مدیران شرکت پس از ریزش دیوار که منجر به کشته شدن پنج کارگر در بیرمنگام شد زندانی شدند | بیرمنگام

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دو مدیر این شرکت پس از کشته شدن پنج کارگر در اثر ریزش دیوار در کارخانه بازیافت فلزات قراضه در بیرمنگام به 9 ماه زندان محکوم شدند.

وقتی دیوار 45 تنی در جولای 2016 در منطقه نچلز شهر فرو ریخت، وین هاکس‌وود و گراهام وودهاوس مسئول این سایت بودند و هر کدام در چهار تخلف بهداشتی و ایمنی مجرم شناخته شدند.

شرکت‌های آنها، بازیافت فلز Hawkeswood و Ensco 10101 – به نام Shredmet در زمان فروریختن دیوار، به دلیل دو نقض بهداشت و ایمنی به ترتیب 1 و 600،000 پوند جریمه شدند.

پنج قربانی – آلمامو جامه، عثمان دیابی، بنگالی دوکوره، سایبو سیلا و ماهامادو جاگانا – همگی بلافاصله کشته شدند و باید با اثر انگشت آنها شناسایی می شدند.

مرد ششم از پا صدمات جدی وارد شد که به تازگی از خلیج خارج شده بود و دیوار فرو ریخت.

یک محاکمه شش هفته ای در دادگاه تاج بیرمنگام حاکی از آن بود که دیوار 263 تن بریکت روی آن انباشته شده بود که باعث شد بیش از حد بار شود و به دست مردانی که در حال پاکسازی یک خلیج در طرف دیگر بودند، بیفتد.

تحقیقات انجام شده توسط اداره بهداشت و ایمنی (HSE) نشان داد که دیوار قبلاً پایین کشیده شده و سپس دوباره سرهم شده بود و وزن ترکیبی بریکت های فلزی پرس شده با ماشین معادل شش HGV کاملاً بارگذاری شده بود.

به هیئت منصفه گفته شد، یک شرکت همسایه حداقل دو سال قبل از کشته شدن این افراد، نگرانی هایی را در مورد دیوارهای متمایل به محل ایجاد کرده است.

آقای جاستیس سویتینگ با صدور حکم روز دوشنبه گفت که شواهد حاکی از آن است که “دیوار باید قبل از فروریختن در آستانه سقوط بوده باشد” و “نیروی نهایی که باعث سقوط این دیوار عظیم سنگین شده است ممکن است چیزی بیش از یک تندباد نبوده باشد.” باد».

در بیانیه‌ای پس از محاکمه، بستگان قربانیان، که همگی از کارکنان آژانس‌های گامبیا و سنگال بودند، گفتند که این محاکمه «شکست‌های رسوایی، غیرقابل توجیه و فاحش» شرکت‌ها و مدیران آن‌ها را افشا کرده است.

خانواده ها گفتند که ناامید شده اند که باید این همه منتظر بمانند تا عدالت را ببینند، و قبلاً به آبان نیوز گفته بودند که احساس می کنند “زندگی ما اهمیتی ندارد”.

قاضی به هاکس‌وود دستور داد که یک سوم هزینه‌ها را به مبلغ 775 هزار پوند بپردازد و دو شرکت هر کدام 20 درصد را بپردازند و وودهاوس نمی‌تواند کمک کند.

سویتینگ گفت که او پذیرفته است که هر دو مرد دارای شخصیت خوبی هستند، این پرونده به آنها آسیب شخصی وارد کرده است و آنها «از این مرگ ابراز پشیمانی واقعی کرده‌اند»، اما به این نتیجه رسیده‌اند که مجازات حبس غیرقابل اجتناب است.

امی کالای، بازرس اصلی HSE، گفت: «امیدوارم خانواده‌ها و دوستان مردانی که جان باخته‌اند در حکم امروز آرامش پیدا کنند.

«تحقیق در مورد این حادثه طولانی و پیچیده بود. پنج مرد در بدترین شرایط جان خود را از دست دادند. مرگ آنها نباید اتفاق می افتاد. آنها سر کار رفتند تا دستمزد بگیرند. که به قیمت جان آنها تمام شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …