میکل آرتتا باید در بازسازی تابستانی قدرت آرسنال را عمیقاً بهبود بخشد | انبار مهمات

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمانی که میکل آرتتا، ضعیف و افسرده، پس از نابودی تیمش توسط برایتون، با رسانه ها روبرو شد، احساس بازگشت به روزهای تاریک تر بود. دلایل کمی برای دلسردی در این فصل وجود داشته است و حتی پس از تساوی یا شکست، او به طور کلی بر جنبه های آفتابی احیای آرسنال تاکید کرده است. با این حال، این بار حس واضحی وجود داشت که یک رویای عنوان مرده بود و نت نوشته شده توسط آرتتا تاریک بود.

او به طرز شومی گفت: “اگر تیمی قادر به انجام این کار در بزرگترین مرحله باشد، چیزهای زیادی برای تجزیه و تحلیل و فکر کردن وجود دارد، زیرا این اتفاق نمی افتد.” در داخل کشور و در لیگ قهرمانان.

تا حدی که چیز جدیدی نیست: آرسنال همیشه در این تابستان نیاز به اصلاح داشت و شکی نیست که آنها با توجه به منابع بازی خود عملکرد بیش از حدی داشته باشند. نحوه ریزش آنها به بهترین وجه با دو نیم کردن فصل آنها مشاهده می شود. در طول 19 بازی اول، تا و با احتساب پیروزی دراماتیک مقابل منچستریونایتد در ژانویه، آنها 50 امتیاز با میانگین 2.63 در هر بازی کسب کردند. 17 امتیاز زیر 31 امتیاز با میانگین 1.82 به دست آورده اند. آرسنال نیمه اول فصل را به سبک قهرمانان فراری سپری کرد و نیمه دوم را از نظر فرم مناسب تیمی سپری کرد که معمولاً بین سوم و ششم به پایان می رسید.

تفاوت فاحش است، اگرچه ممکن است برای اولین بار از یک تیم جوان در آن موقعیت انتظار می رفت که درجاتی از دم آف باشد. این خواندن برای آرتتا ناامیدکننده خواهد بود، کسی که ممکن است از مصدومیت ناراحت باشد اما می داند که نمی تواند همه چیز را توضیح دهد. گابریل ژسوس و ویلیام سالیبا در مقاطع مختلف کمپین از دست رفته اند، و تطبیق پذیری تاکهیرو تومیاسو در بهار امسال مفید واقع می شد، با این حال اتاق درمان هرگز پر نبوده است و اگر می خواهند کار را به پایان برسانند، تیم باید بهتر باشد. در آینده.

اعداد کمتر از کیفیت مشکل ساز بوده اند. صلیبا به معاون درجه بالاتری نسبت به راب هولدینگ یا جاکوب کیویور نیاز داشت، هرچند نمایش‌های دومی در هفته‌های اخیر وعده‌های واقعی را نشان داده است. در سراسر جهان هیچ رقابت جدی برای بوکایو ساکا، که اخیراً خاموش شده است، وجود ندارد. فابیو ویرا آماده نیست که در صورت لزوم به طور منظم با مارتین اودگارد تعویض کند. در جلو، جای خالی مهاجمی با قد واقعی که بتواند جایگزینی برای عیسی ارائه کند، به نظر می رسد. و در دفاع چپ، کیران تیرنی، بازیکنی خوب اما غیرقابل مقایسه با الکساندر زینچنکو در ترکیب مورد علاقه آرتتا، تیم را فراتر از او تکامل داده است.

عکس میکل آرتتا سرمربی آرسنال در جریان شکست 3-0 مقابل برایتون.
عکس میکل آرتتا سرمربی آرسنال در جریان شکست 3-0 مقابل برایتون. عکس: Kirsty Wigglesworth/AP

برای حفظ سرعت در سال 2023-2024، آرتتا به جایگزین های بهتری نیاز دارد: افرادی که چرخش آنها به کناره اثربخشی آنها را کاهش نمی دهد. این به معنای بازیکنان تثبیت شده بیشتر و برای جذب آنها، تمایل بیشتر مدیر برای حذف و تغییر خواهد بود. او می‌خواهد ساکا بتواند بیش از 60 بازی در فصل انجام دهد، اما مطمئناً هیچ ضرری نخواهد داشت اگر کسی با استعدادهای مشابه، شاید موسا دیابی از بایرلورکوزن، حداقل یک سوم آنها را شروع کند. اگر یک مهاجم وسط درجه یک در دسترس بود تا در صورت لزوم، دفاع را نرم کند، شاید عیسی کمتر مورد ضرب و شتم قرار می‌گرفت. صلیبا که هنوز با قرارداد جدیدی موافقت نکرده است، می‌تواند با پوششی برابر با مهارت عمل کند.

منطقه مورد علاقه ممکن است در واقع منطقه ای باشد که آرسنال در آن مملو از تجربه است. جورجینیو، توماس پارتی و گرانیت ژاکا با شروع فصل آینده به ترتیب 31، 30 و 30 ساله خواهند بود. محمد النی، که برای یک سال دیگر به عنوان پشتیبان در شرایط مناسب حضور دارد، نیز به زودی 31 ساله می شود. این که آرسنال دوست دارد دکلان رایس را به خدمت بگیرد، راز کوچکی نیست. احتمالاً جایی برای یک هدف بلندمدت دیگر، Moisés Caicedo، برای بازگرداندن تعادل سنی در صورت اجازه بودجه وجود خواهد داشت. این مطمئناً به معنای حرکت یک شخصیت ارشد است. آرتتا جمعه گذشته به ژاکا ادای احترام کرد و “احتمالاً بهترین فصلی را که او در باشگاه سپری کرد” ستایش کرد، اما این احساس وجود دارد که هر دو طرف ممکن است به معنای پایان دادن به اوج باشند.

اگر تیرنی، هولدینگ، ژاکا و امیل اسمیت رو بدبخت به همراه بازیکنان جوان‌تر مانند فولارین بالوگون و چارلی پاتینو بروند، آرسنال باید 80 میلیون پوند جذب کند. انتظار می‌رود گلدان پنجره نقل و انتقالات آنها قابل توجه باشد و آرتتا به دنبال اضافه‌هایی خواهد بود که در نقطه شیرین بین استعدادهای آماده و سقف بالاتر قرار گیرند.

شاید او همچنین تعجب کند که آیا حریفان عناصری از رویکرد آرسنال را در نیمه راه پیدا کرده اند یا خیر. آن‌ها در هفته‌های اخیر در برابر مطبوعات تهاجمی آسیب‌پذیر بوده‌اند و به‌علاوه، در ساختن از پشت سر ضعیف بوده‌اند: گل‌های خورده‌شده مقابل ساوتهمپتون و برایتون، همراه با آنچه که ممکن است یک ماه پیش یک جایزه پنالتی برای وستهم باشد. مستقیماً با خطاهای ایجاد فاز اول مرتبط است. بیشتر به جلو، عیسی بیشتر وقت خود را در مناطق کم خطر گذرانده است و ساکا، در حالی که یک تهدید بزرگ به داخل یا خارج می‌رفت، بیشتر از آنچه مجاز بود داخل پای راستش را بریده و با چپ پاره کند، به خط کناری پای راستش وارد شده است. .

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جورجینیو یکی از چندین هافبک بالای 30 سال آرسنال است.
جورجینیو یکی از چندین هافبک بالای 30 سال آرسنال است. عکس: گلین کرک/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

در یک لیگ چند راز، آرتتا باید شگفتی‌های تازه‌ای را تداعی کند. سال آینده آنها می توانند انتظار افزایش تهدیدی از سوی نیوکاسل را داشته باشند و نمی توان تصور کرد که حداقل یکی از منچستریونایتد، لیورپول، تاتنهام و چلسی درست نشوند.

آرتتا قبل از بازگشت به حالت حل مشکل گفت: “شما باید کارهای خوب زیادی انجام دهید، کارهای باورنکردنی، تا در این لیگ دوم شوید، و ما این کار را انجام دادیم.” تاریخ با او موافق است، اما ممکن است دوام طولانی مدت آرسنال به عنوان مدعی را نیز با پاسخ آنها به غیبت نزدیک که باعث ناراحتی سرمربی شد، قضاوت کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …