جام جهانی راگبی 2025 پس از انصراف فرانسه از برگزاری مسابقات در هاله ای از ابهام است | لیگ راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جام جهانی لیگ راگبی 2025 پس از اینکه میزبان، فرانسه تایید کرد که نمی توانند این مسابقات را برگزار کنند، با تردید جدی مواجه است. فرانسوی‌ها برای اولین بار از سال 1972 خود را برای میزبانی انحصاری این رویداد آماده می‌کردند، اما اکنون اعتراف کرده‌اند که پس از کاهش بودجه از سوی دولت فرانسه، از آن خارج شده‌اند.

دولت با توجه به اینکه پس از پایان زمان اضافی و بودجه ارائه شده به کمیته، دیگر شرایطی را که در ابتدا برای اطمینان از صرفه اقتصادی این رویداد تعیین شده بود، وجود نداشت، در مورد احتمال ضرر این رویداد ضمانت نامه خواسته بود. این باعث شد که برگزارکنندگان نتوانند متعهد به میزبانی شوند و بزرگترین رویداد لیگ جهانی راگبی را زیر سوال ببرند.

لیگ بین المللی راگبی اکنون در یک جلسه هیئت مدیره در تابستان امسال تشکیل خواهد شد تا گزینه های جایگزین را برای کشورهای میزبان در سال 2025 بررسی کند. این می تواند شامل نیوزیلند یا پیشنهاد مشترک احتمالی کشورهای اقیانوس آرام از جمله ساموآ و تونگا باشد، اگرچه دومی به دلیل لجستیکی بعید است. پیامدهای مورد نیاز برای برگزاری مسابقات در چنین مدت کوتاهی. آبان نیوز می‌داند که انگلیس تقریباً مطمئناً پیشنهادی نخواهد داد، زیرا بودجه قابل توجهی از دولت که به برگزاری مسابقات در سال گذشته کمک کرد، بعید است به این زودی دوباره تکرار شود.

تروی گرانت، رئیس IRL، گفت: «جام جهانی لیگ راگبی در فرانسه در سال 2025 با توجه به پیشروی کوتاه مدت بی‌سابقه به دلیل همه‌گیری، همیشه یک پروژه جاه‌طلبانه بود. با این حال، این مزیت را داشت که موفقیت شناخته شده RLWC2021 را دنبال کرد و از آن استفاده کرد.

عواملی که بر توانایی تیم مناقصه برای تکمیل ساختار اولیه مسابقات تأثیر گذاشت، مانند بحران اقتصادی و به‌ویژه فشار تورمی بر بودجه شورای شهر میزبان، توانایی آن‌ها برای تأمین اوراق بهادار مناسب برای رویداد را تضعیف کرد. معیارهای سختگیرانه مشروط دولت که از ابتدای فرآیند برای ادامه مسابقات ارائه شده است.

من به تصمیم دولت فرانسه در میان چالش هایی که با آن مواجه هستند احترام می گذارم، اما نمی توانم ناامیدی خود را پنهان کنم. اکنون بررسی سایر گزینه‌های احتمالی را تسریع خواهیم کرد.»

این تورنمنت قرار بود بزرگترین مسابقات تاریخ باشد و در 40 مکان با مسابقات مردان، زنان، ویلچر و جوانان در کنار یکدیگر برگزار شد. اما با فاصله زمانی کوتاهی تا زمان برگزاری این رویداد، دورنمای جام جهانی که اکنون به سال 2026 عقب می‌افتد، محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …