ماکرون پس از اعتراضات بازنشستگی متعهد شد که کارخانه بسازد و اقتصاد فرانسه را تقویت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وعده امانوئل ماکرون در حالی مطرح می شود که صدها تن از رهبران تجاری روز دوشنبه در رویداد انتخاب فرانسه شرکت کردند.

ساخت کارخانه‌ها برای تقویت اشتغال‌زایی و مستقل‌تر کردن فرانسه – این جاه‌طلبی رئیس‌جمهور امانوئل مکرون برای اقتصاد فرانسه است.

این یک چالش بزرگ است، زیرا فرانسه از اعتراضات طولانی به دلیل اصلاحات بحث برانگیز حقوق بازنشستگی و افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی در بحبوحه جنگ اوکراین متزلزل شده است.

بیش از 200 رهبر تجارت بین‌المللی روز دوشنبه در رویداد انتخاب فرانسه که در کاخ ورسای برگزار شد گرد هم آمدند تا سرمایه‌گذاری خارجی را ترویج کنند.

رهبران تجاری برجسته ای که در آن شرکت داشتند، از رابرت ایگر شرکت والت دیزنی گرفته تا لاکشمی میتال از آرسلور میتال، یک تولید کننده فولاد، را شامل می شد.

ایلان ماسک یک بازدیدکننده غافلگیرکننده از رویداد روز دوشنبه بود و ابتدا با مکرون ملاقات کرد تا در مورد “پیشرفت قابل توجه در بخش خودروهای الکتریکی و انرژی” و همچنین مقررات دیجیتال گفتگو کند. رئیس جمهور توییت کرد.

فرانسه سعی کرده جذابیت خود را برای کسب‌وکارها به رخ بکشد و قصد دارد با اعلام سرمایه‌گذاری 13 میلیارد یورویی از طریق 28 طرح، که اخیراً چندین مورد از آنها اعلام شده است، آن را ثابت کند.

این به دنبال مجموعه‌ای از مشوق‌هایی است که ماکرون هفته گذشته برای حمایت از صنایع نوآورانه و انتقال به سمت فناوری سبزتر اعلام کرد. آنها شامل اعتبار مالیاتی در زمینه هایی مانند تولید باتری، خودروهای الکتریکی، هیدروژن و نیروی باد و همچنین تسریع مجوز برای پروژه های صنعتی می شوند.

ماکرون در ادامه گفت: فرانسه در حال تغییر است، در حال سازگاری با مسیر جهان است و من معتقدم که ما مسیر درستی را دنبال می‌کنیم که عبارت است از صنعتی‌سازی مجدد کشور، حاکمیت بیشتر و احترام بیشتر به اقلیم و تنوع زیستی. جمعه در جریان بازدید از دانکرک، در شمال فرانسه.

این اقدام ماکرون پس از ماه‌ها اعتراض علیه تصمیم او برای افزایش سن بازنشستگی از 62 به 64 سال انجام شد. عدم محبوبیت اصلاحات، دولت او را در پارلمان تضعیف کرده و استراتژی اقتصادی او را با مشکل مواجه کرده است.

اتحادیه ها خواستار برگزاری دور جدیدی از تظاهرات سراسری در 6 ژوئن شده اند. در همین حال، مخالفان به تظاهرات‌های کوچک ادامه می‌دهند و مردم با صدای بلند روی قابلمه‌ها و تابه‌ها را در مکان‌هایی که قرار است مکرون و اعضای دولت سفر کنند، می‌کوبند.

آژانس رتبه‌بندی اعتباری فیچ ماه گذشته با استناد به جنبش اعتراضی، رتبه اعتباری فرانسه را کاهش داد. این آژانس نوشت: بن بست سیاسی و جنبش های اجتماعی (گاهی خشونت آمیز) خطری برای برنامه اصلاحات ماکرون ایجاد می کند.

ماکرون روز جمعه در دانکرک با کارگران چندین کارخانه محلی که در سخنرانی او در آلومینیوم دانکرک، یکی از بزرگترین سایت های تولید آلومینیوم در اروپا شرکت کردند، وقت خود را برای سلفی گرفتن گذاشت.

هیچ کس از او در مورد سن بازنشستگی نپرسید، اما برخلاف بازدیدهای قبلی از مناطق فرانسه، او در خیابان های شهر قدم نگذاشت تا با جمعیت ملاقات کند.

حضور گسترده پلیس برای دور نگه داشتن معترضان احتمالی مستقر شد.

مکرون از دو سرمایه گذاری بزرگ، هر دو در بخش باتری خبر داد: یکی به ارزش 5.2 میلیارد یورو (5.7 میلیارد دلار) توسط گروه تایوانی Prologium، دیگری از طریق سرمایه گذاری مشترک XTC چین با غول انرژی فرانسوی Orano به ارزش 1.5 میلیارد یورو (1.6 میلیارد دلار).

انتظار می رود تا سال 2030 آنها به ترتیب 3000 و 1700 شغل در این منطقه ایجاد کنند.

او از این مناسبت استفاده کرد و اصلاحات بازنشستگی را به عنوان بخشی از “بسته ای” معرفی کرد که قبلا “نتایج” تولید کرده است. او گفت: “اگر می خواهیم رقابتی تر باشیم، باید کمی بیشتر کار کنیم.”

از زمان روی کار آمدن مکرون در سال 2017، ماکرون مالیات های کسب و کار را کاهش داده است. او استخدام و اخراج کارگران و مطالبه مزایا را برای بیکاران دشوارتر کرده است، در میان سایر سیاست های طرفدار تجارت.

مکرون گفت 300 کارخانه جدید از سال 2017 ایجاد شده است – دو سوم در دو سال گذشته – در حالی که 600 کارخانه در دهه گذشته تعطیل شده اند. وی تاکید کرد: بحران کووید-19 و جنگ اوکراین نشان داده است که تولید صنعتی داخلی برای تقویت حاکمیت کشور مورد نیاز است.

مکرون با استناد به نظرسنجی هفته گذشته EY گفت، برای چهارمین سال متوالی، فرانسه کشور اروپایی بود که بیشترین تعداد سرمایه گذاری خارجی را جذب کرد.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه مستقر در پاریس روز جمعه اعلام کرد که آمارهای این سازمان نشان می‌دهد که نرخ بیکاری فرانسه در ماه مارس به پایین‌ترین سطح خود از سال 2001، 6.9 درصد رسیده است که در مقایسه با زمان انتخاب ماکرون، حدود 10 درصد کاهش یافته است.

با این حال، نسبت افراد بیکار در فرانسه بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا است که در 6٪ ثابت است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …