یک برتری طلب سفیدپوست بریتانیایی به خاطر پادکست های نژادپرستانه زندانی شد | جرم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مجری برتری‌گرای سفیدپوست یک پادکست که حملات نژادپرستانه‌ای «شریرانه» را در تلاش برای برانگیختن نفرت، تقسیم جوامع و گسترش ترس انجام می‌داد، به مدت دو سال و نیم زندانی شده است.

جیمز آل چرچ، 51 ساله، اهل پمبروکشایر، جنوب غربی ولز، و مهمانانش از توهین‌های نژادپرستانه و تبلیغ ایدئولوژی نژادپرستانه در حین بحث در مورد موضوعاتی مانند نگهداری باندها، مهاجرت، برده‌داری و جنایت استفاده کردند.

کسانی که به پادکست دعوت شدند عبارتند از الکس دیویس، یکی از بنیانگذاران گروه راست افراطی National Action که سال گذشته به دلیل عضویت در یک سازمان ممنوعه زندانی شد.

آل چرچ، خودخوانده برتری نژاد سفید و حامی آدولف هیتلر، توسط هیئت منصفه ای در سوانسی در 10 فقره توزیع مواد صوتی برای برانگیختن نفرت نژادی در یک دوره دو ساله مجرم شناخته شد.

امیلی باکستر، وکیل مدافع آل چرچ، در سال 2007، گفت که پس از مجروح شدن او در محل کار، بیکار و منزوی شد و زمان زیادی را به صورت آنلاین صرف صحبت با افرادی با دیدگاه های راست افراطی کرد که بسیاری از آنها در ایالات متحده بودند.

اما قاضی، هاو ریس، به آل چرچ گفت که او «مردی کاملاً باهوش» است که کم کاری او «زمان لازم را به شما می‌دهد تا افکار منحرف خود را حفظ کنید و آن را ترویج کنید و آن را با زبانی بسیار احساسی، نژادی و یهودستیزانه بیان کنید».

قاضی ادامه داد: «شما به تحریک نفرت نژادی تمایل داشتید. توهین شما لکه ننگی بر انسانیت ما برای همنوعانمان است. محتوای این پادکست ها زشت بود. شما مردی هستید که دیدگاه‌های عمیقی با ماهیت نژادپرستانه و یهودستیزانه بسیار تحقیرآمیز دارید.»

قاضی یک گزارش مشروط را برجسته کرد که می گفت در حالی که “هیچ قربانی مستقیم” وجود ندارد، آنچه آل چرچ انجام داده است “بر انسجام جامعه تأثیر می گذارد” و ترس ایجاد می کند.

هر اتهامی که او با آن روبرو شد مربوط به قسمت جداگانه‌ای بود که توسط آل چرچ بین مه ۲۰۱۹ و مارس ۲۰۲۱ در یک وب‌سایت عمومی به نام رادیو آریان که بعداً رادیو آلبیون نامگذاری شد، آپلود شد.

تعدادی دیگر از افراط گرایان شناخته شده از بریتانیا و ایالات متحده در پادکست در حال گفتگو با آل چرچ بودند که با نام مستعار Sven Longshanks – اشاره ای به پادشاه ادوارد اول، که همچنین به عنوان Edward Longshanks شناخته می شد و مسئول اخراج یهودیان از انگلستان بود. در سال 1290

جاناتان ریس کی سی، که پیگرد قانونی دارد، این پادکست ها را “ماهیت بسیار نژادپرستانه، یهودی ستیزانه و برتری طلبانه سفیدپوستان” توصیف کرد. ریس گفت: “هدف اصلی رادیو آریان گسترش تبلیغات خود در مورد درگیری نژادی بود.”

دادستان گفت که حدود 4000 نفر در ابتدا به پادکست ها گوش دادند و در یک آرشیو باقی ماندند که بعداً قابل دسترسی بود. او گفت که Allchurch از پادکست به عنوان یک “گوشی تبلیغاتی” استفاده کرد و گفت که هدف آن شنوندگان “تاثیرپذیر” است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …