روسای سوپرمارکت ها با کباب کردن قیمت سوخت توسط سازمان دیده بان مواجه می شوند | سوپرمارکت ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناظر رقابت پس از یافتن شواهدی مبنی بر اینکه خرده‌فروشان قیمت سوخت را به سطوح بالای غیرضروری افزایش داده‌اند و مصرف‌کنندگانی را که از بحران هزینه زندگی آسیب دیده‌اند تحت فشار قرار داده‌اند، از روسای سوپرمارکت‌ها بازخواست می‌کند.

سازمان رقابت و بازار (CMA) گفت که قیمت بالای پمپ را نمی توان صرفاً مقصر عوامل جهانی مانند حمله روسیه به اوکراین دانست. این سازمان اضافه کرد که شواهدی پیدا کرده است که نشان می‌دهد تضعیف رقابت بین سوپرمارکت‌ها قیمت‌ها را برای رانندگان در پمپ افزایش داده است.

تهاجم روسیه به اوکراین در اوایل سال 2022 قیمت نفت را افزایش داد و قیمت پمپ را به سطح بی سابقه ای رساند.

CMA روز دوشنبه گفت، اگرچه «عوامل جهانی» از جمله جنگ در افزایش قیمت‌ها نقش داشته است، اما نگران است که خرده‌فروشان نسبت به قبل از همه‌گیری و جنگ در اوکراین، حاشیه سود بیشتری را دریافت کنند.

CMA اعلام کرد متوسط ​​قیمت پمپ سوپرمارکت‌ها در سال 2022 حدود 5 پوند در لیتر گران‌تر از آن چیزی بود که اگر سوپرمارکت‌ها میانگین حاشیه سود خود را در سطح سال 2019 حفظ می‌کردند.

این ناظر گفت که اگرچه سوپرمارکت‌ها همچنان ارزان‌ترین عرضه‌کنندگان خرده‌فروشی سوخت هستند، اما اسناد داخلی را مشاهده کرده است که نشان می‌دهد حداقل یک سوپرمارکت ناشناس به طور قابل‌توجهی اهداف حاشیه سود خود را افزایش داده است و ادعا می‌کند که سایر سوپرمارکت‌ها تغییری را در رفتار مشاهده کرده و از آن پیروی کرده‌اند.

سارا کاردل، مدیر اجرایی CMA، گفت: “افزایش هزینه های زندگی مردم و مشاغل را تحت فشار مالی مداوم قرار می دهد. CMA مصمم است هر کاری که می تواند انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که رقابت تا حد امکان به مهار این فشارها کمک می کند.

اگرچه بیشتر فشار بر قیمت پمپ ها به عوامل جهانی از جمله حمله روسیه به اوکراین برمی گردد، اما شواهدی پیدا کرده ایم که نشان می دهد تضعیف رقابت خرده فروشی به افزایش قیمت رانندگان در پمپ ها کمک می کند. ما همچنین نگران حاشیه سود بیشتر در دیزل در مقایسه با بنزینی هستیم که امسال شاهد آن بودیم.

ما راضی نیستیم که همه سوپرمارکت‌ها به اندازه کافی شواهدی را که در مطالعه بازار سوخت جاده‌ای ما ارائه کرده‌اند ارائه کرده‌اند، بنابراین از آنها برای مصاحبه‌های رسمی دعوت می‌کنیم تا به آنچه در جریان است پی ببریم.»

CMA، که مطالعه دقیق بازار سوخت جاده‌ای را سال گذشته آغاز کرد و تقریباً تحقیقات خود را به پایان رسانده است، گفت که مصاحبه‌های رسمی با مدیریت ارشد سوپرمارکت‌ها انجام خواهد داد تا “به قلب مسائل بپردازد”. حداکثر تا 7 ژوئیه 2023 گزارش نهایی را صادر خواهد کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سازمان دیده بان همچنین گفت که با توجه به فشارهای وارده بر خانوارها به دلیل هزینه های بالای غذا و بحران گسترده هزینه های زندگی، کار خود را در بخش مواد غذایی افزایش خواهد داد.

کاردل گفت: «خرید مواد غذایی و مواد غذایی، خریدهای ضروری هستند. ما می دانیم که عوامل جهانی پشت بسیاری از افزایش قیمت مواد غذایی هستند و در این مرحله شاهدی از مشکلات خاص رقابتی ندیده ایم.

اما، با توجه به نگرانی‌های مداوم در مورد قیمت‌های بالا، ما در حال افزایش کار خود در بخش مواد غذایی هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که رقابت خوب کار می‌کند و مردم می‌توانند با اطمینان انتخاب کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …