اتحادیه اروپا تصاحب Activision Blizzard توسط مایکروسافت را تایید کرد مایکروسافت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتحادیه اروپا خرید 69 میلیارد دلاری (55 میلیارد پوند) مایکروسافت خالق اکتیویژن بلیزارد را تایید کرده است، در اقدامی که بروکسل را با همتای بریتانیایی خود بر سر این معامله بزرگ بازی به اختلاف می‌اندازد.

اتحادیه اروپا امتیازات مایکروسافت در زمینه بازی های ابری را پذیرفت، همان مشکلی که باعث شد سازمان رقابت و بازار ماه گذشته این معامله را مسدود کند. قرارداد پیشنهادی مایکروسافت، سازنده کنسول ایکس باکس، را با سازنده بازی های ویدیویی پشت سر عناوینی مانند World of Warcraft، Hearthstone، Candy Crush Saga و Overwatch گرد هم می آورد.

این اقدام کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی بلوک، امیدهای مایکروسافت را برای این معامله زنده خواهد کرد، زیرا این شرکت آماده استیناف علیه تصمیم CMA است. کمیسیون تجارت فدرال در ایالات متحده نیز با این تصاحب مخالفت کرده و برای جلوگیری از آن شکایت کرده است.

تحقیقات اولیه کمیسیون نشان داده بود که این معامله می‌تواند به رقابت در بازی‌های ابری لطمه بزند، که به کاربران اجازه می‌دهد بازی‌های ویدیویی ذخیره‌شده در سرورهای راه دور را روی دستگاه‌های خود و در عرضه سیستم‌عامل‌های رایانه‌های شخصی رقیب پخش کنند. با این حال، کمیسیون روز دوشنبه گفت که راه‌حل‌های پیشنهادی مایکروسافت از جمله صدور مجوز رایگان برای ارائه‌دهندگان بازی‌های ابری را پذیرفته است تا به گیمرهای اروپایی اجازه دهد تا هرگونه بازی رایانه‌ای و کنسولی Activision Blizzard را پخش کنند.

کمیسیون با اشاره به این واقعیت که Activision Blizzard در حال حاضر مجوز بازی های خود را برای سرویس های استریم بازی های ابری نمی دهد، گفت: “این تعهدات به طور کامل نگرانی های رقابتی شناسایی شده توسط کمیسیون را برطرف می کند و نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی برای استریم بازی های ابری در مقایسه با وضعیت فعلی است.”

آن ویت، استاد قانون ضد انحصار در مدرسه بازرگانی EDHEC در فرانسه گفت، تصمیم اتحادیه اروپا به مایکروسافت کمک خواهد کرد اگر شرکت فناوری ایالات متحده موفق شود CMA را در دادگاه تجدید نظر رقابت لغو کند. ویت افزود، در غیر این صورت، اعتراض بریتانیا همچنان می تواند معامله را متوقف کند.

اگر آنها موفق به لغو این تصمیم در دادگاه تجدید نظر رقابت بریتانیا شوند، تفاوت دارد. اما اگر مایکروسافت در بریتانیا شکست بخورد، هنوز بازی تمام می‌شود مگر اینکه مایکروسافت تصمیم به خروج از بازار بریتانیا بگیرد.

FTC به دنبال جلوگیری از خرید Activision است، اگرچه برخی از کارشناسان حقوقی استدلال می کنند که بر اساس سابقه تاریخی، FTC ممکن است برای برتری بر مایکروسافت مبارزه کند.

اکتیویژن نشان داد که اعتراض بریتانیا می‌تواند در اطلاعیه‌ای به سهامداران در ماه مارس، معامله را به هم بزند که در آن گفته شده بود در صورتی که «هر اقدامی توسط هر مقام دولتی صلاحیتدار انجام شده باشد، که … منع، غیرقانونی یا الزام به انجام معامله را صادر کند، معامله می‌تواند فسخ شود. ختم ادغام و قطعی و غیرقابل تجدیدنظر شده است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …