر ممکن است با سؤالات قانونگذار در مورد نقش هیئت مدیره خود – و اینکه آیا این امر باعث ایجاد ارتباط بسیار نزدیک بین بانک و تنظیم کننده های آن می شود – هنگامی که روز سه شنبه در برابر کمیته بانکی سنا درباره سقوط بانک سیلیکون ولی شهادت می دهد، مواجه شود.

به گفته کارمندان و مقامات فعلی و سابق فدرال رزرو، موقعیت آقای بکر در هیئت مدیره فدرال رزرو سانفرانسیسکو به او قدرت رسمی کمی می داد. 12 بانک ذخیره فدرال رزرو – موسسات نیمه خصوصی در سراسر کشور – هر کدام یک هیئت مدیره 9 نفره دارند که سه نفر از آنها از صنعت بانکداری هستند. این هیئت ها در نظارت بر بانک ها حرفی ندارند و عمدتاً به عنوان مشاور رهبری بانک فدرال رزرو عمل می کنند.

اما بسیاری اذعان داشتند که این تنظیمات ظاهری دلپذیر را بین SVB و فدرال رزرو ایجاد کرد. برخی از کارشناسان و سیاستمداران بیرونی شروع به این سوال کرده اند که آیا روشی که فدرال رزرو برای بیش از یک قرن سازماندهی شده است امروز منطقی است یا خیر.

کالب نیگارد، که در دانشگاه پنسیلوانیا بر روی بانک‌های مرکزی تحقیق می‌کند، می‌گوید: «آن‌ها مانند یک کمیته مشورتی با شکوه هستند. در بهترین زمان باعث سردردهای شدید و در بدترین مواقع آنوریسم های بالقوه کشنده می شود.

در روزهای پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی، عناوین مربوط به روابط نزدیک آقای بکر با رگولاتوری بانکش فراوان بود و سوالات زیادی در مورد تضاد منافع احتمالی ایجاد شد.

اگرچه روسای منطقه ای فدرال رزرو و سایر مقامات نقش محدودی در نظارت بر بانک ها ایفا می کنند – که بیشتر در حوزه واشنگتن است – برخی از منتقدان متعجب بودند که آیا ناظران فدرال رزرو سانفرانسیسکو نتوانستند به طور موثر بانک سیلیکون ولی را کنترل کنند تا حدی به دلیل روابط نزدیک بانک ذخیره با بانک. مدیر اجرایی.

و برخی پرسیدند: اصلاً چرا بانک ها نمایندگانی در هیئت مدیره فدرال رزرو دارند؟

پاسخ به تاریخچه فدرال رزرو گره خورده است.

وقتی کنگره و کاخ سفید فدرال رزرو را در سال 1913 ایجاد کردند، در مورد اعطای قدرت یکجانبه به دولت یا بخش خصوصی بر عرضه پول کشور تردید داشتند. پس مصالحه کردند. آنها یک هیئت عمومی فدرال رزرو در واشنگتن، در کنار بانک های ذخیره شبه خصوصی در سراسر کشور ایجاد کردند.

آن بانک‌های ذخیره که در مجموع به 12 بانک رسیدند، مانند شرکت‌های خصوصی با بانک‌ها به عنوان سهامدارانشان تأسیس می‌شوند. و مانند سایر شرکت‌های خصوصی، هیئت‌های مدیره‌ای که شامل نمایندگان بانک‌ها نیز می‌شوند، بر آنها نظارت می‌کنند. هر یک از بانک های ذخیره فدرال رزرو دارای 9 عضو هیئت مدیره یا مدیر هستند. سه نفر از آنها از بانک ها هستند، در حالی که بقیه از سایر شرکت های مالی، مشاغل و گروه های کارگری و اجتماعی هستند.

ویلیام دادلی، رئیس سابق بانک فدرال رزرو نیویورک، که گفت که مدیران عمدتاً به عنوان یک نوع مشاوره خدمت می کردند، گفت: «این راه اندازی به دلیل راه اندازی فدرال رزرو در سال 1913 است. گروه تمرکز روی مسائل بانکی و مسائل عملیاتی مانند امنیت سایبری.

چند تن از مقامات سابق فدرال رزرو گفتند که اعضای هیئت مدیره مرتبط با بانک عملکرد ارزشمندی را ارائه کردند و بینش بلادرنگی را در مورد صنعت مالی ارائه کردند. و 10 کارمند فعلی و سابق فدرال رزرو که برای این مقاله مصاحبه کردند، در یک نکته توافق کردند: این هیئت ها قدرت رسمی نسبتا کمی در دوران مدرن دارند.

در حالی که آنها به تغییرات در یک نرخ بهره مهم سابق در فدرال رزرو – به نام نرخ تنزیل – رای می دهند، این نقش در طول زمان بسیار کمتر مهم شده است. اعضای هیئت مدیره رؤسای فدرال رزرو را انتخاب می کنند، اگرچه از زمان قانون داد فرانک در سال 2010، مدیران بانکی اجازه شرکت در این رای گیری ها را ندارند.

آرون کلین که در آن زمان معاون وزیر امور خارجه در بخش سیاست های اقتصادی در وزارت خزانه داری بود و از نزدیک با یکدیگر همکاری می کرد، گفت: قانون تا آنجا پیش نرفت که نمایندگان بانک ها را به دلیل فشار لابی ها برای دست نخورده نگه داشتن آنها از هیئت مدیره حذف کند. در مورد تصویب قانون

آقای کلاین گفت: «فدرال رزرو این را نمی‌خواست، و نه بانکداران.

از منظر یک بانک، سمت‌های مدیریت اعتبار دارند: اعضای هیئت مدیره منطقه‌ای فدرال رزرو با دیگر رهبران بانک‌ها و جامعه و با بانک‌های مرکزی قدرتمند همکاری می‌کنند.

آنها همچنین ممکن است یک مزیت اطلاعاتی واقعی یا درک شده در مورد اقتصاد و سیاست پولی ارائه دهند. اگرچه امروزه نرخ تنزیل آنچنان مهم نیست، مدیران برخی از بانک‌های منطقه‌ای در حین تصمیم‌گیری، گزارش‌های اقتصادی دریافت می‌کنند.

رأی‌های تخفیف هیئت‌مدیره منطقه‌ای اغلب به‌عنوان نوعی پرده آب‌وهوا برای نحوه تفکر رهبری یک بانک منطقه‌ای در مورد سیاست تلقی می‌شود – که نشان می‌دهد مدیران ممکن است بدانند که رئیس‌جمهورشان در مورد نرخ وجوه فدرال، نرخ بهره مهم، چگونه رأی خواهد داد. که فدرال رزرو از آن برای هدایت سرعت اقتصاد استفاده می کند.

این در دوره ای قابل توجه است که معامله گران وال استریت به تک تک کلمات مقامات فدرال رزرو در مورد نرخ بهره اعتماد می کنند.

نارایانا کوچرلاکوتا، رئیس سابق بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، گفت: «این یک چیز بسیار ناخوشایند است. “هیچ سودی برای رای دادن آنها در مورد نرخ های تخفیف وجود ندارد.”

رنه آدامز، محقق سابق فدرال رزرو نیویورک که در مورد هیئت مدیره شرکت ها مطالعه می کند و اکنون در دانشگاه آکسفورد است، دریافته است که وقتی یک مدیر بانک مدیر می شود، قیمت سهام شرکت آنها در اخبار افزایش می یابد.

او گفت: “بازار معتقد است که آنها مزیت هایی دارند.”

و اعضای هیئت مدیره با روسای فدرال رزرو که به طور منظم با مدیران خود ملاقات می کنند، وقت ملاقات زیادی دارند. طبق تقویم‌های او، آقای بکر احتمالاً مری سی. دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو را در جلساتی که تقریباً یک بار در ماه برگزار می‌شد، می‌دید.

به گفته فدرال رزرو، مدیران وابسته به بانک هیچ نقش مستقیمی در نظارت ندارند، و همچنین نمی توانند مقاماتی را منصوب کنند یا در تصمیمات مربوط به بودجه مربوط به نظارت بر بانک شرکت کنند.

اما آقای کلاین تردید دارد که موضع آقای بکر در هیئت مدیره فدرال رزرو سانفرانسیسکو در مورد بانک سیلیکون ولی اصلا اهمیتی نداشته باشد.

«چه کسی می‌خواهد کسی باشد که در مورد مدیرعاملی که در هیئت مدیره مدیرعامل شماست، مشکلاتی را مطرح می‌کند؟» او گفت، و توضیح داد که حتی اگر ساختار سازمانی ممکن است خطوط واضحی را ترسیم کرده باشد، ممکن است این خطوط به طور خالص در “دنیای واقعی” اعمال نشده باشد.

تحقیقات خانم آدامز نشان داد که بانک‌هایی که مدیران آن‌ها در هیئت‌مدیره حضور داشتند، در واقع شاهد اقدامات اجرایی کمتری – سیلی‌های ناظران فدرال رزرو – در دوران تصدی این مدیر بودند.

او گفت: «ممکن است نرم افزار نظارتی وجود داشته باشد.

این اولین بار نیست که هیئت مدیره منطقه ای فدرال رزرو مسائل اخلاقی را مطرح می کند. در سال های منتهی به بحران مالی 2008، دیک فولد، مدیر اجرایی Lehman Brothers در آن زمان، و استیو فریدمن، که مدیر گلدمن ساکس بود، هر دو در هیئت مدیره فدرال رزرو نیویورک خدمت می کردند.

آقای فولد درست قبل از سقوط لیمن در سال 2008 استعفا داد. آقای فریدمن در سال 2009 پس از انتشار اخباری مبنی بر خرید سهام گلدمن ساکس در طول بحران، زمانی که خزانه داری و فدرال رزرو در حال طراحی برنامه هایی برای تقویت بانک های بزرگ بودند، از سمت خود کنار رفت.

با توجه به این جنجال، سیاستمداران در مقاطعی بر هیئت مدیره فدرال رزرو متمرکز شده اند. حزب دمکرات زبانی را در پلتفرم خود در سال 2016 گنجاند تا مدیران موسسات مالی را از خدمت در هیئت مدیره بانک های ذخیره منع کند.

و این موضوع اخیراً مورد توجه دو حزب قرار گرفته است. به گفته یک فرد آشنا، پیش‌نویس قانونی در دست تدوین توسط اعضای کمیته بانکی سنا، مدیریت را به بانک‌های کوچک محدود می‌کند – بانک‌هایی که دارایی کمتر از 10 میلیارد دلار دارند.

سخنگوی خانم وارن گفت که سناتورهای الیزابت وارن، دموکرات از ماساچوست، و ریک اسکات، جمهوری خواه از فلوریدا، قصد دارند پیش از آن این قانون را معرفی کنند.

خانم وارن در بیانیه‌ای گفت: «برای مدیران بزرگ‌ترین بانک‌ها خطرناک و غیراخلاقی است که در هیئت‌های مدیره فدرال رزرو کار کنند، جایی که این بانکداران می‌توانند رفتار نظارتی ترجیحی را تضمین کنند یا از اطلاعات ممتاز سوء استفاده کنند».

اما – همانطور که قانون داد فرانک نشان داد – سلب قدرت بانک‌ها در فدرال رزرو کار سنگینی بوده است.

خانم بایندر، دانشمند علوم سیاسی، گفت: “به عنوان یک هدف سیاسی، کمی در علف های هرز است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …