دویل برانسون، پدرخوانده پوکر، در سن 89 سالگی درگذشت | پوکر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دویل برانسون، یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان پوکر تاریخ و دو بار قهرمان جهان، روز یکشنبه در سن 89 سالگی درگذشت.

برایان بالسباگ، نماینده برانسون، بیانیه ای در توییتر منتشر کرد از خانواده

در این بیانیه آمده است: «با قلبی سنگین درگذشت پدرمان دویل برانسون را اعلام می‌کنیم. او مرد، شوهر، پدر و پدربزرگ مسیحی محبوبی بود. با ارج نهادن به میراث او، در روزهای آینده چیزهای بیشتری برای گفتن خواهیم داشت. لطفا دویل و خانواده ما را در دعای خود نگه دارید. باشد که در آرامش باشد.»

برانسون به طور جدی در فورت ورث تگزاس شروع به بازی کرد، جایی که به گفته او بازی بسیار سخت‌تر از تورنمنت‌های براق و تلویزیونی است که امروزه رایج است.

«مثل غرب قدیم بود. او در سال 2005 به آبان نیوز گفت که خشونت بیداد می کرد و افزود که در طول بازی دو نفر را دیده است که تیراندازی شده اند. “این به نوعی پاتوق افراد سرگردان و گانگسترهای تگزاس بود و بسیار بسیار ناپایدار بود.”

برانسون که پدرخوانده پوکر نامیده می شود و همچنین به عنوان “دالی تگزاس” شناخته می شود، برنده 10 تورنمنت پوکر سری جهانی شد – پس از 16 تورنمنت فیل هلموت دومین قهرمانی جهان. 1988. او در طول حرفه خود بیش از 6 میلیون دلار درآمد زنده به دست آورد.

او Super System را در سال 1979 نوشت که یکی از اولین کتاب هایی بود که به استراتژی پوکر پرداخت. این اثر ماندگاری ایجاد کرد که بازیکنان حرفه ای و معمولی از آن برای بهبود عملکرد خود استفاده کردند.

برانسون در پاسخ به سوالی درباره راز موفقیت در پوکر گفت: «دو چیز مهم، حس خوب یادآوری و درک خوب مردم است. «شما باید حس ششم داشته باشید، نوعی حس درونی که به شما می‌گوید طرف مقابل چه چیزی در دست دارد. این احتمالاً چیزی است که همه بزرگان در آن سهیم هستند.»

پس از اعلام مرگ برانسون، دیگر بازیکنان پوکر ادای احترام کردند. برنده پنج بار WSOP اسکاتی نگوین توییت کرد که او «باورش نمی‌شود که این روز فرا رسیده است – تو همیشه در قلب ما، مرد، اسطوره، افسانه و پدرخوانده بچه‌ی پوکر نگه‌دارید! آقای برانسون، شما پوکر را درست کردید عزیزم! ممنونم بابت چیزی که به همه ما میدی عزیزم! آقای دویل برانسون پدرخوانده پوکر را ریپ کنید.

برانسون تا 80 سالگی به بازی در سطح بالا ادامه داد و گفت پوکر به او کمک کرد تا احساس جوانی کند. برانسون در چند مورد گفت: “ما بازی را متوقف نمی کنیم زیرا پیر شده ایم، بلکه پیر می شویم زیرا بازی را متوقف می کنیم.”

در آرامش به بزرگترین افسانه همه آنها. ممنون از شما که بازیکن و جنتلمن کاملی هستید. هیچ کس جای شما را پر نخواهد کرد. pic.twitter.com/riE35PCrQh

— WSOP – سری جهانی پوکر (@WSOP) 15 مه 2023

از برانسون همسرش لوئیز و فرزندانش تاد و پاملا به یادگار مانده است. تاد راه پدرش را دنبال کرد و به یک بازیکن حرفه ای پوکر تبدیل شد و همچنین عضو تالار مشاهیر پوکر است.

«این طرح برای این بود [Todd] برانسون در سال 2005 به آبان نیوز گفت: «او در سال سوم کالج بود و من حتی نمی‌دانستم پوکر بازی می‌کند. سپس یک تابستان به خانه آمد و اعلام کرد که می خواهد حرفه ای شود. مادرش از این بابت خیلی عصبانی بود. و من وانمود کردم که هستم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …