اوکراین قبل از حمله به نیروهای روسیه در لوهانسک حمله کرد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اوکراین حملات بیشتری را در روز دوشنبه علیه نیروهای روسیه انجام داده است و ظاهراً مراکز فرماندهی و کنترل روسیه را در اعماق خطوط دشمن پیش از حمله متقابل مورد انتظار خود هدف قرار داده است و انفجارهایی در شهر اشغالی لوهانسک گزارش شده است.

دود بر فراز یک مدرسه هوانوردی سابق در شرق شهر که توسط ارتش روسیه استفاده می شد مشاهده شد. مقامات محلی مستقر در مسکو گفتند که کیف این حمله را با دو موشک دوربرد طوفان سایه که توسط بریتانیا تهیه شده بود انجام داد. آنها گفتند که یک ساختمان اداری آسیب دیده است.

این حمله به دنبال حمله مشابهی در روز شنبه در لوهانسک صورت گرفت که در آن یک ساختمان چند طبقه ویران شد و یک نماینده روس به آرامی زخمی شد. رسانه دولتی روسیه قطعاتی را نشان داد که می‌گویند از موشک‌های طوفان سایه آمده است.

انفجار دیگری روز دوشنبه در مرکز شهر رخ داد. انفجار در یک آرایشگاه شلوغ رخ داد. ژنرال ایگور کورنت، وزیر کشور «جمهوری خلق» لوهانسک، ظاهراً هنگام کوتاه کردن موهایش به شدت زخمی شد. یک نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

ایگور کورنت، وزیر کشور
ایگور کورنت، وزیر کشور «جمهوری خلق» لوهانسک در یک انفجار به شدت مجروح شد. عکس: الکساندر ارموچنکو/ رویترز

لوهانسک – که عملاً از سال 2014 تحت کنترل روسیه بود – از زمان تهاجم گسترده ولادیمیر پوتین در سال گذشته، نسبتاً صلح آمیز بود. تهیه موشک های طوفان سایه با برد بیش از 250 کیلومتر به این معنی است که به طور ناگهانی آسیب پذیر می شود، همراه با پایگاه ها و انبارهای تسلیحاتی روسیه که به خوبی دور از جنگ مستقر هستند.

کرملین روز دوشنبه برای اولین بار اعلام کرد که یکی از موشک‌های کروز بریتانیایی را به همراه سایر موشک‌های غربی ساقط کرده است. هیچ تأیید مستقلی برای این ادعا وجود نداشت. شناسایی موشک های طوفان سایه با استفاده از رادار و حمل کلاهک قدرتمند 500 کیلوگرمی دشوار است.

در روزهای اخیر فرماندهان اوکراینی در حال انجام عملیات تاکتیکی “شکل دهی” در سراسر خط مقدم 900 مایلی هستند که از استان خرسون در جنوب تا مناطق لوهانسک و دونتسک در شرق امتداد دارد. آنها به طور سیستماتیک سیستم های توپخانه و خودروهای زرهی دشمن را اغلب در ماموریت های شبانه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین منهدم می کنند.

آخرین حملات به لوهانسک حاکی از آن است که کیف به طور همزمان مراکز فرماندهی و کنترل روسیه را هدف قرار می دهد، پیش از یک ضد حمله عمومی که انتظار می رود در تابستان امسال انجام شود. طرح آشکار کاهش پتانسیل میدان جنگ روسیه در آستانه پیشروی توسط گردان های تازه تاسیس اوکراینی مجهز به تانک های اصلی جنگ غربی است.

توانایی حمله دوربرد اوکراین یک مشکل فزاینده برای فرماندهی نظامی مسکو است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی ولادیمیر پوتین گفت: روسیه دیدگاهی «بسیار منفی» نسبت به تصمیم بریتانیا برای دادن سخت‌افزار نظامی بیشتر به کیف، از جمله پهپادهای تهاجمی دوربرد که در جریان سفر ولودیمیر زلنسکی به بریتانیا در روز دوشنبه، هنگام ملاقات با ریشی سوناک در چکرز اعلام شد، داشت. .

ستاد کل روسیه در تابستان گذشته هنگامی که ایالات متحده چندین موشک انداز سوار بر کامیون را با برد 80 کیلومتر به کیف داد، شکست استراتژیک مشابهی را تجربه کرد. این سیستم‌های دقیق هیمارس برای منفجر کردن پل‌ها بر روی رودخانه دنیپرو در جنوب اوکراین مورد استفاده قرار گرفتند و مسکو را مجبور به ترک شهر خرسون و عقب‌نشینی از سمت راست به سمت ساحل چپ کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ایگور گیرکین – یک ملی‌گرای راست افراطی و سرهنگ اطلاعاتی سابق روسیه – در تلگرام نوشت: تحویل اخیر Storm Shadows «می‌تواند به‌طور جدی بر وضعیت جبهه تأثیر بگذارد». او اذعان کرد: «آنها می توانند به طور مؤثر مقرها، انبارهای مهمات و مقرهای شخصی را در عقب عمیق ما هدف قرار دهند،» و گفت «جنگ الکترونیکی» علیه آنها کارساز نبود.

هفته گذشته، نیروهای اوکراینی بیش از 10 مایل مربع از اراضی اطراف شهر باخموت در شرق را پس گرفتند، در اولین پیشروی قابل توجه برای ماه ها. گزارش‌هایی مبنی بر ادامه درگیری‌های خیابانی در مرکز روز دوشنبه منتشر شد که واحدهای پیاده روسی و مزدوران گروه واگنر تلاش کردند به مواضع اوکراین حمله کنند. اوکراین بخش کوچکی از قلمرو در غرب باخموت را کنترل می کند.

سرهنگ اولکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی اوکراین گفت که دفاع از باخموت ادامه دارد. او روز دوشنبه گفت که پیشروی های محلی اخیر در دو جناح شهر نشان داد که اوکراین می تواند به جلو حرکت کند و با نیروهای روسیه در آنجا مقابله کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …