وقتی می توانید در یک مرکز خرید خود را عذاب دهید، چرا از نور خورشید لذت ببرید؟ | زوئی ویلیامز

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مناولین روز زیبای سال 2023 بود و همه مردم کشور به جز من در یک پارک بودند. من در پاسگاه غرب لندن وستفیلد، در شپردز بوش بودم. من دیگر اجازه ندارم در مورد بچه ها بنویسم – ماده هشت قانون حقوق بشر به من تحمیل شده است – پس بیایید بگوییم که دو کودک متعلق به شخص دیگری مرا مجبور به انجام این کار کردند.

از 30 اکتبر 2008، زمانی که افتتاحیه آن را پوشش دادم، پا به آن مکان نگذاشته بودم، که خبرساز بود زیرا بزرگترین مرکز خرید سرپوشیده در بریتانیا بود. بوریس جانسون اخیراً به عنوان شهردار لندن انتخاب شده بود. کشور هنوز نرسیده بود که عواقب آن چقدر غم انگیز خواهد بود. او در افتتاحیه بود، اما دلم برایش تنگ شده بود چون با مادر دوست مدرسه‌ام برخورد کردم.

همه چیز تغییر کرده است، همه چیز ثابت مانده است. خب، الان انبوهی از اجناس کره ای وجود دارد – چای حباب دار، لوازم آرایش – به همین دلیل است که بچه های این غریبه من را در وهله اول مجبور کردند آنجا، اما M&S هنوز پابرجاست. جان لوئیس اکنون آنجاست، اما این روزها خوشحال است که آگاهانه کم فروش شده است، چرا که شعار 97 ساله خود را در سال گذشته کنار گذاشته است، گرچه شما متوجه نمی شوید که به اطراف نگاه کنید. شما فقط فکر می کنید: “آیا بازار شلوارهای شلواری و چرخ فلفل Le Creuset هنوز آنقدر داغ است؟”

اوه، یک تغییر دیگر وجود داشته است، فقط یک چیز کوچک، واقعاً: همه فرضیات اساسی ما در مورد سرمایه داری. ما حتی دیگر آن را هم نمی‌نامیم، ما آن را «سرمایه‌داری متاخر» می‌نامیم، عبارتی که قبلاً دوست داشتم، زیرا باعث می‌شد تقریباً تمام شده به نظر برسد، اما اکنون نفرت، زیرا آن را استثمارگرانه و بی ادبانه می‌کند.

وقتی این مکان باز شد، یک استعاره قوی داشت: آنقدر براق و در عین حال آنقدر بی پنجره، آنقدر وسیع و در عین حال تکراری بود، که احساس خوشبختی می‌کردی که اجازه ورود پیدا می‌کنی و همچنین کاملاً سرگردان، جدا از هر حس مکان، ناخودآگاه زمان. . من یک ساعت یا یک روز اینجا بودم؟ جانسون هنوز در اطراف است؟ آیا یک نیوشاند مناسب سعی می‌کند او را پیدا کند یا خیلی وقت پیش بود که او اکنون در کاتسوولدز است؟ چقدر راه رفته ام تا از آن مغازه کفش فروشی به این مغازه بسیار مشابه برسم؟ آیا من گرسنه هستم یا فقط خالی هستم؟

سرفصل ها آن را چیزهایی مانند «معبد مصرف گرایی» نامیدند. Lehman Brothers تنها چند هفته قبل از بین رفته بود و احساس می کرد که در آستانه یک دوره جدید است. مطمئناً بانکداران به زندان خواهند افتاد. ما متوجه می‌شویم که مالی‌سازی رفاه را از بین می‌برد. 30 سال بنیادگرایی بازار آزاد باید جای خود را به دستور کار چپ بازتوزیع و برابری بدهد، که کسی باید آماده انجام آن باشد. ما به اندازه کافی در جلسات حضور داشته ایم.

چه زمان عجیبی برای باز کردن معبد مصرف گرایی – درست در لحظه ای که ماتریالیسم در آستانه فروپاشی از پایه خود بود، مانند مجسمه صدام حسین. و با این حال، چه زمان عالی برای باز کردن مکانی پر از چیزهایی که به آنها نیاز ندارید و حواس را گیج می کند. ما در یک رویای بدهی ارزان زندگی می کردیم و می خواستیم از خواب بیدار شویم.

اگر در آن زمان به من می گفتید که سقوط مالی به طور کامل توسط مردم عادی پرداخت می شد – که حتی تا پنج دقیقه قبل نمی دانستند تعهد بدهی وثیقه چیست، با این حال شاهد رکود درآمدهای خود و کاهش خدمات عمومی برای سال ها بودند. نتیجه اینکه، 15 سال پس از آن، کل OECD در یک کابوس نکروسیاسی زندگی می کند، فانتزی های خشونت آمیز لفاظی های حکومتی تنها آتش بازی ما در منظره ای از غم و اندوه – من … خوب، نمی دانم چه می کردم. . اما مطمئناً تعداد ناشناخته‌ای از ساعت‌ها را از دست نمی‌دادم و از مادر دوستم می‌پرسیدم که خانواده بزرگ او در کورک چگونه هستند. من بیشتر نگران بودم

وست‌فیلد هنوز هوای بی‌زمانی دارد، با لایه‌ای دیگر از سردرگمی حالا که بنتلی‌ها در محوطه پارک شده‌اند، بنابراین نمی‌دانید داخل خانه هستید یا بیرون. این هنوز استعاره ای از چیزی است، اگرچه هنوز نمی توانم به شما بگویم چه چیزی. من 15 سال دیگر پیش شما خواهم آمد.

زوئی ویلیامز ستون نویس آبان نیوز است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …